Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü - Son Dakika

Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü

5 yıl önce

Kadriye'nin yüzü güldü UŞAK'ın Banaz İlçesi'nde, sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldan bu yana yatağa bağımlı, 25 yaşındaki Kadriye Tümer'in tekerlekli sandalye isteği, bir hayırsever tarafından karşılandı.

Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü, System.String[]

Kadriye'nin yüzü güldü


UŞAK'ın Banaz İlçesi'nde, sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldan bu yana yatağa bağımlı, 25 yaşındaki Kadriye Tümer'in tekerlekli sandalye isteği, bir hayırsever tarafından karşılandı. Ziyaret sırasında iki kadın hayırsever de Tümer'e, dizüstü bilgisayar hediye etti. Sürpriz ziyaret karşısında sevinen Tümer'in mutluluğu yüzüne yansıdı.


Bağkonak Köyü'nde oturan ev kadını Hatice Tümer ve ayakkabı boyacısı Rıza Tümer çiftinin tek çocukları Kadriye Tümer, 4 yıl önce tıp dilinde 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığına yakalandı. Hastalığa bağlı kol ve bacaklarını kullanamayan genç kız yatağa bağımlı hale geldi. Anne ve babasının desteğiyle ayağa kalkabilen Tümer, her ay hastaneye götürülüp, bir hafta süreyle kas güçlendirici serum verildiği belirtildi. Tekrar ayağa kalkabilmesinin kök hücre nakline bağlı olduğu ifade edilen Tümer'in yatmaktan bıktığı için istediği tekerlekli sandalye arzusu yerine geldi.


DHA'nın haberi ardından Uşaklı Gazino İşletmecisi Yüksel Sarısakal ile dansöz Melek Bayrak ve Deniz Kandemir, Kadriye Tümer'e yardımına koştu. Kadriye için Yüksel Sarısakal akülü tekerlekli sandalye, Melek Bayrak ile Deniz Kandemir de laptop aldı. Kadriye'nin yaşamını sürdürdüğü Banaz'ın Bağkonak Köyü'ne sürpriz ziyaret gerçekleştiren hayırseverler, hediyeleri teslim etti. Sürpriz karşısında duygulu anlar yaşayan Kadriye Tümer, yardımsevere teşekkür etti.


KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİ BEKLİYOR


Kök hücre naklini beklediğini belirten Kadriye Tümer, "Yardımseverlere bana gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Mümkünse kök hücre tedavisi alarak sağlığıma biran önce kavuşmak istiyorum. Bütün bunlara gerek kalmadan ve kimseye muhtaç olmadan kollarımı kaldırmak ve ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum" dedi.


Kadriye Tümer akülü tekerlekli sandalye alan Yüksel Sarısakal, "Tek isteğinin Kadriye'nin biran önce sağlığına kavuşması. Bir nebze yardımcı olabildikse ve Kadriye'yi mutlu edebildikse ne mutlu bize. Allah biran önce şifasını versin. Devlet büyüklerimiz de bu kızımıza yardımcı olursa Kadriye ayağa kalkabilir" dedi.


Akülü tekerlekli sandalyenin montajı ardından babasının desteği ile yattığı yataktan kalkarak sandalyesine oturtulan Kadriye Tümer, evin içinde tur attı.

Haber Yayın Tarihi: 29.03.2015 12:01 Kaynak: DHASon Dakika

Wanda Nara: Icardi ile dışarı çıkmayı pek sevmiyoruz
Görev başındaki polis, emniyetin tuvaletinde sevgilisiyle uygunsuz halde basıldı Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap

Son Dakika Haberleri