Warner Bros, İki Lego Oyununu Dijital Platformlardan Kaldırdı - Son Dakika

Warner Bros, İki Lego Oyununu Dijital Platformlardan Kaldırdı

06.01.2019 20:36
Warner Bros, İki Lego Oyununu Dijital Platformlardan Kaldırdı, System.String[]

Eğer Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, sizi biraz hayal kırıklığına uğratacak bir haber ile karşınızdayız. Warner Bros, Lego:  Lord of the Rings ve Lego:  The Hobbit oyunlarını Steam dahil tüm dijital mağazalardan kaldırdı.

Lego oyunlarının dijital mağazalardan kaldırıldığı ilk olarak ünlü oyun sitesi Kotaku'da paylaşıldı. Sitede yapılan açıklamaya göre, oyunları daha önce satın almış olanlar, oyunu tekrar indirebilecek fakat ilk kez satın almak isteyenler maalesef satın alamayacaklar.

Warner Bros'un bu iki oyunu neden kaldırdığı hakkında bir açıklama yapılmadı. Özellikle Lego: Hobbit, Lego: Lord of the Rings'e göre oyuncular tarafından daha çok beğenilmiş bir oyundu. Lego: Hobbit, Peter Jackson'ın Beklenmedik Yolculuk ve Smaug'un Çorak Toprakları isimli iki filmini kapsıyordu. Ayrıca oyuna yakın zamanda 3. film olan Beş Ordunun Savaşı'nın da eklenmesi planlanıyordu.

Kotaku, Aralık ayında iki Lego oyununun da Humble Store'da ücretsiz olduğunu paylaşmıştı. Sitede paylaşılan habere göre, Warner Bros'un bu iki oyunu kaldırma sebebi, oyunlara gelen düşük talep.

Bir diğer oyun sitesi Polygon da yaşanan bu olay hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada iki oyunun da lisans süresinin dolduğu iddia edildi. Warner Bros'un bu hamlesinin nedenini ve bu iki oyunun geleceğinin ne olacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte öğreneceğiz.

Warner Bros, İki Lego Oyununu Dijital Platformlardan Kaldırdı

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Warner Bros, İki Lego Oyununu Dijital Platformlardan Kaldırdı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Korona sırasını protesto etmek için soyunduğu iddia edilen adamın psikolojik rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı İzolasyon kurallarına uymayan Rangers'lı 2 futbolcu 7'şer maç ceza aldı Davutoğlu'nun randevu talebine, Bahçeli'den "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" şartlı yanıt Meral Akşener'den Alaattin Çakıcı ve Bahçeli tepkisi: Bugüne kadar hiçbir siyasetçi tehdidin yanında durmadı Sahra hastanesi olarak düzenlenen tartışmalı alanda 'estetik-kozmetik-güzellik fuarı' açıldı Ermeni generalden itiraf gibi sözler: Çatışmalarla ilgili verdiğimiz bilgilerin hepsi yalan Son Dakika! Kılıçdaroğlu Çakıcı soruşturmasıyla ilgili "Meşru zeminde yola devam" dedi, laf arasında Bahçeli'yi çıldırtacak detayı verdi YouTuber Meryem Can'ın çıplak fotoğrafı ifşa mı oldu? Takipçileri "Ben değilim" açıklamasına inanmadı