Türk gencin mülteci fotoğraflarına ABD'de ilgi büyük - Son Dakika

Türk gencin mülteci fotoğraflarına ABD'de ilgi büyük

Türk gencin mülteci fotoğraflarına ABD\'de ilgi büyük
Son Güncelleme: 23.03.2017 09:57

ABD'de yaşayan 17 yaşındaki Sinem Oğuz'un Türkiye'deki Suriyeli mültecileri konu alan fotoğrafları, ülke genelinde büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Martin Luther King Jr. anısına verilen Üstün Başarı Belgesi'ne layık görüldü

ABD'de yaşayan 17 yaşındaki Sinem Oğuz'un Şanlıurfa'daki mülteci kamplarında çektiği ve Türkiye'nin mültecilere yaptığı yardımları dünyaya duyurmayı amaçladığı fotoğraflar ülke genelinde büyük ilgi görüyor. Oğuz'un Amerikan Kongresi dahil Washington'da üç farklı organizasyonla sanatseverlerle buluşan fotoğrafları, son olarak New York'taki "40 Yaş Altı En Etkin 40 Türk Genci" ödül töreninde sergilendi.

Oğuz'un çektiği fotoğraflar son olarak, geçtiğimiz günlerde New York'ta TurkofAmerica dergisi tarafından düzenlenen "40 Yaş Altı En Etkin 40 Türk Genci" ödül töreninde sergilendi.

Sinem Oğuz'un Şanlıurfa'da bulunan mülteci kamplarında Suriye'den gelen kadın ve çocukların fotoğraflarını çekerek oluşturduğu sergi, daha önce de Amerikan Kongresi'nde ziyaret açılmıştı. "Sınırda: Suriyeli Kadınlar ve Çocuklar" başlıklı sergi, aralarında Kongre üyelerinin de bulunduğu çok sayıda davetliden yoğun ilgi görmüştü. Oğuz'un fotoğrafları ayrıca Washington'da iki ayrı organizasyonda daha sanatseverlerle buluşmuştu.

Küçük yaşlardan bu yana fotoğrafçılığa ilgi duyduğunu söyleyen Sinem Oğuz, Türkiye'nin mültecilere yaptığı yardımları tüm dünyaya duyurmayı amaçladığını ifade etti. "Çocukları gülümserken yakalamak istedim. Bu benim için çok önemliydi" diye konuşan Oğuz, Amerikalıların fotoğraflarıma tepkisi çok olumlu, fotoğraflarımı çok beğendiler. Ben de çok mutlu oldum. Sergim, 2017 yılında Birleşmiş Milletler'in New York'taki genel merkezi dahil, ABD'nin farklı bölgelerinde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek" dedi.

Halen New Jersey eyaletinde lise eğitimini sürdüren Sinem Oğuz, Martin Luther King Jr. anısına verilen Üstün Başarı Belgesi'ne layık görülürken, New Jersey Senatörü Loretta Weinberg tarafından da takdirname ile ödüllendirilmişti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türk gencin mülteci fotoğraflarına ABD'de ilgi büyük - Son Dakika


Advertisement