Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü - Son Dakika

Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü

29.03.2015 12:01
Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü, System.String[]

Kadriye'nin yüzü güldü UŞAK'ın Banaz İlçesi'nde, sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldan bu yana yatağa bağımlı, 25 yaşındaki Kadriye Tümer'in tekerlekli sandalye isteği, bir hayırsever tarafından karşılandı.

Kadriye'nin yüzü güldü

UŞAK'ın Banaz İlçesi'nde, sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldan bu yana yatağa bağımlı, 25 yaşındaki Kadriye Tümer'in tekerlekli sandalye isteği, bir hayırsever tarafından karşılandı. Ziyaret sırasında iki kadın hayırsever de Tümer'e, dizüstü bilgisayar hediye etti. Sürpriz ziyaret karşısında sevinen Tümer'in mutluluğu yüzüne yansıdı.

Bağkonak Köyü'nde oturan ev kadını Hatice Tümer ve ayakkabı boyacısı Rıza Tümer çiftinin tek çocukları Kadriye Tümer, 4 yıl önce tıp dilinde 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığına yakalandı. Hastalığa bağlı kol ve bacaklarını kullanamayan genç kız yatağa bağımlı hale geldi. Anne ve babasının desteğiyle ayağa kalkabilen Tümer, her ay hastaneye götürülüp, bir hafta süreyle kas güçlendirici serum verildiği belirtildi. Tekrar ayağa kalkabilmesinin kök hücre nakline bağlı olduğu ifade edilen Tümer'in yatmaktan bıktığı için istediği tekerlekli sandalye arzusu yerine geldi.

DHA'nın haberi ardından Uşaklı Gazino İşletmecisi Yüksel Sarısakal ile dansöz Melek Bayrak ve Deniz Kandemir, Kadriye Tümer'e yardımına koştu. Kadriye için Yüksel Sarısakal akülü tekerlekli sandalye, Melek Bayrak ile Deniz Kandemir de laptop aldı. Kadriye'nin yaşamını sürdürdüğü Banaz'ın Bağkonak Köyü'ne sürpriz ziyaret gerçekleştiren hayırseverler, hediyeleri teslim etti. Sürpriz karşısında duygulu anlar yaşayan Kadriye Tümer, yardımsevere teşekkür etti.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİ BEKLİYOR

Kök hücre naklini beklediğini belirten Kadriye Tümer, "Yardımseverlere bana gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Mümkünse kök hücre tedavisi alarak sağlığıma biran önce kavuşmak istiyorum. Bütün bunlara gerek kalmadan ve kimseye muhtaç olmadan kollarımı kaldırmak ve ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum" dedi.

Kadriye Tümer akülü tekerlekli sandalye alan Yüksel Sarısakal, "Tek isteğinin Kadriye'nin biran önce sağlığına kavuşması. Bir nebze yardımcı olabildikse ve Kadriye'yi mutlu edebildikse ne mutlu bize. Allah biran önce şifasını versin. Devlet büyüklerimiz de bu kızımıza yardımcı olursa Kadriye ayağa kalkabilir" dedi.

Akülü tekerlekli sandalyenin montajı ardından babasının desteği ile yattığı yataktan kalkarak sandalyesine oturtulan Kadriye Tümer, evin içinde tur attı.

Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü
Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü
Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü
Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uşak Kadriye'nin Yüzü Güldü - Son Dakika


Son Dakika

NASA, dünyanın 1 milyar yıl sonra yok olacağını hesapladı İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nun kızdırdı Meteoroloji perşembe gününü işaret etti: Kar ve yağmur geliyor Kardeşlerin tartışması kanlı bitti! Sokak ortasında pompalıyla yaralayıp kanlar içerisinde bıraktı Survivor 2021'in 43. bölüm fragmanı yayınlandı! Barış ve Doğan birbirine giriyor Arda Turan yaptığı Instagram paylaşımında, Galatasaray'ın şampiyon olacağına inandığını belirtti 92 yaşındaki kadının katil zanlısının elindeki dövmenin görüntülere yansımasıyla ilgili soruşturma Survivor'den diskalifiye edilen Emin Günenç'in yeni adresi belli oldu