Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde Yeni Koğuş Ziyarete Açıldı - Son Dakika

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde Yeni Koğuş Ziyarete Açıldı

23.03.2018 12:32
Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde Yeni Koğuş Ziyarete Açıldı, System.String[]

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde film platosu olarak ayrılan 2'nci koğuş ziyarete açıldı.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde film platosu olarak ayrılan 2'nci koğuş ziyarete açıldı.

Altındağ Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye tarafından restore edilen, 6 koğuşun bulunduğu Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde daha önce ziyarete açık olan koğuşlara yenisi eklendi.

Müzeye gelenler, daha önce film platosu olarak ayrılan 2'nci koğuşu ziyaret edebilecek.

Bu koğuşta Ahmet Arif, Muhsin Yazıcıoğlu, Ali Bülent Orkan, Ahmet Tevfik Ozan, Kasım Gülek başta olmak üzere pek çok kişinin eşyaları, mahkumların zulaları, okudukları Kur'an-ı Kerimler ve eski hapishane eşyaları yer alıyor.

Duvarlarda darbe dönemine ait gazete kupürleri, daha önce yayımlanmamış mektuplar, mahkumların cezaevinde çekildikleri fotoğraflar, Ulucanlar'ın 1970'li yıllardaki fotoğraflarının da bulunduğu koğuşta ziyaretçiler, mahkumların yaptıkları kitaplığı, çay ocağını nasıl kullandıklarına dair canlandırmayı ve balmumu heykellerini de görme fırsatı bulacak.

Müzeyi 1 milyon 300 bin kişi ziyaret etti

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ulucanlar Cezaevi'nin Ankara için önemli bir simge olduğunu belirterek, "Cezaevinin müze olarak korunması Ankara için çok önemli bir proje. Bugüne kadar müzeyi 1 milyon 300 bin kişinin ziyaret etmesi de cezaevinin müze olarak korunmasının ne kadar doğru olduğunun bir göstergesi." ifadelerini kullandı.

Müzelerin dinamik yapılar olduğunu vurgulayan Tiryaki, ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve müze kültürünü Ankara'da yaygınlaştırmak için Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ne yeni unsurlar katmaya çalıştıklarını kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde Yeni Koğuş Ziyarete Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Antalya depremi neden şiddetli hissedildi? Prof. Dr. Naci Görür, sebebini anlattı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu