Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri - Son Dakika

Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri

06.05.2018 10:09
Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri, System.String[]

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Eyyüb Nebi Sabır Günü etkinliklerinin 16.’sı düzenlendi.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Eyyüb Nebi Sabır Günü etkinliklerinin 16.'sı düzenlendi.

Viranşehir Kaymakamlığı, Viranşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin işbirliğinde düzenlenen Sabır Günü etkinliklerine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kaymakam Ömer Çimşit, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan, Belediye Başkan Yardımcıları Halef Kete, Mahmut Şık, İbrahim Çoban, Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Aladdin Milli ile kurum amir ve müdürleri, STK başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, Viranşehirli Ahmet Pasçı'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Dr. Ahmet Gündüz, sabır kavramı üzerinde durarak, sabrın çeşitli şekillerde tecelli ettiğini vurguladı. Sabrın yaşanan zorluk, musibet ve belalara kayıtsız kalarak susmak ya da bir köşeye çekilerek olup bitenin sonucunu beklemek olmadığının altını çizen Gündüz, sabrın tüm bu yaşananlara karşı sebat etmek, direnç göstermek ve Allah'a daha çok teslim olmak olduğunu ifade etti.

Kaymakam Çimşit ise, Eyyüb Nebi makamının Viranşehir için büyük bir değer olduğunu belirterek, Eyyüb Nebi Mahallesi'nde medfun bulunan Hz. Eyyüb, Hz. Elyesa ve Hz. Rahime'nin bulundukları alanın projelendirildiğini ve bu mübarek şahsiyetlere yakışır bir mekan bırakılacağını belirtti.

Eyyüb Nebi'nin tüm Müslümanlar için mukaddes bir yer olduğunu ifade eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, önümüzdeki yıl birçok İslam ülkesinden temsilcinin davet edilerek, daha kapsamlı bir Sabır Günü etkinliği düzenleneceğinin müjdesini verdi. Programda emeği geçenlere teşekkür eden Erin, Eyyüb Nebi Projesi için yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Geleneksel Eyyüb Nebi Sabır Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl Sabır, Sadakat ve Vefa Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl sabır ödülü görevi başında şehit edilen Mardin'in Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün ailesine, Sadakat Ödülü hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve hain darbeciler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir'in ailesine, Vefa Ödülü ise Viranşehir'e uzun yıllar hizmet eden, Eyyüb Peygamber'e olan sevgi ve sadakati ile tanınan, Hz. Eyyüb ve Hz Elyesa kitabının yazarı Viranşehirli yazar ve mütefekkir merhum M. Siraç Suman'a verildi. Ödülleri Vali Abdullah Erin takdim etti. Eyyüb Nebi eski Belde Belediye Başkanı Mustafa Çiftçi de etkinliğe katkılarından ötürü Vali Erin, Kaymakam Ömer Çimşit ile Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren'e plaket takdim etti.

16. Eyyüb Nebi Sabır Günü etkinlikleri, ilahi sanatçısı Muzaffer Gürler'in birbirinden güzel ilahileri ile devam etti. Vatandaşların isteklerini seslendiren sanatçı Muzaffer Gürler, etkinliğe katılan vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Programın sonunda etkinliklere katılan yaklaşık 5 bin kişiye sabır pilavı dağıtıldı. - ŞANLIURFA

Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri
Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri
Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri
Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri
Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Viranşehir'de 16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri - Son Dakika


Son Dakika

İstanbul'da cumartesi günü nöbetçi eczane sayısı 3 kat artırılacak Freni boşalan hafriyat kamyonu dehşet saçtı! 6 aracı biçerek durabildi Son Dakika! Bakan Soylu'dan, Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasına yanıt: Böyle bir girişim söz konusu değildir Rus lider Putin emir verdi: Rusya'da aşı uygulaması başlıyor 12 yıl önce motosikletiyle geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen adamın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı Temaslı olduğunu bildiği halde karantinayı ihlal eden kişiye para cezası kesildi ABD'de salgının bilançosu son iki haftada ağırlaştı: Dakikada ortalama iki kişi hayatını kaybediyor