Son dakika Tiran haberleri, Tiran son dakika, son dakika Tiran

Son Dakika Tiran Haberleri

 • Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz
  19:02 Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'
  18:29 Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ise Ukrayna'yı kararlılıkla desteklediklerini ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü sağlamak için gerekenlerin yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi
  17:47 Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Tiran ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ukrayna Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi.

 • Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi
  16:25 Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleştirilen Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne, Güneydoğu Avrupa ve Batı Balkan ülkelerinin liderleri katıldı. Zirvede, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy eş başkanlık yaptı. Liderler, Ukrayna-Rusya Savaşı ve bölgedeki güvenlik konularını ele aldı. Ayrıca, Arnavutluk ile Ukrayna arasında Dostluk ve İşbirliği Antlaşması imzalandı.

 • Ukrayna ve Arnavutluk Dışişleri Bakanları İlişkileri Görüştü
  12:44 Ukrayna ve Arnavutluk Dışişleri Bakanları İlişkileri Görüştü

  Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı İgli Hasani ile bir araya geldi. Kuleba, görüşme sonrası yaptığı açıklamada ikili ilişkiler ve uluslararası işbirliği konularını ele aldıklarını belirtti. Ayrıca, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları ve savaş suçlarından sorumlu tutulması gerektiğini vurguladı. Hasani ise Ukrayna'nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü desteklediklerini ifade etti. İki bakan ayrıca diplomatik ve konsolosluk misyon görevlilerinin ailelerinin ücretli istihdamını öngören bir anlaşma imzaladı.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi
  10:51 Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenecek Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne katılmak üzere ülkeye geldi. Zelensky, Arnavutluk yetkilileri tarafından karşılandı ve Tiran'da gerçekleşecek zirvede Güneydoğu Avrupa ülkelerinin liderleriyle bir araya gelecek.

 • Rusya-Ukrayna Savaşı'nda Tiran'da Rusya protesto edildi
  24 Şub Rusya-Ukrayna Savaşı'nda Tiran'da Rusya protesto edildi

  Rusya-Ukrayna Savaşı'nda üçüncü yıla girilirken Arnavutluk'un başkenti Tiran'da Rusya protesto edildi. Tiran Belediyesi'nin önündeki meydanda gerçekleştirilen protestoya çok sayıda ülkenin büyükelçileri ve diplomatları katıldı.

 • Eurocup Turkey Kuaför Milli Takımı Avrupa Şampiyonu Oldu
  23 Şub Eurocup Turkey Kuaför Milli Takımı Avrupa Şampiyonu Oldu

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen Global Fashion Progress Uluslararası Yarışmaya katılan Eurocup Turkey Kuaför Milli Takımı, kuaför Erkan Engin önderliğinde Avrupa Şampiyonu oldu. Türk Milli Takımı, 'Mevsimlerin Dönüşümü' adlı klasik kesim ile şampiyonluğa ulaştı.

 • Arnavutluk Parlamentosu, İtalya ile Göçmen Anlaşmasını Onayladı
  22 Şub Arnavutluk Parlamentosu, İtalya ile Göçmen Anlaşmasını Onayladı

  Arnavutluk parlamentosu, İtalya'nın Arnavutluk'un kuzeyinde 2 göçmen merkezi inşa etmesini içeren anlaşmaya onay verdi. Anlaşma gereği, İtalyan gemileri tarafından kurtarılan düzensiz göçmenler Arnavutluk'a götürülerek inşa edilecek merkezlerde tutulacak ve iltica başvuruları bu merkezlerde işleme konulacak. İnşa edilecek merkezlerin ayda en fazla 3 bin, yıl boyunca ise toplamda en fazla 36 bin göçmeni geçici olarak barındırması öngörülüyor.

 • Eurocup Turkey Kuaför Milli Takımı Avrupa Şampiyonu Oldu
  21 Şub Eurocup Turkey Kuaför Milli Takımı Avrupa Şampiyonu Oldu

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen Global Fashion Progress Uluslararası Yarışmaya katılan Eurocup Turkey Kuaför Milli Takımı, 'Mevsimlerin dönüşümü' adlı klasik kesim ile Avrupa Şampiyonluğu elde etti. Türk Milli Takımı, büyük çekişmeye sahne olan yarışmada İtalya'yı ve Montenegro'yu geride bırakarak birinci oldu. Malatyalı dünya şampiyonu Şener Eroğlu liderliğindeki takım, Türkiye'yi gururla temsil etti.

 • Arnavutluk'ta Hükümet binasına saldırı düzenlendi
  21 Şub Arnavutluk'ta Hükümet binasına saldırı düzenlendi

  Arnavutluk'ta eski Başbakan ve ana muhalefetteki Demokratik Parti lideri Sali Berisha'nın ev hapsine karşı protesto gösterileri düzenlendi. Muhalefet destekçileri, başkent Tiran'da bulunan hükümet binasına molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı. Göstericiler, hükümet yetkililerini organize suç ve yolsuzlukla suçladı. Berisha, video konferans yöntemiyle göstericilere seslenerek hükümetin diktatörlük istediğini belirtti. Berisha, yolsuzluk suçlamalarını reddederken, Demokratik Parti ise Başbakan Rama'yı adam kayırma ve yolsuzlukla suçlayarak gençlerin göç etmesine neden olduğunu savundu.

 • Arnavutluk'ta Berisha'nın ev hapsine protesto saldırısı
  21 Şub Arnavutluk'ta Berisha'nın ev hapsine protesto saldırısı

  Arnavutluk'ta eski Başbakan ve ana muhalefetteki Demokratik Parti lideri Sali Berisha'nın ev hapsine tutulmasını protesto eden muhalefet destekçileri başkent Tiran'da bulunan hükümet binasına molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı. Berisha'nın yolsuzlukla suçlandığı ve Başbakan Rama'yı muhalifleri susturmaya yönelik siyasi saldırı gerçekleştirmekle suçladığı belirtiliyor.

 • Arnavutluk'ta muhalefet partileri protesto gösterisi düzenledi
  21 Şub Arnavutluk'ta muhalefet partileri protesto gösterisi düzenledi

  Arnavutluk'ta ana muhalefet Demokratik Parti (PD) başta olmak üzere muhalefet partilerinin çağrısıyla "ya bugün ya hiç" sloganıyla protesto gösterisi düzenlendi.

 • Türkiye ve Arnavutluk, Fier Dostluk Hastanesinin 5 yıl daha ortak işletilmesi konusunda anlaştı
  20 Şub Türkiye ve Arnavutluk, Fier Dostluk Hastanesinin 5 yıl daha ortak işletilmesi konusunda anlaştı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Arnavutluk Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Albana Koçiu ile gerçekleştirdiği görüşmede, Fier Dostluk Hastanesinin 5 yıl daha ortak işletilmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Ayrıca, Tiran'da düzenlenecek olan Balkan ülkelerini kapsayan Sağlık İş Forumu ve Fuarı için müzakerelere başlandığı belirtildi.

 • Arnavutluk Başbakanı: Türkiye'nin Arnavutluk'taki yatırım potansiyeli daha yüksek
  20 Şub Arnavutluk Başbakanı: Türkiye'nin Arnavutluk'taki yatırım potansiyeli daha yüksek

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye'nin Arnavutluk'ta yaklaşık 3,7 milyar avroluk bir yatırımı olduğunu belirterek, "Bizim potansiyelimiz çok daha yüksektir.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk ile mücadelemizi sürdüreceğiz
  20 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk ile mücadelemizi sürdüreceğiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile gerçekleştirdiği toplantıda, Arnavutluk'un FETÖ ile mücadelesinin önemine vurgu yaparak, ilişkileri zehirlemek isteyen şer şebekesine fırsat vermeyeceklerini belirtti. İki lider, Türkiye-Arnavutluk Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Birinci Toplantısı'nda bir araya geldi ve 6 önemli anlaşmaya imza attı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk, Filistin halkıyla dayanışma sergiledi
  20 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk, Filistin halkıyla dayanışma sergiledi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Arnavutluk, aralık ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yapılan oylamadaki tutumuyla tarihin doğru tarafında yer almıştır.

 • Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız
  20 Şub Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya resmi ziyarette bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın toplantısı düzenledi. Arnavutluk'ta 3 ayda hastane inşa ettiklerini söyleyen Erdoğan, ''Bu konuda sayın Rama'yla iddiaya girmiştik. Hamdolsun 3 ay gibi rekor sürede hastanemizi inşa ettik.'' dedi. Rama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ''Sizin söylediğiniz söz gerçekleştirilir. Verilen sözler tutulur. Arnavutlarla yaptığınız bu iddiayı kazandınız. Size alenen teşekkür etmek istiyorum.'' yanıtını verdi.

 • Arnavutluk'ta komünist rejim kurbanları anısına dikilen anıt: 'Postbllok'
  19 Şub Arnavutluk'ta komünist rejim kurbanları anısına dikilen anıt: "Postbllok"

  Arnavutluk'ta 20 Şubat 1991'de eski komünist lider Enver Hoca'nın Tiran'da yıkılan heykeli, ülkede komünizmin sona erdiğini sembolize ediyor. Ülkede yapılan özel anıtlarla yaklaşık yarım asırlık komünist rejimin kurbanları da anılıyor. Komünizm dönemine ışık tutan birçok müze ve kurumun bulunduğu ülkede rejim kurbanlarını anmak ve onurlandırmak için yeni anıtlar inşa edildi.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Rehine Anlaşması Mümkün Ama Zor Sorunlar Var
  16 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Rehine Anlaşması Mümkün Ama Zor Sorunlar Var

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ile Hamas arasında rehine anlaşmasının hala mümkün olduğunu, ancak çözülmesi gereken çok zor sorunların olduğunu ifade etti. Blinken, İsrail, Katar ve Mısır'ın ortak teklifini Hamas'a sunduklarını ve bir anlaşmaya varmak için çalıştıklarını belirtti.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken Arnavutluk'a ziyarette bulundu
  16 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken Arnavutluk'a ziyarette bulundu

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile bir araya gelerek ikili işbirliği ve bölgesel konuları ele aldı. Blinken, Arnavutluk'un NATO'ya katkılarından ve Afgan mültecilere ev sahipliği yapmasından övgüyle bahsetti. Ayrıca, Arnavutluk ve ABD arasında iki mutabakat zaptı imzalandı.

 • Trakya Üniversitesi ile Tiran Üniversitesi arasında iş birliği anlaşması imzalandı
  12 Şub Trakya Üniversitesi ile Tiran Üniversitesi arasında iş birliği anlaşması imzalandı

  Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Balkan Üniversiteler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında Arnavutluk Tiran Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imza töreni düzenlendi. Anlaşma, eğitim, araştırma ve diğer akademik faaliyetlerin yanı sıra kültürel iş birliğini de içermektedir. İmzalanan anlaşma ile iki üniversitenin uluslararası alanda daha etkin bir konuma gelmesi ve öğrenci, akademisyen ve araştırmacılar için daha geniş imkanlar sunulması hedeflenmektedir.

 • Beşiktaş'ta yeni transferler için imza töreni düzenlendi
  10 Şub Beşiktaş'ta yeni transferler için imza töreni düzenlendi

  Beşiktaş'ta ara transfer döneminde kadroya dahil edilen futbolcular için imza töreni düzenlendi.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Almanya ve Arnavutluk'u ziyaret edecek
  09 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Almanya ve Arnavutluk'u ziyaret edecek

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu ve İsrail temaslarının ardından Almanya'nın Münih kenti ve Arnavutluk'un başkenti Tiran'ı ziyaret edecek. Blinken, Arnavutluk ile ilişkilerin gücünü teyit edecek ve Münih Güvenlik Konferansı'na katılacak.

 • RTÜK ve AMA Arnavutluk'ta İşbirliği Protokolü İmzaladı
  07 Şub RTÜK ve AMA Arnavutluk'ta İşbirliği Protokolü İmzaladı

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Arnavutluk Görsel-İşitsel Medya Otoritesi (AMA) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve AMA Başkanı Armela Krasniqi tarafından Tiran'da imzalandı. Protokol, medya eğitimi, kamuoyu araştırmaları ve izleyici ölçümü gibi konuları kapsayarak uzun soluklu işbirliğinin yolunu açacak ve çalışmaların iyileştirilmesi, deneyim değişimi ve ilgili personelin eğitimini içerecektir.

 • Arnavutluk'ta muhalefet partilerinin çağrısıyla protesto düzenlendi
  06 Şub Arnavutluk'ta muhalefet partilerinin çağrısıyla protesto düzenlendi

  Arnavutluk'ta ana muhalefet partisi Demokratik Parti (PD) başta olma üzere muhalefet partilerinin çağrısıyla başkent Tiran'da protesto düzenlendi. Protesto sırasında göstericiler sis bombası kullanırken, göstericiler ve polis arasında arbede yaşandı. Protestonun ardından göstericiler, eski başbakan Sali Berisha'nın evine destek amaçlı yürüyüş gerçekleştirdi. Meclis çalışmaları muhalefetin engeline takıldı ve oturum yarıda kesildi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze'ye insani yardımların engellenmesi büyük bir felaketi işaret ediyor
  29 Oca Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze'ye insani yardımların engellenmesi büyük bir felaketi işaret ediyor

  Arnavutluk'ta mevkidaşı ile görüşen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, önemli açıklamalarda bulundu. Fidan, "Gazze'ye girilmesine izin verilmeyen insani yardımlar, tıbbi malzemeler, içeride büyük bir felaketin habercisi. Uluslararası kamuoyunu 2 milyon insanın yok edilmesini önleyici tedbirler almaya davet ediyorum." dedi.

 • Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi: Arnavutluk ile ticaret hacmi hedefi 2 milyar dolar
  27 Oca Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi: Arnavutluk ile ticaret hacmi hedefi 2 milyar dolar

  Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay, Arnavutluk ile diplomatik ilişkilerin ikinci yüzyıla girdiğini belirterek, iki ülke arasındaki ticaret hacmindeki hedeflerin 2 milyar dolar olduğunu ve bu hedefin birkaç sene içinde yakalanabileceğini söyledi. Atay, Arnavutluk'un ticari potansiyelini ve Türkiye ile olan kültürel ilişkilerini de değerlendirdi.

 • Türkiye-Arnavutluk Medya Buluşmaları Programı Gerçekleştirildi
  27 Oca Türkiye-Arnavutluk Medya Buluşmaları Programı Gerçekleştirildi

  Yunus Emre Enstitüsü'nün Türkiye ile diğer ülkeler arasında medya alanında iş birliğinin geliştirilmesi ve medya bağlamında uluslararası ilişkilerin güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği 'Medya Buluşmaları' adlı program serisi, Arnavutluk'ta gerçekleştirildi. Programa Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay, Yunus Emre Enstitüsü Özel Kalem Müdürü Dr. Melih Barut, Arnavutluk Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Ömer Osman Demirbaş ve medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Program, Türkiye-Arnavutluk ilişkilerini pekiştirmeyi hedefleyen konuşmalar ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

 • Arnavutluk-Türkiye Medya Forumu Tiran'da düzenlendi
  27 Oca Arnavutluk-Türkiye Medya Forumu Tiran'da düzenlendi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) koordinesinde düzenlenen 'Arnavutluk-Türkiye Medya Forumu'nda Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay, iki ülke basın mensuplarıyla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Atay, Arnavutluk medyasının iki ülke ilişkilerini geliştiren ve yardımcı olan bir çizgide olduğunu ifade etti. Ayrıca, Türkiye ve Arnavutluk arasındaki ticaret hacminin 2 milyar dolara çıkarılması hedefinin olduğunu vurguladı. Forumda, gazeteciler işbirliğini artırmanın yolları ve gerçeklerin doğru yansıtılması konularında fikir alışverişinde bulundu.

 • MÜSİAD Arnavutluk Temsilciliği Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  24 Oca MÜSİAD Arnavutluk Temsilciliği Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Arnavutluk Temsilciliği yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay ve MÜSİAD Arnavutluk Başkanı Muhammet İşler'in yanı sıra iş insanları ve diğer davetliler katıldı. Büyükelçi Atay, Türkiye'nin MÜSİAD'ın her zaman arkasında olduğunu belirtirken, İşler ise Türkiye ve Arnavutluk arasındaki ticaret ve işbirliği potansiyelini artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Tiran'da Filistin'e Destek Gösterisi
  21 Oca Tiran'da Filistin'e Destek Gösterisi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, Filistin halkına destek ve dayanışma gösterisi yapıldı. Sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını kınayarak durdurulmasını talep etti. Göstericiler, İki devletli çözüm, BM kararlarının uygulanması ve Gazze'deki savaş suçlarının durdurulması çağrısında bulundu.

 • Tiran'da Mekke'nin Fethi Kuran-ı Kerim Ziyafeti düzenlendi
  04 Oca Tiran'da Mekke'nin Fethi Kuran-ı Kerim Ziyafeti düzenlendi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, Mekke'nin fethi ve üç ayların başlangıcı vesilesiyle düzenlenen 'Mekke'nin Fethi Kuran-ı Kerim Ziyafeti' programı gerçekleştirildi. Programa Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Adem Gerlegiz, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Bodur ve diğer Türk kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Program kapsamında Kuran-ı Kerim okundu ve konuşmalar yapıldı. Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Gerlegiz, bölgedeki Müslümanlara yönelik hizmetlerin artırılacağını belirtti.

 • Balkan Ülkeleri Yeni Yıla Konserler ve Havai Fişek Gösterileriyle Girdi
  01 Oca Balkan Ülkeleri Yeni Yıla Konserler ve Havai Fişek Gösterileriyle Girdi

  Bosna Hersek, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Kosova, yeni yıla konserler ve havai fişek gösterileriyle girdi. Saraybosna'da 15 binden fazla turist konserlerle karşılandı. Belgrad'da gece yarısına kadar konserler eşliğinde eğlendi. Üsküp'te yerel sanatçılar sahne aldı. Tiran'da geleneksel kutlamalar düzenlendi. Priştine'de binlerce kişi konserlerle eğlendi.

 • Arnavutluk'ta eski Başbakan Sali Berisha ev hapsine çarptırıldı
  30 Ara Arnavutluk'ta eski Başbakan Sali Berisha ev hapsine çarptırıldı

  Arnavutluk Yolsuzluk ve Organize Suçlara ilişkin Özel Mahkeme, eski Başbakan Sali Berisha'yı ev hapsi cezasına çarptırdı. Mahkeme, daha önce verilen adli kontrol şartı ve ülkeden çıkış yasağı önlemlerini ev hapsine dönüştürdü. Berisha'nın avukatları itiraz hakkını kullanabilecek. Berisha, yolsuzluk suçlamalarıyla ilgili olarak hakkında açılan davaya katılmadı.

 • Tiran'da 'Türkiye-Arnavutluk-100 yıllık diplomatik ilişkiler' kitabı tanıtıldı
  20 Ara Tiran'da "Türkiye-Arnavutluk-100 yıllık diplomatik ilişkiler" kitabı tanıtıldı

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, "Türkiye-Arnavutluk-100 yıllık diplomatik ilişkiler" kitabının tanıtım programı düzenlendi.

 • Tiran'da, Arnavutluk ve Türkiye arasında 100 yıllık diplomatik ilişkiler konulu konferans düzenlendi
  20 Ara Tiran'da, Arnavutluk ve Türkiye arasında 100 yıllık diplomatik ilişkiler konulu konferans düzenlendi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, "Arnavutluk ve Türkiye arasında 100 yıllık diplomatik ilişkiler-Stratejik Ortaklığın Kurulması" konulu bilimsel konferans düzenlendi.

 • Erdoğan Karaali, Grekoromen Güreş Milli Takımı teknik direktörlüğünden alındığını iddia etti
  20 Ara Erdoğan Karaali, Grekoromen Güreş Milli Takımı teknik direktörlüğünden alındığını iddia etti

  Erdoğan Karaali, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, hak etmediği şekilde Grekoromen Güreş Milli Takımı teknik direktörlüğünden alındığını savundu. Karaali, görev süresi boyunca elde ettikleri başarıları ve adaletli bir şekilde çalıştıklarını vurgulayarak, konuyu yargıya taşıyacağını belirtti.

 • Erdoğan Karaali: Başkanın keyfi davranışları nedeniyle camiada güven kaybedildi
  20 Ara Erdoğan Karaali: Başkanın keyfi davranışları nedeniyle camiada güven kaybedildi

  Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı Eski Antrenörü Erdoğan Karaali, görevden alınmasının asılsız suçlamalarla yapıldığını ve başkanın keyfi davranışları nedeniyle camiada güven kaybedildiğini söyledi.

 • Arnavutluk'ta Aşık Veysel'in Hayatını Anlatan Film Gösterimi Yapıldı
  20 Ara Arnavutluk'ta Aşık Veysel'in Hayatını Anlatan Film Gösterimi Yapıldı

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, Bilal Babaoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı, Aşık Veysel Şatıroğlu'nun hayatından esinlenerek çekilen 'Aşık' filmi izleyici ile buluştu. Yunus Emre Enstitüsü Tiran tarafından düzenlenen film gösterimine birçok katılımcı ve Aşık Veysel'i canlandıran Emirhan Kartal da katıldı.

 • Arnavutluk'ta muhalefet partileri protesto düzenledi
  18 Ara Arnavutluk'ta muhalefet partileri protesto düzenledi

  Arnavutluk'ta muhalefet partileri, eski başbakanlardan Sali Berisha'nın gözaltına alınması talebinin görüşüldüğü sırada başkent Tiran'da protesto düzenledi. Protestoya muhalefet milletvekilleri, aktivistler ve vatandaşlar katıldı. Muhalefet, meclis haklarının yok sayıldığını savunarak eylemlerine devam edeceklerini ifade etti.

 • Türkçe ve Türkoloji rüzgarı esti: Balkanlar ve Anadolu İstanbul'da bir araya geldi
  18 Ara Türkçe ve Türkoloji rüzgarı esti: Balkanlar ve Anadolu İstanbul'da bir araya geldi

  İstanbul kültürleri buluşturmaya devam ediyor. 20 ülkeden katılımcının Anadolu ve Balkanlar arasındaki dil, edebiyat, tarih, sanat, mimari, musiki vb. alanlarda tarihten bugüne gelişen kültürel etkileşimin etkisine dair 2. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu sona erdi.

 • İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, göç anlaşmalarını savundu
  16 Ara İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, göç anlaşmalarını savundu

  İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İtalya'nın Arnavutluk'la yaptığı göç anlaşmasını savunarak, göçmenlere yasa dışı yollardan gelmelerine izin verilmeyeceğini belirtti. Sunak, suç çetelerinin işlerini bozmak istediklerini ve göç konusunda egemenliklerini korumaları gerektiğini vurguladı.

 • Erdoğan Karaali, sporcusunu sakinleştirmek için mindere çıktığını savundu
  15 Ara Erdoğan Karaali, sporcusunu sakinleştirmek için mindere çıktığını savundu

  Grekoromen Güreş Büyükler ve 23 Yaş Altı Milli Takımlar'ın eski teknik direktörü Erdoğan Karaali, Dünya Şampiyonası'nda sporcusunu sakinleştirmek için mindere çıktığını, hakeme müdahalesinin olmadığını savundu. Karaali, müsabakada yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunarak, görüntülerde hakeme herhangi bir müdahale olmadığını ve yasal haklarını kullanacağını belirtti.

 • Arnavutluk-Türkiye 100. Yıl Dostluk Ağaçları Projesi Tiran'da Gerçekleştirildi
  15 Ara Arnavutluk-Türkiye 100. Yıl Dostluk Ağaçları Projesi Tiran'da Gerçekleştirildi

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen etkinlikte, Arnavutluk ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerinin 100. yılı kapsamında fidanlar dikildi. Tiran Belediyesi ve TİKA'nın işbirliğiyle gerçekleştirilen proje, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü ve Türkiye-Arnavutluk diplomatik ilişkilerinin 100. yıl dönümüne atıfta bulunuyor.

 • Türkiye Güreş Federasyonu, Milli Takım Antrenörü Erdoğan Karaali'yi görevden aldı
  15 Ara Türkiye Güreş Federasyonu, Milli Takım Antrenörü Erdoğan Karaali'yi görevden aldı

  Türkiye Güreş Federasyonu, 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda hakeme saldırmasından dolayı ceza alan Grekoromen Güreş Milli Takım Antrenörü Erdoğan Karaali'yi görevden aldı. Karaali'ye 2 ay men cezası verilirken, federasyon sıfır tolerans ilkesi doğrultusunda benzer sorunların tekrar etmemesi adına görevine son verdi.

 • Türkiye ve Arnavutluk'tan, 'ilişkilerin 100'üncü yılı' açıklaması
  15 Ara Türkiye ve Arnavutluk'tan, 'ilişkilerin 100'üncü yılı' açıklaması

  TÜRKİYE ve Arnavutluk dışişleri bakanlıklarınca, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin tesisinin 100'üncü yılına ilişkin, "Türkiye ve Arnavutluk, ikili, bölgesel ve küresel düzeyde tüm alanlarda stratejik ortaklıklarını daha da pekiştirmeye ve derinleştirmeye kararlıdır" açıklaması yapıldı.

 • Arnavutluk Başbakanı Rama, göç anlaşmasının askıya alınmasını değerlendirdi
  14 Ara Arnavutluk Başbakanı Rama, göç anlaşmasının askıya alınmasını değerlendirdi

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Arnavutluk-İtalya arasındaki göç anlaşmasının onaylanma sürecinin Anayasa Mahkemesi tarafından askıya alınmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Rama, Anayasa Mahkemesinin bu kararını saygıyla karşıladığını belirtti ve hükümetin planlarına uymayabilecek bir kararın Arnavutluk için iyi olduğunu söyledi. Anayasa Mahkemesi, anlaşmanın incelenmesi gerekçesiyle muhalefet milletvekillerinin talebi üzerine onaylanma sürecini askıya almıştı.

 • Türkiye ile Arnavutluk arasındaki diplomatik ilişkiler bir asrı geride bıraktı
  14 Ara Türkiye ile Arnavutluk arasındaki diplomatik ilişkiler bir asrı geride bıraktı

  Türkiye ve Arnavutluk arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının üzerinden 100 yıl geçti.

 • AB, Batı Balkan Ülkelerine Katılım Süreçlerini Hızlandırma Çağrısı Yaptı
  14 Ara AB, Batı Balkan Ülkelerine Katılım Süreçlerini Hızlandırma Çağrısı Yaptı

  Avrupa Birliği (AB), Batı Balkan ülkelerine, birliğe katılım süreçlerini hızlandırma çağrısında bulunarak, bölgenin geleceğinin AB'de olduğunu vurguladı. AB-Batı Balkanlar Zirvesi'nin sonuç bildirisinde, Avrupa ve Batı Balkanlar arasındaki işbirliği ve yakın bağın daha da önemli hale geldiği ifade edildi. AB, Batı Balkanlar'ı birliğe daha da yakınlaştırmak istediğini belirtti.

 • AB ve Batı Balkan liderleri Brüksel'de buluştu
  13 Ara AB ve Batı Balkan liderleri Brüksel'de buluştu

  Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri ile Batı Balkanlar'daki 6 ülkenin devlet ve hükümet başkanları Brüksel'de bir araya geldi. Zirvede, Batı Balkanlar'ın AB üyelik perspektifi ve bölgenin güvenliği gibi konular ele alınacak.

 • İtalya Başbakanı Meloni, AB'nin Ukrayna ve Moldova ile üyelik müzakerelerini destekliyor
  12 Ara İtalya Başbakanı Meloni, AB'nin Ukrayna ve Moldova ile üyelik müzakerelerini destekliyor

  İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Ukrayna ve Moldova ile üyelik müzakerelerinin başlatılması yönündeki tavsiye kararını hükümet olarak desteklediklerini söyledi. Meloni ayrıca Balkanlar'daki ülkelerin Avrupa entegrasyonu konusunda kararlı olduklarını ve Bosna-Hersek'in aday statüsünü desteklediklerini belirtti. Başbakan Meloni, Filistin meselesi ve düzensiz göç konusunda da açıklamalarda bulundu.

 • Arnavutluk'ta 500 kilogram esrar ele geçirildi, 7 kişi gözaltına alındı
  12 Ara Arnavutluk'ta 500 kilogram esrar ele geçirildi, 7 kişi gözaltına alındı

  Arnavutluk'ta düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 500 kilogram esrar ele geçirildi, 7 kişi gözaltına alındı. Operasyon sonucunda, esrarın Türkiye'ye deniz yoluyla taşındığı ortaya çıktı. Suçüstü yakalanan 7 Arnavutluk vatandaşı gözaltına alındı ve bazı şahıslar hakkında arama kararı çıkarıldı. Toplamda 34 paket içerisinde 500 kilogram esrar ele geçirildi.

 • Arnavutluk'ta tutuklu siyasetçiye destek gösterisi
  11 Ara Arnavutluk'ta tutuklu siyasetçiye destek gösterisi

  Arnavutluk'ta tutuklu olan Yunan kökenli siyasetçi Alfred Beleri'ye destek amacıyla gösteri düzenlendi. Himara Belediyesi'nin seçilmiş başkanı Beleri hakkındaki dava devam ederken, bir grup gösterici mahkemeden Beleri'nin belediye başkanı olarak yemin etmesine izin verilmesini talep etti. Göstericiler, Beleri'ye desteklerini ifade ederken, tutukluluğun sona ermesini de istedi.

 • Batı Balkanlar'ın AB üyelik beklentileri uzun yıllardır devam ediyor
  08 Ara Batı Balkanlar'ın AB üyelik beklentileri uzun yıllardır devam ediyor

  Batı Balkan ülkelerinden Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Kosova, uzun yıllardır Avrupa Birliği (AB) üyeliğini beklerken, bir yandan da üyelik için talep edilen şartları yerine getirmeye çalışıyor.

 • Arnavutluk'ta 29. Uluslararası Tiran Fuarı açıldı
  07 Ara Arnavutluk'ta 29. Uluslararası Tiran Fuarı açıldı

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uluslararası Tiran Fuarı başladı.

 • Arnavutluk'ta Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı üniversitenin yeni kampüsü açıldı
  01 Ara Arnavutluk'ta Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı üniversitenin yeni kampüsü açıldı

  Arnavutluk'ta Türkiye Maarif Vakfı'na (TMV) bağlı New York Tirana Üniversitesi'nin yeni kampüsü törenle hizmete açıldı. TMV Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay, TMV Arnavutluk Temsilcisi Mesut Özbaysar ve New York Tirana Üniversitesi Rektörü Erkan Erdemir'in yanı sıra Türk kurum ve kuruluş temsilcileri, akademisyen ve öğrenciler törene katıldı. Akgün, 5 yıldır işlettikleri üniversitenin fiziki ve teknolojik altyapısını yenilemek için ciddi yatırımlar yaptıklarını belirtti. Büyükelçi Atay ise TMV'nin Arnavutluk'taki eğitim yatırımlarının gurur verici olduğunu ifade etti.

 • Arnavutluk Meclisi'nde sis bombası atan vekiller yangın çıkardı
  20 Kas Arnavutluk Meclisi'nde sis bombası atan vekiller yangın çıkardı

  Arnavutluk Meclisi'nde muhalefet milletvekilleri, ülkenin 2024 bütçesinin ele alındığı oturumda görüşmeleri engelledi. Vekiller parlamentoda renkli sis bombaları kullanarak yangın çıkardı. Alevler kontrolden çıkmadan söndürüldü.

 • Dünya Şampiyonu Güreşçinin 'Çipe' Hareketi Sosyal Medyada İzlenme Rekorları Kırdı
  17 Kas Dünya Şampiyonu Güreşçinin 'Çipe' Hareketi Sosyal Medyada İzlenme Rekorları Kırdı

  Temizlik fabrikasında çalışan Nazmi Kahveciler'in çeyrek finalde yaptığı 'çipe' hareketi, Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası'nın en teknik ve jenerik oyunu seçildi. Kahveciler'in hareketi sosyal medyada milyonlarca kez izlendi ve büyük ilgi gördü. 48 yaşındaki Kahveciler, yaşına rağmen esnekliğiyle dikkat çekiyor ve geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor.

 • Arnavutluk-Türkiye İlişkileri Sempozyumu Tiran'da Başladı
  15 Kas Arnavutluk-Türkiye İlişkileri Sempozyumu Tiran'da Başladı

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen uluslararası sempozyumda, Arnavutluk-Türkiye ilişkilerinin geçmişi, bugünü ve geleceği konusu ele alınıyor. Sempozyum, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü ve Türkiye-Arnavutluk diplomatik ilişkilerinin 100. yılı vesilesiyle düzenleniyor. Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği himayesinde gerçekleştirilen sempozyuma, Türk ve Arnavut kurumlarının temsilcileri, diplomatlar ve davetliler katılıyor. Sempozyumda, Arnavutluk, Türkiye, Kosova ve Kuzey Makedonya'dan araştırmacılar ve diplomatlar sunum yapacak.

 • Arnavutluk'ta maçta fenalaşan Ganalı futbolcu hayatını kaybetti
  12 Kas Arnavutluk'ta maçta fenalaşan Ganalı futbolcu hayatını kaybetti

  Arnavutluk'ta futbol maçında fenalaşan Ganalı oyuncu Raphael Dwamena, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 28 yaşındaki Dwamena, Egnatia ve Partizani arasındaki karşılaşmanın 23. dakikasında fenalaştı ve bilincini kaybetti. Hastaneye kaldırılan futbolcu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Arnavutluk Futbol Federasyonu, olayın ardından bu hafta sonu oynanması planlanan maçların ertelendiğini açıkladı.

 • Uyuşturucu kartelinin baronu Interpol'ün 'en çok aranan 10 kişi' listesinde
  10 Kas Uyuşturucu kartelinin baronu Interpol'ün "en çok aranan 10 kişi" listesinde

  Beylikdüzü'nde bir evde yakalanan Kompanio Bello adlı uyuşturucu kartelinin lideri Dritan Rexhepi ile ilgili yeni detaylara ulaşıldı.

 • Büyük Önder Atatürk, Avrupa'da anıldı
  10 Kas Büyük Önder Atatürk, Avrupa'da anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında, Avrupa'daki temsilciliklerde törenle anıldı.

 • Arnavutluk'ta muhalefet milletvekilleri parlamento oturumu esnasında sis bombası attı
  09 Kas Arnavutluk'ta muhalefet milletvekilleri parlamento oturumu esnasında sis bombası attı

  Arnavutluk'ta muhalefet milletvekilleri, yolsuzlukların incelenmesi için komisyon kurulmasını isteyerek, parlamentoda ilginç bir eylem gerçekleştirdi. Muhalifler, oturum başlamadan önce sandalyeleri salonun ortasına yığdı. Ardından iki sis bombası atarak, parlamentoyu dumana boğdu. Parlamento başkanı oturuma son vermek zorunda kaldı.

 • AB, İtalya'dan Arnavutluk ile yapılan göç anlaşmasının detaylarını istedi
  07 Kas AB, İtalya'dan Arnavutluk ile yapılan göç anlaşmasının detaylarını istedi

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, İtalya'dan Arnavutluk ile dün imzaladığı göç anlaşmasının detaylarını talep etti. İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın imzaladığı anlaşma, Arnavutluk'ta iki göçmen merkezinin kurulmasını öngörüyor. AB Komisyonu Sözcüsü, anlaşmanın ayrıntılarını öğrenmek için İtalyan yetkililerle temas halinde olduklarını belirtti. Anlaşma, AB nezdinde şüphelere yol açarken, İtalya'da muhalefet partileri de tepkisini dile getirdi. Arnavutluk Başbakanı Rama ise yardımlarının karşılığında para istemediklerini vurguladı.

 • Dünya Şampiyonu Nesrin Baş, Tokat'ta Coşkuyla Karşılandı
  06 Kas Dünya Şampiyonu Nesrin Baş, Tokat'ta Coşkuyla Karşılandı

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda dünya şampiyonu olan Nesrin Baş, memleketi Tokat'ta coşkuyla karşılandı. Turhallı Nesrin Baş, 68 kilo finalinde Belaruslu Alina Shauchuk'u mağlup ederek şampiyon oldu. Tokat Havalimanı'nda sevenleri ve Turhal Belediye Başkan Yardımcısı tarafından karşılanan Baş, çiçeklerle kutlandı ve evinin önünde komşularıyla buluştu.

 • Tiran'da Filistin'e Destek Gösterisi Düzenlendi
  05 Kas Tiran'da Filistin'e Destek Gösterisi Düzenlendi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, Filistin halkına destek ve dayanışma gösterisi düzenlendi. Ülkedeki farklı sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla yapılan gösteride, Arnavutluk, Türkiye ve Filistin bayrakları taşındı ve çeşitli sloganlar atıldı. Gösteri sonrası yapılması planlanan yürüyüş, emniyet güçlerince engellendi.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saraybosna'daki 2. Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'nda konuştu Açıklaması
  02 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saraybosna'daki 2. Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'nda konuştu Açıklaması

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze saldırılarına ilişkin, "Gazze'de yaşanan dramdır, soykırımdır, katliamdır.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze'de Bir Katliam ve Soykırım Yaşanıyor
  02 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze'de Bir Katliam ve Soykırım Yaşanıyor

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek'te düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan olayları katliam ve soykırım olarak nitelendirerek, bu olayları gerçekleştirenlerin yanı sıra destek verenlerin ve seyirci kalanların da suçlu olduğunu belirtti. Kurtulmuş, bölgesel ve küresel barışın sağlanması için insanların eşitlik ve insanlık değerlerine dayanan bir anlayışla birlikte hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, İkinci Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'na katıldı
  02 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş, İkinci Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'na katıldı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek'te İkinci Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'na katıldı.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Alperen Berber, Dünya Güreş Şampiyonası'nda ikinci oldu
  31 Eki Samsun Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Alperen Berber, Dünya Güreş Şampiyonası'nda ikinci oldu

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Alperen Berber, Arnavutluk'ta düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası'nda 82 kiloda ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Samsun'a dönen milli güreşçi, havalimanında ailesi, yetkililer ve sporcu arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılandı.

 • Arnavutluk'ta Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kutlandı
  31 Eki Arnavutluk'ta Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kutlandı

  Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliğince, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

 • Cumhuriyet Bayramı'nda dünya şampiyonluğu hediye ettiler
  30 Eki Cumhuriyet Bayramı'nda dünya şampiyonluğu hediye ettiler

  Arnavutluk'ta düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası'nda madalyaları toplayıp, takım halinde şampiyon olan ve Cumhuriyet Bayramı'nda Türk halkına hediye eden milli takım yurda dönüyor.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Milli Güreşçileri Tebrik Etti
  30 Eki Gençlik ve Spor Bakanı Milli Güreşçileri Tebrik Etti

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda 3 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan milli güreşçileri tebrik etti. Ayrıca, 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın tarihte ilk kez dünya şampiyonluğuna ulaşmasından dolayı da gurur duyduğunu belirtti.

 • Türkiye, Dünya 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda tarihi başarıya imza attı
  29 Eki Türkiye, Dünya 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda tarihi başarıya imza attı

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, grekoromen stilde 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak toplamda 6 madalya elde etti. Muhammet Hamza Bakır altın, Adem Burak Uzun ise bronz madalya kazanan milli sporcular arasında yer aldı. Türkiye, grekoromen stilde tarihte ilk kez dünya şampiyonluğuna ulaştı.

 • Alperen Berber, Dünya Güreş Şampiyonası'nda 2. oldu
  29 Eki Alperen Berber, Dünya Güreş Şampiyonası'nda 2. oldu

  Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcusu milli güreşçi Alperen Berber, Tiran'da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası'nda dünya 2'ncisi oldu. 82 kilogramda mindere çıkan Berber, finale yükselerek bağımsız sporcu Aues Gonibov'a mağlup oldu. U20 Dünya şampiyonu unvanıyla katılan Berber, Samsun'a ve Türkiye'ye dünya 2'nciliği unvanını kazandırdı.

 • Türk Güreşçileri Dünya Şampiyonasında 3 Gümüş ve 1 Bronz Madalya Kazandı
  29 Eki Türk Güreşçileri Dünya Şampiyonasında 3 Gümüş ve 1 Bronz Madalya Kazandı

  Türkiye Güreş Federasyonu'nun açıklamasına göre, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda mücadele eden milli güreşçiler, 6. gün sonunda toplamda 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. Mustafa Olgun, Alperen Berber ve Mustafa Safa gümüş madalya kazanırken, Mert İlbars ise bronz madalyanın sahibi oldu. Muhammet Hamza Bakır ise 130 kiloda finale yükseldi.

 • Elvira Kamaloğlu Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı
  27 Eki Elvira Kamaloğlu Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

  Türkiye Güreş Federasyonu'nun açıklamasına göre, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda mücadele eden Elvira Kamaloğlu, kadınlar 57 kiloda bronz madalya kazandı. Kamaloğlu, ABD'li rakibi Xochitl Citalli'yi 4-3 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Ayrıca, milli güreşçiler Mustafa Safa Yıldırım, Alperen Berber ve Mustafa Olgun da yarı finalde başarılı performans sergileyerek finale yükseldi.

 • Milli güreşçi Nesrin Baş, U23 Dünya Şampiyonası'nda şampiyon oldu
  27 Eki Milli güreşçi Nesrin Baş, U23 Dünya Şampiyonası'nda şampiyon oldu

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası'nda 68 kiloda mücadele eden milli sporcu Nesrin Baş, şampiyon olarak Türk bayrağını zirvede dalgalandırdı. Beşiktaş Kulübü'nün sporcusu olan Baş, Cumhuriyet'in 100. yılında üst üste ikinci kez dünya şampiyonu olmanın gururunu yaşadığını belirtti. Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğini vurgulayan Baş, ailesi, Gençlik ve Spor Bakanı, Beşiktaş Başkanı, Güreş Federasyonu Başkanı ve antrenörlerine teşekkür etti.

 • Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Nesrin Baş: Hedefim Olimpiyatlarda Altın Madalya Kazanmak
  27 Eki Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Nesrin Baş: Hedefim Olimpiyatlarda Altın Madalya Kazanmak

  Beşiktaş Kulübü'nün milli güreşçisi Nesrin Baş, Arnavutluk'ta düzenlenen U-23 Dünya Güreş Şampiyonası'nda 68 kilo kategorisinde Dünya şampiyonu oldu. Nesrin Baş, olimpiyatlara gidip altın madalya kazanmayı hedeflediğini vurgulayarak, Türk kadınının gücünü gösterdiği için mutlu olduğunu belirtti.

Advertisement