Üniversite Öğrencileri İlkokulu Boyadı - Son Dakika

Üniversite Öğrencileri İlkokulu Boyadı

28.04.2017 16:35
Üniversite Öğrencileri İlkokulu Boyadı, System.String[]

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, "Sosyal sorumluk kampanyaları" dersi kapsamında Bozkuş köyündeki ilkokulun sınıflarını boyadı.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, "Sosyal sorumluk kampanyaları" dersi kapsamında Bozkuş köyündeki ilkokulun sınıflarını boyadı.

Halkla İlişkiler Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri Sedanur Tunabaşı ve Şükrü Şengül, ders kapsamında geliştirdikleri "Bir damla boya bin damla umut" projesiyle ilk olarak, milli eğitim müdürlüğü yetkilileri ile yapılan görüşme sonucu belirlenen merkeze bağlı Bozkuş köyündeki ilkokula giderek okulun ihtiyaçlarını tespit etti.

Boyanacak sınıfların planının hazırlanmasının ardından 10 gün sonra okulda boyama işine girişen üniversite öğrencileri, kendilerinin temin ettikleri boyalar ve fırçalar ile okulun tüm sınıflarını boyadı.

6 üniversite öğrencisinin yürüttüğü çalışma 3 günde tamamlandı.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümü öğrencisi Sedanur Tunabaşı AA muhabirine, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulun sınıflarını boyayarak yenilemek için 6 kişi köye geldiklerini belirtti.

Bozkuş ilkokulu Müdürü Mukaddes Seyhan da öğrencilerin yapacakları proje kapsamında, sınıfları boyamak için geleceğini duyduklarında çok sevindiklerini belirterek şunları söyledi:

"Okulda 175 öğrenci eğitim görüyor. Sınıfların boyamaya ihtiyacı vardı, uzun zamandır boyanmamıştı. İlk başta okulumuza 2 kişilik bir keşif ekibi geldi. Yapılacak işleri, eksiklikleri not aldılar. '10 gün sonra geleceğiz' dediler. Gerçekten 10 gün sonra bütün malzemeleri ayarladıklarını söylediler.

Ertesi gün kalabalık 6 kişilik bir grupla okula geldiler. Hummalı bir çalışmaya girdi. Okulun sınıflarını ve tuvaletin dış duvarını boyadılar. Daha sonra çocuklara, farklı bir etkinlik olsun diye çarşaflara ve okulun tuvaletin dış duvara renkli boyalarla el bastırdılar. Sınıflarımız çok temiz oldu."

Seyhan, okula yaptıkları katkılardan dolayı üniversite öğrencilerine ayrıca teşekkür etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Üniversite Öğrencileri İlkokulu Boyadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Akıncı Üssü Davası'nda; sivil imamlar ve Ankara'yı bombalayan pilotlar 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı Maradona'nın ölümü sonrası İngiliz basınının attığı manşetler büyük tepki çekti Takımı ligde son sıraya düşünce Acun, yöneticileri görevden alıp takımı revize edecek Merkez Bankası'ndan yükselen dolar için yeni hamle: Swap ihale limitlerini yükseltti Star TV'nin bir kadının bıçaklandığı sahneyi "En güzel an" etiketiyle paylaşması sosyal medyayı ayağa kaldırdı Adana'da hobi için beslediği kazlarla çiftlik kurdu, Türkiye'nin her yerine satış yapıyor 96 yaşında koronavirüsü yenip sırrını anlattı: Süt, bal ve pekmez tükettim Koronavirüs vakaları arttı, Bakan Koca korkutan verileri açıkladı! İşte il il yoğun bakım doluluk oranları