Valinin Katıldığı Gecede Oryantalin Sahneden İndirildiği İddiası - Son Dakika

Valinin Katıldığı Gecede Oryantalin Sahneden İndirildiği İddiası

03.03.2013 14:41
Valinin Katıldığı Gecede Oryantalin Sahneden İndirildiği İddiası

Adana Demirspor'un kuruluşunun 72.yıldönümü nedeniyle düzenlenen gecede sahne alan Oryantal Didem, Twitterdan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, istemediği için sahnesinin yarıda kesildiğini ileri sürdü.

Adana Demir spor'un kuruluşunun 72. yıldönümü nedeniyle düzenlenen gecede sahne alan Oryantal Didem, Twitterdan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, istemediği için sahnesinin yarıda kesildiğini ileri sürdü. Vali Coş ise, "Geceye katılmak için geldiğimizde oryantal sahnedeydi yanlış anlaşılır diye içeri girmedik. Sahnesinin bitmesini bekledik 15 dakika sonra bittiğini söylediler içeri girdik" dedi.

Adana Demirspor'un 72. kuruluş yılı TÜYAP Fuar Alanı'nda yaklaşık 750 kişinin katıldığı baloyla kutlandı. Gecenin sunuculuğunu Vatan Şaşmaz ve Ece Erken yaptı. Gecenin başlangıcında konuşmalar yapıldıktan sonra, İbrahim Tatlıses'in programlarında yer alarak üne kavuşan Oryantal Didem sahneye çıktı. Bir süre sonra Didem, menajeri tarafından ikaz edilince, dansını yarıda bırakarak kulise döndü. Didem uyarının ardından kulise döndükten sonra Twitter hesabından Adana Demirspor'u ve Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u suçlayıcı bir twit atarak şunları yazdı:

"Adanayı ve Adanalıları cok severim. Az önce sahnedeyken hayatımda ilk defa bu kadar küçük düşürüldüm. Sahnem yarıda kesildi, Sayin Adana Valisi organizasyona geleceği için apar topar beni sahneden indirdiler. Sanatçıya yapılacak en büyük saygısızlık. Beni bu duruma düşüren herkesi kınıyor Allah'a havale ediyorum. Ben oryantalin dünya markasıyım. Asya, Avrupa, Amerika benimle gurur duyarken kendi ülkemde saygısızlık görüyorum. Sanatçıya değer bu mudur? Ben mesleğimi namusumla şerefimle sahneliyorum. Hiç bir şekilde namussuzluk kendime yakışmayacak bir hareket yapmadım yapmam. Ben bu ülkenin evladı ben bu ülkenin vatandaşı olarak sanatımı bu şart ve koşullarda nasıl yapabilirim? İnanın onurum gururum incindi çok üzüldüm. Salondaki beni izleyen herkesten özür diliyorum. Sevgiler Adana halkı."

Didem'in bu twitinden sonra onu sevenler Adana Valisi Hüseyin Anvi Coş'u eleştiren, Didem'e sahip çıkan twitter attılar.

"KİMSEYİ SAHNEDEN İNDİRMEDİK"

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise kimseyi sahneden indirmediklerini belirterek, "Adana Demirspor'un gecesine katılmak üzere TÜYAP Fuar alanına gittiğimizde sahnede dansöz vardı. Oryantal sahnedeyken yanlış anlaşılır diye içeri girmek istemedik. Oryantalin sanatını icra etmesini bekledik. Yaklaşık 15 dakika sonra Adana Demirspor yöneticileri bize gelip oryantalin sahnesinin bittiğini söylemesiyle içeri girdik. Benim bir spor kulübünün gecesine karışma gibi bir

durumum yok eğer karışmak isteseydim, ben gecede kimlerin olacağını önceden biliyor olurdum o zaman dansözü istemezdim. Ancak benim böyle bir tasarrufta bulunmam söz konusu olamaz. Ama ben yanlış anlaşılma olmasın gecenin ruhu dağılmasın diye içeri girmedik. Sadece bizim geldiğimizde oryantal sahnedeydi yanlış anlaşılma olmasın diye içeri girmeyip oryantalin sahnesinin bitmesini bekledik" dedi.

Vali Coş, oryantalin Twitterden kendisine yönelik hakaret edildiğini basın mensuplarından öğrendiğini ifade ederek, "İnceleme yaptırdıktan sonra eğer hakaret eden varsa bunlar hakkında suç duyurusunda bulunurum" diye konuştu.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Önder Serin ise Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un geceye katılmak için geldiği sırada oryantalin sahnede olduğunu vurgulayarak, "Sayın Valimiz gecenin ruhu bozulmasın diye içere girmedi. Biz bu nedenle valimizle birlikte fuar alanın girişinde oryantalin sahnesinin bitmesini bekledik. Oryantalin sahnesi bitince içeri girdik. Ne biz ne de sayın valimiz oryantalin sahneden indirilmesi konusunda müdahaleci olmadı. Oryantal sahnesi bitince sahneden ayrıldı" dedi.

Gecede oryantal sahneden indikten sonra Hande Yener konser verdi. - ADANA

Hubble Uzay Teleskobu, Orion Bulutsusu'ndaki renkli manzarayı paylaştı! Hubble Uzay Teleskobu, Orion Bulutsusu'ndaki renkli manzarayı paylaştı! Sivasspor, Adana Demirspor maçı hazırlıklarına başladı Sivasspor, Adana Demirspor maçı hazırlıklarına başladı Sivasspor'da, Adana Demirspor maçı hazırlıkları başladı Sivasspor'da, Adana Demirspor maçı hazırlıkları başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Valinin Katıldığı Gecede Oryantalin Sahneden İndirildiği İddiası - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement