Son Dakika Haberleri: Ünlü Oyuncu Emre Kınay'ın Hukuk Mücadelesi

Ünlü Oyuncu Emre Kınay'ın Hukuk Mücadelesi

5 yıl önce

Ünlü oyuncu Emre Kınay, Kadıköy’de bulunan tiyatrosunu kapattırmamak için hukuk mücadelesi veriyor.

Ünlü Oyuncu Emre Kınay'ın Hukuk Mücadelesi, System.String[]
Ünlü oyuncu Emre Kınay, Kadıköy'de bulunan tiyatrosunu kapattırmamak için hukuk mücadelesi veriyor. Kadıköy Kaymakamlığı tarafından verilen tahliye kararı, idare mahkemesinin aldığı kararla son anda durdurulurken, Kınay bu duruma tepki gösterdi. Kınay, "Devletin devamlılığı esastır. Ben devletin verdiği kararlara uydum" dedi.

Ünlü oyuncu Emre Kınay, Kadıköy'de bulunan kendisine ait Duru Tiyatrosu ile ilgili süreci tüm detayları ile anlattı. Kınay, okulun daveti üzerine okulun hemen yanında bulunan harabe binaya geldiklerini söyledi. Kınay, "2007 yılında girdik. 5 artı 5 sözleşmesi ile. 2010 yılından beridir Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir bina olduğu için Milli Eğitim Bakanlığı'nın yönetmelikte yaptığı değişiklikle beraber, kantinlerle ilgili yaptığı değişiklikle beraber, burada sonrasında gelen yöneticiden bu kantin yönetmeliğin kültür sanat merkezleri içinde kullanınca bu sıkıntı ortaya çıktı. ve bizim buradan tahliyemizi istemeye başladılar" şeklinde konuştu.

Okul idaresinin milli eğitime başvurduğunu belirten Kınay, "Okul idaresi bunu isteyince ile başvurdu. Biz tabii ki 10 yıllık bir sözleşme yaptık ve çok ciddi rakamlar harcadığımız için o tahliyeye yanaşmayacağımızı, devletin devamlılığının esas olduğunu söyledik. ve konuyu mahkemeye taşıdık. Şuan bu dava Sulh Ceza Mahkemesinde devam ediyor. Mahkemenin sonuç çıkana kadar tahliyeyi durdurmasından sonra Kadıköy Kaymakamı da bir yazı gönderdi. Bu yazı da mahkeme sonuçlanıncaya kadar tahliyenin durdurulduğu bildirildi" diye konuştu.

Tüm bu gelişmelere rağmen 13 Mayıs'ta kaymakamlıktan tekrar tahliye emrinin geldiğini ifade eden Kınay, yaşadığı şoku anlattı. Daha önceki mahkeme kararı ve Kaymakam'ın kendi kararına rağmen bir buçuk günde tahliye istendiğini belirten Kınay, "Biz dedik ki sizin mahkeme kararının sonuna kadar durdurduğunuz bir durum var. Nasıl olacak. İdare mahkemesine gittik. Kısa bir sürede yüce mahkeme Türk milleti adına yürütmeyi durdurma kararı aldı" dedi.

Devletin devamlılığının esas olduğunu vurgulayan Kınay, "Ne ihaleyi ben açtım. Ne kurulu ben koydum. Ne kararları ben verdim. Ben hepsinde devletin verdiği kararlara uydum. Devlet 10 yıl söz vermişken, sözünden caydı. Devlet sözünden cayar mı, o devleti temsil eden bir gün farklı başka bir gün farklı karar verir mi" şeklinde tepki gösterdi. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2014 09:34 Kaynak: İHAİBB'de Dikkat Çeken Detay! Ekrem İmamoğlu Mazbatayı Alır Almaz Kapatıldı Ekrem İmamoğlu, "Erdoğan'ı Karşılamaya Gidecek misiniz" Sorusuna Yanıt Verdi Dilek İmamoğlu, Eşinin Mazbatasını Almasından Sonra İlk Kez Konuştu