Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler - Son Dakika

Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler

08.06.2021 10:53
Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler, System.String[]

Yeditepe Üniversitesi ile Rusya'da bulunan Ivanovo Üniversitesi'nin Hukuk Fakülteleri, öğrencilere yönelik yaz okulu için bir araya geldiklerini duyurdu.

Yeditepe Üniversitesi ile Rusya'da bulunan Ivanovo Üniversitesi'nin Hukuk Fakülteleri, öğrencilere yönelik yaz okulu için bir araya geldiklerini duyurdu. İki üniversitenin iş birliği ile düzenlenen yaz okulu kapsamında her iki üniversiteden öğrencilerin, 3-12 Temmuz tarihleri arasında Rusya'da, 14-22 Ağustos tarihleri arasında ise Türkiye'de bir araya geleceği belirtildi.

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Rusya'nın devlet üniversitelerinden Ivanovo Üniversitesi iş birliği ile Yaz Okulu düzenleyeceğini duyurdu. Hem Türkiye'de hem de Rusya'da farklı zamanlarda gerçekleşecek yaz okulu kapsamında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri 3-12 Temmuz tarihleri arasında Rusya'ya gidecek. Yeditepe Üniversitesi, bu kapsamda Ivanovo Üniversitesi'nden gelecek Hukuk Fakültesi öğrencilerini, 14-22 Ağustos tarihleri arasında, Kovid-19 tedbirlerinin alındığı kampüste ağırlayacak.

FARKLI KÜLTÜRLER TANINACAK

Öğrencilerin farklı hukuk sistemlerini öğrenmesi ve incelemesi, farklı kültürleri tanıması ve bu kapsamda yabancı dillerini geliştirmesinin yanı sına iki üniversite arasındaki bağın güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen yaz okuluna, her iki üniversiteden 15'er öğrenci alınacak. Yaz okulunda, Yeditepe Üniversitesi akademisyenleriyle birlikte yurt içinden ve yurt dışından yapay zeka ve göç hukuku alanında öğretim üyeleri ve uygulamada yer alan avukat, savcı ve hakimler dersler verecek.

BİLİŞİM HUKUKU YAZ OKULU'NDAN DA DERS ALABİLECEKLER

Eğitim kapsamında öğrenciler hem online hem de Kovid-19 önlemleri alınmış dersliklerde yüz yüze bir araya gelecek. Eğitim dili İngilizce olan yaz okulunda öğrencilere, başlangıç seviyesinde, konuk oldukları ülkenin dilinin dersi verilecek. Türkiye ve Rusya hukuk sistemleri ile bu hukuk sistemlerinin karşılaştırmalı analizi üzerine dersler alacak olan öğrenciler, edebiyattan sanata, tarihten mimariye konuk oldukları ülkenin kültürüne dair atölyelere katılma olanağı bulacak.

Yeditepe Üniversitesi'ne gelecek olan Rus öğrenciler ayrıca 'IV. Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu' kapsamında yapay zeka ve göç hukuku üzerine dersler alabilecek.

TARİHİ GEZİLER VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Konuya ilişkin üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, "Yaz okulu kapsamında karşılaştırmalı hukuk çalışmaları ile hukuk nosyonlarını geliştirme fırsatını da yakalayacak olan öğrenciler, yurt dışında lisansüstü çalışma hakkında fikir sahibi olacak. Öğrenciler ayrıca son yıllarda hızla gelişen ve kalifiye mezun ihtiyacının arttığı bilişim hukuku alanında yetkinlik elde edecek. Öğrencilere Türk ve Rus kültürlerini tanıtmayı da amaçlayan yaz okulu kapsamında tarihi mekanlara geziler ve çeşitli kültürel etkinlikler de düzenlenecek" ifadelerine yer verildi.

Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler
Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler
Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler
Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Rus ve Türk öğrenciler 'Hukuk Yaz Okulu'nda bir araya gelecekler - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yargıtay, Yasin Börü davasında kararı verdi! 15 kişiye ağırlaştırılmış müebbet 16:21 Yargıtay, Yasin Börü davasında kararı verdi! 15 kişiye ağırlaştırılmış müebbet UEFA, Müslüman futbolcuların önüne alkol şişesi koyulmasını yasakladı 16:14 UEFA, Müslüman futbolcuların önüne alkol şişesi koyulmasını yasakladı Borçsuzluk kağıdıyla ilgili kapıda bekleyen tehlikeyi Başkan Burak Elmas itiraf etti 15:51 Borçsuzluk kağıdıyla ilgili kapıda bekleyen tehlikeyi Başkan Burak Elmas itiraf etti
Necati Şaşmaz'ın avukatı intihar etti! Lüks rezidansın 5. katından atlamış 15:36 Necati Şaşmaz'ın avukatı intihar etti! Lüks rezidansın 5. katından atlamış Son Dakika: İletişim Başkanı Altun, 15:13 Son Dakika: İletişim Başkanı Altun, "Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi" iddialarını yalanladı Anne tavana asılı, baba tüfekle vurulmuş! Dehşetin yaşandığı çadırda minik Ali uyurken bulundu 14:54 Anne tavana asılı, baba tüfekle vurulmuş! Dehşetin yaşandığı çadırda minik Ali uyurken bulundu
Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Marcus, olay öncesi masalarına oturup selfie paylaşmış 14:38 Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Marcus, olay öncesi masalarına oturup selfie paylaşmış Kaan Yıldırım'a ayrılık iyi gelmedi! Hadise ayrılığı sonrası paylaştığı fotoğraf yorum yağmuruna tutuldu 14:03 Kaan Yıldırım'a ayrılık iyi gelmedi! Hadise ayrılığı sonrası paylaştığı fotoğraf yorum yağmuruna tutuldu
Advertisement