Umke'den Nefes Kesen Arama Kurtarma Tatbikatı - Son Dakika

Umke'den Nefes Kesen Arama Kurtarma Tatbikatı

06.05.2017 17:28
Umke'den Nefes Kesen Arama Kurtarma Tatbikatı, System.String[]

Adıyaman'da Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleşti.

Adıyaman'da Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleşti.

Kırgöz köyü yakınlarında 3 gün süren UMKE eğitimlerine, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), sağlık personelleri, İnsani Yardım Derneği (İHH) ekipleri ve gönüllüler katıldı.

Senaryo gereği dağlık alanda kaza yapmış bir otobüste yaralananları bulan ekipler, yaralılara müdahale etti ve mahsur kalan yaralıları da sedye yardımıyla ambulansa taşıdı.

UMKE ile teorik ve pratik arama kurtarma eğitimi yaptıklarını ifade eden Adıyaman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, UMKE eğitimlerini her yıl düzenlediklerini ve tatbikatın gerçeğini aratmadığını söyledi. Taş, şunları kaydetti:

"Afet durumunda, yardım bekleyen vatandaşlarımıza sağlık hizmeti götürme, onların hayatlarına müdahale etmeleri noktasında yapılması gerekenler konusunda tecrübeli UMKE ekipleri tarafından eğitimler verildi. Bu eğitimlerin ardından eğitime katılan personellerimiz ciddi bir tecrübe ve birikime sahip oldu. Ulusal alanda UMKE ekiplerimiz, faydalı işler yapmaktalar. Bu eğitimlerin sonunda afet durumunda afetzedelere müdahale edecek pozisyona geldiler. Gönüllülük esasına dayanan uygulama eğitimleridir."

Daha sonra gönüllü olarak eğitimlere katılanlara teşekkür belgesi verildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Umke'den Nefes Kesen Arama Kurtarma Tatbikatı - Son Dakika


Son Dakika

Hükümete tepki gösteren milletvekili, kürsüde kolunu kesip kanını akıttı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak