Türk Muhabirin Suriye'de Vurulma Anı - Son Dakika

Türk Muhabirin Suriye'de Vurulma Anı

01.08.2012 12:40

Halep'te yaralanan AA Foto Muhabiri Gül'ün yaralanma anı arkadaşları tarafından görüntülendi.

Halep'te yaralanan AA Foto Muhabiri Gül'ün yaralanma anı arkadaşları tarafından görüntülendi. Gül'ün vurulmadan önce çektiği fotoğraf karesinde ise muhalif bir asker görülüyor.

Özgür Suriye Ordusu'nun Suriye Ordusu'na ait askeri üsse operasyon düzenlediği esnada çekim yapmak için bölgeye giden Sinan Gül'ün yaralanma anı birlikte çalıştıkları ekip arkadaşları tarafından görüntülendi.

AA Foto Muhabiri Sinan Gül, Muhabir Samet Doğan ve Kameraman Kenan Yeşilyurt ile operasyonu takip etmek için çatışma bölgesine gittikleri sırada çıkan çatışma sonucu mermilerin isabet etmesi sonucu iki ayağından yaralanan Sinan Gül'ün yaralanma anı, AA kameralarına yansıdı.

Görüntü alabilmek için bir aracın arkasına sığınan Gül, Suriye askerileri tarafından açılan ateş sonucu ayağından ve baldırından yaralandı. Yaralanma anında yakınında bulunan Doğan ve Yeşilyurt, arkadaşlarını kurtarmak için muhaliflerden yardım istedi.

Muhaliflerin komutanlarından Ebu Ali ise pikap şeklindeki bir araçla ateş altındaki Gül'ü bulunduğu yerden çıkarmayı başardı.

Muhalifler tarafından Halep'teki Dar'uş Şifa Hastanesi'ne götürülen Gül, ilk müdahale yapıldıktan sonra muhaliflerin yardımıyla Kilis'e getirildi.

Kilis Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Atatürk Havalimanı'nda hazır bekletilen ambulansla Bahçelievler'deki Medical Park Hastanesi'ne götürülen Gül'ün tedavisi sürüyor.

YARALANMADAN ÖNCE ÇEKTİRDİĞİ SON KARE

Suriye'deki olayları izlerken Halep'te yaralanan Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Sinan Gül'un yaralanmadan önce çektiği son fotoğraf karesinde bir Özgür Suriye Ordusu askeri görülüyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk Muhabirin Suriye'de Vurulma Anı - Son Dakika


Advertisement