Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Belarus'un savaşa girmeyeceğine inanıyoruz" - Son Dakika

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Belarus'un savaşa girmeyeceğine inanıyoruz"

05.07.2022 16:20
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Belarus'un savaşa girmeyeceğine inanıyoruz"

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Belarus'un Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa dahil olabileceğine yönelik provokasyonların bulunduğuna işaret ederek, "Belarus'un savaşa girmeyeceğine inanıyoruz.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Belarus'un Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa dahil olabileceğine yönelik provokasyonların bulunduğuna işaret ederek, "Belarus'un savaşa girmeyeceğine inanıyoruz." dedi.

Ukrayna Devlet Haber Ajansı Ukrinform'un haberine göre, Zelenskiy, The Economist'in 26.Yıllık Hükümet Yuvarlak Masa Toplantısı'nda konuştu.

Zelenskiy, gerçekleri açıkça konuşmaları gerektiğini belirterek, "Belarus topraklarından Ukrayna'ya çok sayıda çeşitli menzillerde roketler fırlatıldı. Fakat bunun Belarus halkının kararı olmadığını anlıyoruz ve Belarus halkının bu savaşa dahil olmamak için her şeyi yapması gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Bu konuda sorumluluk sahibi insanların sessiz kalmaması gerektiğini kaydeden Zelenskiy, "'Bu atışları biz değil bizim topraklarımızdan Rusya Federasyonu yapıyor' diyemeyiz. Bence bu haksızlık." diye konuştu.

Zelenskiy, Belarus'un ülkesine karşı savaşa dahil olabileceğine yönelik provokasyonlara işaret ederek, "Ama yine de Belarus'un bu savaşa girmeyeceğine inanıyoruz." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
500
Zelenski'nin barış müzakereleri için tek şartı var: Rusya, Ukrayna topraklarından çekilmeli Zelenski'nin barış müzakereleri için tek şartı var: Rusya, Ukrayna topraklarından çekilmeli Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lviv'de Zelenskiy ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lviv'de Zelenskiy ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin davetine icabetle Ukrayna'ya gitmek üzere Ankara Esenboğa... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin davetine icabetle Ukrayna'ya gitmek üzere Ankara Esenboğa...
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Belarus'un savaşa girmeyeceğine inanıyoruz' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement