Son Dakika Haberleri: Görenler Şaşkınlık Yaşıyor! Yaprağı Meyvesinden Pahalı

Görenler Şaşkınlık Yaşıyor! Yaprağı Meyvesinden Pahalı

6 gün önce

Sezonun ilk asma yaprağı pazarda 8 TL'den satışa sunulmaya başladı. Üzümün kilosu 5-7 TL arasında değişirken yaprağın fiyatını gören vatandaş şaşkınlık yaşıyor.

Kütahya'nın Emet ilçesinde sezonun ilk asma yaprağı pazarda kilogramı 8 TL'den satışa sunuldu. Asma yaprağı 8 TL'den satılırken üzümün 5 ile 7 TL'den satılması vatandaşlarda şaşkınlık oluşturdu.

"BU DÖNEMDE ÜRETİCİLERİMİZ YAPRAK TOPLAYARAK GEÇİNİYOR"

Üzümün asma yaprağına göre daha düşük bir seviyeden alıcı bulduğunu belirten 35 yıllık esnaf 60 yaşındaki Suat Tuncer, "Şuan Alaşehir'de bulunan arazimde sarmalık yapraklar toplanıyor. Fiyatlar düşünce de salamura yaprak toplamaya başlayacağız. Bu dönemde üreticilerimiz yaprak toplayarak geçiniyor. Büyük bir avantaj. Ancak fazla toplanması üzüme zarar verebilir. Onun için dengeli toplanması gerekiyor. Yaş üzüm 5 ile 7 TL'den alıcı buluyor. Asma yaprağı ise bu hafta ilk olarak Emet pazarında satmaya başladık ve 8 TL'den alıcı buluyor. Vatandaşlar bu duruma şaşırıyor. 'Yaprağı meyvesinden pahalı' diyorlar. Ancak pazarda durum bu. Kuru üzüm fiyatları bile 8 TL. Yani asma yaprağı ile aynı fiyat" ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 11:48 Kaynak: İHAZiraat Bankasından Enflasyona Karşı Yüksek Getirili İki Yeni Ürün Balık Fiyatları 2 Kat Artınca Vatandaşın Tercihi Değişti Tarihin En Kötü Sezonunu Geçiren Fenerbahçe'de Maddi Kayıp 323 Milyon Lirayı Buldu Son Dakika! Sri Lanka'da 310 Kişinin Öldüğü Terör Saldırısını DEAŞ Üstlendi