Son Dakika Haberleri: Ulaş'ta Çiftçilere Damızlık Hayvan Dağıtıldı

Ulaş'ta Çiftçilere Damızlık Hayvan Dağıtıldı

2 yıl önce

Sivas Valisi Davut Gül, "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında düzenlenen damızlık hayvan dağıtım törenine katıldı.

Ulaş'ta Çiftçilere Damızlık Hayvan Dağıtıldı, System.String[]
Sivas Valisi Davut Gül, "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında düzenlenen damızlık hayvan dağıtım törenine katıldı.

Gül, TİGEM Ulaş Tarım İşletmesi Müdürlüğünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının çiftçilere her zaman destekte bulunduğunu belirtti.

Bu projede 310 genç çiftçiye yaklaşık 9 milyon 300 bin liralık hibe verildiğini aktaran Gül, şöyle konuştu:

"Bu projelerin başarılı olması lazım. Bu projeler, bu genç kardeşlerimiz başarılı olurlarsa bu artarak devam eder, iyi örnek olarak kabul görür. Başarısız olurlarsa hem kendileri hem de başarısız olan bir projenin sürdürülebilmesi anlamında da sıkıntılar ortaya çıkar. Bu genç arkadaşlarımızın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bütün danışmanlık desteğini de arkasına alıp başarılı olmasını istiyoruz. Bunun için onlara gerekli kolaylığı sağlamalıyız."

Çiftçilere 24 saat kapılarının açık olduğunu vurgulayan Gül, "Hak sahiplerine Allah helalinden bereketli kazançlar nasip etsin. İnşallah bizim verdiklerimizin üzerine 3-5 kat artırarak eklerler. Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız da Genç Çiftçi Projesi'nin 2016'da başlatıldığına dikkati çekerek, "3 yıl süreli proje. Bu proje ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir seviyelerinin yükseltilmesi, yaşam standartlarının iyileştirilmesi, kırsal alandaki genç nüfusun hazırladığı projenin desteklenmesi amaç edinilmiştir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından genç çiftçilere hibe çekleri Gül, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz ve Yıldız tarafından takdim edildi.

Gül, Yağdonduran tünelini inceledi

Vali Gül, ayrıca Ulaş ilçesine yaklaşık 15 kilometre mesafedeki bin 750 rakımlı Yağdonduran tünelindeki inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Gül, Sivas'ta özellikle ulaştırma yatırımlarında standartların çok yüksek olduğunu söyledi.

Gül, şunları kaydetti:

"Bu tünelle devam eden Geminbeli tünelimiz var, yine ihale aşamasında Kızıldağ, Çamlıbel tünellerimiz var. Bir de planlanan tünellerimiz var, yaklaşık 50 kilometrenin üzerinde ihale aşamasında olan tüneller var. İnşallah bunlar bittiğinde Sivas daha ulaşılabilir bir şehir olacak. Gerek hava yoluyla gerek hızlı trenle gerek normal trenle gerekse otoban ayarında bölünmüş yollar Sivas'ın yaşam standartlarını etkileyecektir."

İncelemelerin ardından Vali Gül, makam aracının direksiyonuna geçerek, Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Belediye Başkanı İsrafil Göçgün ve Karayolları Bölge Müdürü Aydoğan Aslan ile tünelin biten kısmından Kangal istikametine geçti.
Haber Yayın Tarihi : 01.11.2017 05:45 Kaynak: AAGece Attığı Ağı Sabah Kontrol Edince Gözlerine İnanamadı Şoförlük Yapan Halil Balık, Belediyeye İkinci Kez Başkan Seçildi Fuhuş Operasyonunda Baskın Yapılan Evden Çıkanlar Şaşırttı