Yunanistan Başkonsolosluğu önünde 'Türk bayrağı' protestosu: Azı dişlerini gösterenlerin dişlerini sökeriz - Son Dakika

Yunanistan Başkonsolosluğu önünde 'Türk bayrağı' protestosu: Azı dişlerini gösterenlerin dişlerini sökeriz

30.01.2020 19:22

Aralarında eski milli futbolcu Tanju Çolak ve eski manken-oyuncu Şenol İpek'in de bulunduğu Milli Beka Hareketi üyesi bir grup, Türk bayrağını yırtan Yunan vekili protesto etmek için Yunanistan Başkonsolosluğu önüne siyah çelenk bıraktı. Hareketin Başkanı Murat Şahin protestoda "Bizlere azı dişlerini gösteren bu hadsizlerin dişlerini sökeriz" dedi.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nun Yunan Adalarında İnsani Durum başlıklı oturumunda Türk Bayrağı'nın Yunan milletvekili Ioannis Lagos tarafından yırtılmasına tepkiler sürüyor.

Aralarında eski milli futbolcu Tanju Çolak ve eski manken-oyuncu Şenol İpek'in de bulunduğu Milli Beka Hareketi üyesi bir grup, Türk Bayrağı'nın yırtılmasını protesto amacıyla 18.00'da basın açıklaması yaparak, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu önüne siyah çelenk bıraktı.

Yunanistan Başkonsolosluğu önünde 'Türk bayrağı' protestosu: Azı dişlerini gösterenlerin dişlerini sökeriz

"BİZLERE AZI DİŞLERİNİ GÖSTEREN BU HADSİZLERİN DİŞLERİNİ SÖKERİZ"

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin çelenk koymadan önce yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

Yunanistan'daki sözde milletvekili, aziz Türk Bayrağımızı, şanlı İslam'ın son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Bayrağımızı yırttığından dolayı bu siyah çelengi buraya koyuyoruz. Bizlere azı dişlerini gösteren bu hadsizlerin dişlerini sökeriz. Ellerini uzatanların ellerini kırarız.

"BUGÜN BİRLİK OLMA, BİR OLMA GÜNÜMÜZ"

Eski manken-oyuncu Şenol İpek ise, "Bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin yanında olacağız. Nasıl her gün polisimizin, askerimizin yanındaysak, bugün birlik, bir olma günümüz. Bayrağımızın yanındayız, tek derdimiz bu. Kimsenin bayrağına müdahale etmiyoruz, kimsenin mülküne müdahale etmiyoruz. Ama ola ki; hepimizin dedesinin kanı olan bu al bayrağa bir kişi elini sürmeye kalkarsa işte o zaman işler değişecektir" diye konuştu.

Yunanistan Başkonsolosluğu önünde 'Türk bayrağı' protestosu: Azı dişlerini gösterenlerin dişlerini sökeriz

TEK KİŞİLİK EYLEM YAPMAK İSTEDİ

Milli Beka Hareketi üyesi grubun eylemi öncesi, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu önüne gelen bir kişi, Türk Bayrağı'nı konsolosluk binasına doğru tutarak protesto eylemi yapmak istedi. Konsolosluk önünde geniş güvenlik önlemi alan polis, eylemciyi engelleyerek uzaklaştırdı.

YORUMLAR
500
Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay basın toplantısı düzenledi Açıklaması Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay basın toplantısı düzenledi Açıklaması Bakan Akar, Kurtdereli güreşlerinin final gününe katıldı Bakan Akar, Kurtdereli güreşlerinin final gününe katıldı Mili Savunma Bakanı Akar, 62. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri'ni izledi Açıklaması Mili Savunma Bakanı Akar, 62. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri'ni izledi Açıklaması
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yunanistan Başkonsolosluğu önünde 'Türk bayrağı' protestosu: Azı dişlerini gösterenlerin dişlerini sökeriz - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement