Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Arnavutluk'taki Yunan azınlık mensuplarıyla bir araya geldi - Son Dakika

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Arnavutluk'taki Yunan azınlık mensuplarıyla bir araya geldi

22.12.2022 18:52

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Arnavutluk'un güneyinde yaşayan Yunan azınlık mensuplarıyla bir araya geldi.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Arnavutluk'un güneyinde yaşayan Yunan azınlık mensuplarıyla bir araya geldi.

Himara, Finiq ve Dropull şehirlerindeki Yunan azınlık mensuplarıyla bir araya gelen Miçotakis'in ziyaretinin bir kısmına Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da eşlik etti.

Helikopterle ilk olarak Himara'ya ulaşan Miçotakis, buradaki Yunan azınlık tarafından Yunanistan bayrakları ve diğer ülke sembolleriyle karşılandı. Miçotakis burada bir konuşma gerçekleştirdi.

Rama ile Miçotakis daha sonra Ergiri şehrine bağlı Dropull kentindeki Derviçan köyünü ziyaret etti. Burada sanatsal program düzenlendi.

Miçotakis, buradaki konuşmasında, ülkedeki Yunan azınlığın komşu iki halk arasında işbirliği köprüsü olduğunu söyleyerek "Arnavutluk'un entegrasyon yolu kolay olmayacak, hızlı olacak çünkü Arnavutluk'un Avrupa'nın parçası olmayı hak ediyor. Siz bu gelişmeden faydalanacaksınız." dedi.

Rama da ülkesindeki Yunan azınlığın iki ülke arasında vazgeçilmez bağlantı köprüsü olduğunu, sadece toplumlarına değil aynı zamanda ülkeye çok şey katan tüm Yunan uyruklu Arnavutluk vatandaşları büyük bir minnetle selamladığını söyledi.

Yunan Başbakan ayrıca bölgedeki eğitim kurumlarını da ziyaret etti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da dün Arnavutluk'u ziyaret etmiş, başkent Tiran'da mevkidaşı Olta Xhaçka ile görüşmüştü.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Edirne'de askeri bölgede yakalanan Yunan polis ve sevgilisinden 'navigasyon' savunması Edirne'de askeri bölgede yakalanan Yunan polis ve sevgilisinden 'navigasyon' savunması Basketbol: 7Days Avrupa Kupası Basketbol: 7Days Avrupa Kupası Kuşadası açıklarında 15 düzensiz göçmen kurtarıldı????? Kuşadası açıklarında 15 düzensiz göçmen kurtarıldı?????

Son Dakika Güncel Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Arnavutluk'taki Yunan azınlık mensuplarıyla bir araya geldi - Son Dakika


Advertisement