Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan, Gözaltına Alındı - Son Dakika

Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan, Gözaltına Alındı

19.10.2016 09:50

Darbe girişimi sonrası yayınlanan ilk OHAL kararnamesi ile kapatılan YARSAV'ın eski Başkanı Murat Arslan, bu sabah gözaltına alındı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yayınlanan ilk OHAL kararnamesi ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliği'nin (YARSAV) eski Başkanı Murat Arslan, bu sabah Ankara'daki evinde gözaltına alındı.

SAYIŞTAY'DAKİ GÖREVİNDEN DE AÇIĞA ALINMIŞTI

FETÖ soruşturması kapsamında Sayıştay'daki görevinden de açığa alınan Arslan Emniyet'e götürüldü.

İLK OHAL KARARNAMESİYLE KAPATILDI

YARSAV, ilk OHAL kararnamesiyle kapatılmıştı.

Çoğu Fethullah Gülen Cemaati'yle ilişkili okul ve STK'ları kapsayan listede YARSAV da yer almıştı.

MURAT ARSLAN BAŞKANLIĞI EMİNE ÜLKER TARHAN'DAN DEVRALMIŞTI

1604 üyeli YARSAV, 2006'da Ömer Faruk Eminağaoğlu tarafından kurulmuştu. Murat Arslan, YARSAV başkanlığını Emine Ülker Tarhan'dan devralıp kurumun üçüncü başkanı olmuştu.

Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan, Gözaltına Alındı
Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan, Gözaltına Alındı

Son Dakika Güncel Eski YARSAV Başkanı Murat Arslan, Gözaltına Alındı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hindistan'da aynı anda diş çıkaran iki çocuk, uğursuzluk nedeniyle dişi köpeklerle evlendirildi Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı Putin'e kızından büyük darbe! Luiz, babasının baş düşmanı Aleksey Navalny'yi sosyal medyada takip ediyor Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Mart ayını beklemekte fayda var Caddebostan Sahili'nde kırmızı yosunlar, lodos nedeniyle kıyıya vurdu FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı