Filipinler'deki 7,6'lık depremin şiddetini en net yansıtan görüntüler - Son Dakika
Doğal Afetler

Filipinler'deki 7,6'lık depremin şiddetini en net yansıtan görüntüler

Filipinler'in Mindanao Adası'nda 7,6 büyüklüğünde deprem yaşanırken, sarsıntı anında çekilen bir görüntü depremin şiddetini gözler önüne serdi. Bir sokaktaki güvenlik kamerasının çektiği görüntüde, yer uzun süre beşik gibi sallandı.

02.12.2023 23:22  Güncelleme: 23:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Filipinler'de meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki deprem anında çekilen bir görüntüde, yer uzun süre beşik gibi sallandı.

FİLİPİNLER'DE 7,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler 7,6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Merkez üssü Mindanao Adası olan depremin yerin 30 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

YER UZUN SÜRE SALLANDI

Depremin ardından tsunami uyarısı yapılırken, sarsıntı anında çekilen bir görüntü depremin büyüklüğünü gözler önüne serdi. Bir sokaktaki güvenlik kamerası tarafından çekilen görüntüde, yerin uzun süre şiddetli şekilde sallandığı görüldü.

Yeryüzü beşik gibi sallandı! Filipinlerdeki 7,6'lık depremin şiddetini en net yansıtan görüntüler

TSUNAMİ DALGALARININ BOYU 3 METREYİ AŞABİLİR

Öte yandan Filipinler Sismoloji Ajansı Phivolcs, tsunami dalgalarının gece yarısı ülkeyi vurabileceğini ve saatlerce sürebileceğini açıkladı. ABD Tsunami Uyarı Sistemi de Filipinler'in bazı kıyılarında gelgit seviyesinin 3 metre veya daha üzerinde dalgalar görülebileceği uyarısında bulundu. Phivolcs'tan yapılan açıklamada, halihazırda açık denizde olan gemilerden ikinci bir uyarıya kadar derin sular üzerinde kalmaları istendi.

Filipinler\'deki 7,6\'lık depremin şiddetini en net yansıtan görüntüler

Son Dakika Doğal Afetler Filipinler'deki 7,6'lık depremin şiddetini en net yansıtan görüntüler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hatay'la ilgili korkutan uyarı: Kesinlikle 7'den büyük deprem olur
  11:58 Hatay'la ilgili korkutan uyarı: Kesinlikle 7'den büyük deprem olur

  GAZİ Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Kurucu Başkanı Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Pampal, Ölüdeniz Fayı'nın kırılmaya başlayacağını ve bu durumun Hatay'da yıkıcı bir depreme yol açabileceğini belirtti. Pampal, Hatay'ın depremlere dayanacak şekilde yeniden inşa edilmesi gerektiğini vurguladı. Ölüdeniz Fayı'nın Suriye, Lübnan, İsrail'i geçerek Kızıldeniz, Akabe Körfezi'ne kadar indiğini ve bu fayın stres yüklendiğini ifade etti.

 • ABD'nin California eyaletini kar fırtınası vurdu
  16:53 ABD'nin California eyaletini kar fırtınası vurdu

  ABD'nin California eyaletindeki Sierra Nevada bölgesinde etkili olan kar fırtınası hayatı olumsuz etkiledi. Eyalette 39 bin hane ve iş yerine elektrik verilemezken bölgede çığ tehlikesi beklendiği açıklandı.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Tokat Niksar'daki heyelan için AFAD'dan acil yardım ödeneği gönderildi
  01 Mar İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Tokat Niksar'daki heyelan için AFAD'dan acil yardım ödeneği gönderildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tokat Niksar'da meydana gelen heyelan sonucu konutları zarar gören vatandaşların acil ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla AFAD Başkanlığı tarafından Tokat Valiliğine 1 milyon 188 bin lira 'Acil Yardım Ödeneği' gönderildiğini açıkladı.

 • Üsküdar Vapur Faciası Kurbanları İçin Anma Törenleri Düzenlendi
  01 Mar Üsküdar Vapur Faciası Kurbanları İçin Anma Törenleri Düzenlendi

  Kocaeli'de, İzmit ile Değirmendere arasında sefer yapan Üsküdar adlı vapurun 1 Mart 1958'de batması sonucu yaşamını yitirenler için anma törenleri düzenlendi. İzmit Belediyesi, İzmit Lisesi Mezunları Derneği ve İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği tarafından düzenlenen törenlerde, yakınlarını kaybedenler duygularını paylaştı. Törenlere Gölcük ve Karamürsel'de de katılım sağlandı.

 • İçişleri Bakanı: Antalya'daki sel felaketi sonrası 4 ilçe 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi
  01 Mar İçişleri Bakanı: Antalya'daki sel felaketi sonrası 4 ilçe 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'da meydana gelen sel felaketi sonrası Kepez, Muratpaşa, Serik ve Aksu ilçelerinin 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildiğini açıkladı. Aşırı yağış ve fırtına nedeniyle oluşan sel felaketinin etkilerinin hızla giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

 • Malatya'da depremde evi çöken aile, tahtalarla güçlendirdiği evde yaşamaya devam ediyor
  01 Mar Malatya'da depremde evi çöken aile, tahtalarla güçlendirdiği evde yaşamaya devam ediyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi çöken Bülent Menge ve ailesi, Malatya'da tahtalarla güçlendirdiği evlerinde yaşamaya devam ediyor. 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremler sonucunda binlerce yapı hasar gördü veya yıkıldı. Menge ailesi, evlerinin çökmesini engellemek için ağaçlarla güçlendirme yaparak yaşamlarını sürdürüyor.


Advertisement