Son Dakika Haberleri: Ulusal Emzirme Haftası

Ulusal Emzirme Haftası

9 ay önce

Ulusal Emzirme Haftası, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Ulusal Emzirme Haftası, System.String[]
Ulusal Emzirme Haftası, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Anne, anne adayları ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, hastanenin Pediatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Perran Boran, emzirme danışmanları Ayşe Kutluata ve Gülay Aygün emzirme hakkında bilgi verdi.

Emzirme haftasına özel farkındalık oluşturmak adına tüm sağlık çalışanlarının, üzerinde bebek dostu logosu bulunan ve "İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü" yazılı tişörtleri giydiği etkinlikte, anne sütünün faydaları, emzirme teknikleri, 2 yaş ve ötesine kadar emzirmenin önemi anlatıldı.

Emzirmenin bebek ile anne arasındaki duygusal bağ oluşumunda en güçlü unsur olduğu belirtilen etkinlikte, anne sütünün beyin gelişimine olan katkısı ifade edildi.

Etkinlikte anne ve anne adaylarına lohusa şerbeti de ikram edilirken, hastanenin kadın doğum, çocuk acil servislerinde yatan anne ve anne adayları da ziyaret edildi.
Haber Yayın Tarihi : 03.10.2018 05:21 Kaynak: AASezai Temelli'den 23 Haziran açıklaması: Oylarımızı İmamoğlu'na vereceğiz 2 yaşındaki çocuk 3. kattan beton zemine çakıldı! O anlar kamerada Sevgilisini kalbinden bıçaklayarak öldüren 2 çocuk annesi tahliye edildi