Son Dakika Haberleri: Ucı'dan Araştırma Komisyonu

Ucı'dan Araştırma Komisyonu

6 yıl önce

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) bisikletçilere ilişkin doping iddialarını araştırmak üzere üç kişilik araştırma komisyonu kurdu.

Ucı'dan Araştırma Komisyonu, System.String[]

Cancellara rekor deneyecek

UCI Başkanı Brian Cookson, birliğin internet sitesinde yaptığı yazılı açıklamada, komisyonun bisiklet sporuyla ilgili doping ve birlikle ilgili yolsuzluk iddialarını araştıracağını kaydetti. Doping ve yolsuzluk iddialarının birliği son dönemde çok yıprattığına dikkati çeken Cookson, komisyonun bazı öneriler de getirebileceğini belirtti.


İsviçreli politikacı ve eski savcı Dick Marty'nin başkanlık edeceği komisyonda Alman anti doping kuralları ve prosedürleri uzmanı Profesör Ulrich Haas ve Avustralyalı suç uzmanı Peter Nicholsan yer alacak.


Cookson, eylül ayında UCI'ın başına geçmişti. Cookson'dan önceki UCI Başkanı Hein Verbruggen, doping kullandığını kabul eden ABD'li bisikletçi Lance Armstrong'a yardım etmekle suçlanmıştı.


Araştırma komisyonunun Armstrong'u da dinlemesi bekleniyor.

Haber Yayın Tarihi: 26.02.2014 04:56 Kaynak: TotemSpor.Com

YORUMLAR


5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
İntibak beklentisi hayata geçerse emekli maaşları her ay yapılacak fark ödemesi ile eşitlenecek İkiz plakayla servis minibüsçülüğüne 8 bin 960 lira ceza