Son Dakika Haberleri: Yeşilgiresun Belediyespor Ligden Çekildi

Yeşilgiresun Belediyespor Ligden Çekildi

6 ay önce

Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu, gelecek sezon Türkiye Basketbol 1. Ligine katılmama kararı aldı.

Yeşilgiresun Belediyespor Ligden Çekildi, System.String[]

Kulüp başkanı Kerim Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, yönetim kurulunun gelecek sezon için değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiğini belirtti.

Yeni sezon için ihtiyaç duyulan 5 milyon liralık kaynağa yeterli destek bulamadıklarını, bütçeyi oluşturamadıklarını ifade eden Aksu, gelecek sezon Türkiye Basketbol 1. Ligi'ne katılmama kararı aldıklarını aktardı.

"SÖZ KONUSU LİGDE FEDERASYON KATKISI YOK DENECEK KADAR AZDIR"

Aksu, Süper Lig'de bulamadıkları sponsor desteğini bir alt ligde hiç bulamayacakları gerçeğinin ortada olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Sadece belediye ve yönetici arkadaşların katkılarıyla bu takımın Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde devam etme imkanı bulunmamaktadır. Söz konusu bu ligde, federasyon tarafından sağlanan gelirler yok denecek kadar azdır. Bu olumsuz tablo karşısında, 8 yılda adeta çocuğumuz gibi büyüttüğümüz kulübümüzün lige devam etme imkanı bulunamadığından, gelecekte kulübümüzü daha büyük borç yükü altında bırakmamak için Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu, tüm alternatifleri değerlendirerek Türkiye Basketbol 1. Ligi'ne katılmama kararı almıştır." Aksu, bugüne kadar kulüp çatısı altında görev yapan yönetim kurulu üyeleri, sporcular, teknik adamlar ve çalışanların yanı sıra takımlarını destekleyen Giresun halkına teşekkür etti.

2006 yılında kurulan ve üç sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden yeşil-beyazlı kulüp, geçen sezon Türkiye Basketbol 1. Ligi'ne düşmüştü.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


İntihar Etmek İçin Çatıya Çıkan Kişi, 109 Suçtan Aranıyormuş 15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı

Son Dakika! CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Oldu