Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı - Son Dakika

Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı

25.03.2020 12:01
Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı, System.String[]

Yenilenen Opel Astra HB,  gelişen sürüş dinamikleri ve dijitalleşen teknolojileri ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Yenilenen Opel Astra HB,  gelişen sürüş dinamikleri ve dijitalleşen teknolojileri ile Türkiye'de satışa sunuldu.

Yeni Astra HB 90 gr/km emisyon değeriyle 1,5 litre hacimli üç silindirli dizel motoru ile tasarruf sağlarken, kilometrede 99 gram emisyon değeri ile 1,2 litre ve 1,4 litre hacimli üç silindirli turbo benzinli motor seçenekleri de motor gamında yer alıyor.

Otomobil; Edition, GS Line ve Elegance olmak üzere üç farklı versiyon ile satışa sunuluyor. Yeni nesil Astra HB, yerini aldığı nesil ile karşılaştırıldığında yüzde 21 daha az emisyon değerine sahip.

Astra HB'te kullanılan üç silindirli benzinli ve dizel motorlarda motor bloğunun içinde ters yönde dönen bir dengeleyici mil olası titreşimleri azaltıyor. Giriş seviyesi motorlar ile standart olarak altı vitesli manuel şanzıman sunuluyor. Yeni kademesiz otomatik şanzıman (CVT-7) kadar düşük sürtünmeli dokuz vitesli otomatik şanzıman da yumuşak vites geçişleri ile yakıt ekonomisine ve sürüş konforuna katkı sağlıyor.

Yeni amortisörler sürüş konforunu iyileştirirken, isteğe bağlı olarak sunulan dinamik süspansiyon sistemiyle daha sert amortisörler devreye giriyor. Ayrıca daha direkt çalışan bir direksiyon sistemi ve Watts-Link arka aks ile yürüyen aksam tamamlanıyor.

Yeni Astra HB'in, Edition donanımı 169 bin 900 TL'den başlarken, GS Line donanımı ise 194 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Astra HB'in, Elegance donanımı 235 bin 900TL'den satışa sunuluyor.

Yeni dijital gösterge

Yeni Opel Astra HB sadece motor seçenekleriyle değil, aynı zamanda barındırdığı yenilikçi teknolojilerle de öne çıkıyor. Astra HB'te daha önceki nesli ile teknolojik çözümler ve sürüş destek sistemleri sunuluyordu. Göz almayan IntelliLux LED® Matrix farlar bunlardan sadece biri. Yeni Astra'da normal kullanımda her biri 13 Watt tüketen tutumlu LED farlar devreye giriyor. Ayrıca, takip mesafesi göstergesi, otomatik acil durum freni özelliğine sahip önden çarpışma uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi ve şerit takip sistemi gibi özellikler sürüş güvenliğini sağlama noktasında sürücüyü destekliyor. Buna kumaş, alcantara veya premium deri seçenekleri dışında soğutma ve masaj özelliğiyle de sipariş edilebilen AGR sertifikalı ergonomik koltuklar ekleniyor.

Bunun yanında Opel mühendisleri yeni Astra HB'i yeni ön ve arka kameralar ile donattılar. Kamera artık sadece araçları değil aynı zamanda yayaları da algılıyor. Bu da güvenlik noktasında önemli bir kazanım olarak öne çıkıyor. Yeni bilgi-eğlence sistemi Multimedya Navi Pro ile birlikte sunulan dijital geri görüş kamerası da çok daha fazla özellik sunuyor. Aracın arkasındaki görüntü ekrana daha net ve keskin aktarılırken, karanlıktaki görüntü kalitesinde de ciddi bir gelişim gözlemlenebiliyor.

Yeni Astra HB kullanıcıları Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu Multimedya Radio ve Multimedya Navi Pro gibi sistemlerle en güncel bağlanabilirlik çözümlerinin keyfini sürebiliyor. En güncel bilgi-eğlence nesli; akıllı, hızlı ve sezgisel kullanım gibi özelliklerle öne çıkıyor. Multimedya ürün gamının tepe noktasını oluşturan Navi Pro, tıpkı markanın amiral gemisi Insignia örneğinde olduğu gibi sekiz inç büyüklüğünde renkli bir dokunmatik ekranla tamamlanıyor. Kullanıcı ekran görünümünü "Tour" veya "Spor" olarak ayarlayabiliyor. Multimedya Navi Pro kullanıcıya kişiselleştirme veya sesli komut sistemiyle kullanma gibi avantajlar da sunuyor. Ayrıca navigasyonun kendisi yeni semboller sayesinde daha modern bir görünüm sunuyor. Benzer bir durum göstergeler için de geçerli. Yeni Opel Astra HB kullanıcılarını tamamen yeni bir dijital gösterge karşılıyor.

Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı
Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı
Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı
Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı
Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı

Kaynak: Carmedya.com

Son Dakika Otomobil Yeni Opel Astra HB Türkiye yollarına çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Korona vakalarındaki son bir haftalık artış uzmanları korkutuyor: Kasım ve aralıktan bile kötü olabilir Şişede durduğu gibi durmadı! 2 genç kız, birlikte alkol aldıkları adamlar tarafından darbedildi AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana Çorumlu çiftçi, tarlasında bulduğu gök taşını ABD'li alıcıya 180 bin dolara sattı Yardımlaşma derneğine Antep şivesi konuşup, patlıcan kebabı yapabilenler üye olabiliyor Havaalanında ölümle burun buruna gelen yaşlı adamı dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz kurtardı Galatasaraylı manken Tuğçe Aral, Ankaragücü maçı sonrası yaptığı paylaşımla sosyal medyaya damga vurdu Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen fuhuş rezaletinde, gözaltına alınan evli çift tutuklandı