Uluslararası Göç Örgütünden "Güney Sudan'da kaçırılan sivilleri serbest bırakın" çağrısı - Son Dakika

Uluslararası Göç Örgütünden "Güney Sudan'da kaçırılan sivilleri serbest bırakın" çağrısı

01.11.2019 17:02
Uluslararası Göç Örgütünden

Uluslararası Göç Örgütünce (IOM), Güney Sudan'da silahlı çatışmalar esnasında kaçırılan bir kadın gönüllü ve 4 yaşındaki çocuğun koşulsuz olarak serbest bırakılması çağrısında bulunuldu.

Uluslararası Göç Örgütünce (IOM), Güney Sudan'da silahlı çatışmalar esnasında kaçırılan bir kadın gönüllü ve 4 yaşındaki çocuğun koşulsuz olarak serbest bırakılması çağrısında bulunuldu.

IOM Sözcüsü Paul Dillon, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, pazar günü Güney Sudan'ın Orta Ekvator bölgesinin Morobo vilayetine bağlı Isebi köyünde, bir grup IOM gönüllüsünün, iki silahlı grup arasındaki çapraz ateşe yakalandığını aktardı.

Çatışmada, iki erkek ve bir kadın olmak üzere 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Dillon, yaralanan 2 gönüllünün hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade etti.

Dillon, silahlı grupların, bir kadın gönüllüyü ve çatışmada hayatını kaybeden annenin 4 yaşındaki çocuğunu kaçırdığını dile getirerek, kaçırılan kişilerin koşulsuz olarak derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Öte yandan, IOM Güney Sudan Misyon Şefi Jean-Philippe Chauzy, "Kayıp meslektaşımızın ve çocuğun nerede olduğunu bulmak için çaba harcanıyor." dedi.

Hayatını kaybeden üç IOM görevlisinin, Güney Sudan ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti sınır bölgesinde Ebola virüsüne ilişkin çalışmalar yaptığı kaydedildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Uluslararası Göç Örgütünden 'Güney Sudan'da kaçırılan sivilleri serbest bırakın' çağrısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beckham, Manchester United ve PSG'yi geride bıraktı! Kazanacağı ücret dudak uçuklatacak Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Üst mahkeme kararı bozdu, Palu ailesi davası yeniden başladı İrem Derici'nin geçen hafta müzikseverlerle buluşturduğu şarkısının klibi olay oldu Bülent Arınç'ın istifasına AK Parti ve MHP'den ilk tepki: En büyük hizmetin "istifa" haline gelmesi çok büyük acı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu Son Dakika! Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etti Azerbaycan şehidinin kabrinde Galatasaray bayrağı dalgalanıyor