Son dakika: Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis - Son Dakika

Son dakika: Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis

28.09.2021 16:29

Son dakika 3. sayfa haberine göre Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis İzmir'de, antrenman sırasında kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden Karşıyaka Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan'ın ölümüne ilişkin haklarında "bilinçli taksirle ölüme neden olma" suçundan dava açılan sanıklardan Aslan'a...

Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis

İZMİR - İzmir'de, antrenman sırasında kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden Karşıyaka Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan'ın ölümüne ilişkin haklarında "bilinçli taksirle ölüme neden olma" suçundan dava açılan sanıklardan Aslan'a çarpan kamyon şoförüne 5 yıl 6 ay 20 gün, diğer iki sanığa da 3'er yıl 4'er ay hapis cezası verildi.

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcularından Zeynep Aslan, 14 Ekim 2020'de Menemen'de antrenman yaptığı sırada yol kenarında çalışma yapan kamyon ve iş makinasını sollayan Aycan Yörük'ün kullandığı kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayın ardından hazırlanan iddianamede, 3 sanık hakkında "bilinçli taksirle ölüme neden olma" suçundan 9'ar yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Hazırlanan bilirkişi raporunda ise kamyon sürücüsü Aycan Yörük, trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şeride girmesinden dolayı "asli kusurlu" olarak belirlenirken, olay yerinde çalışma yapan kamyon şoförü İdris Karataş ve iş makinesi sürücüsü Mustafa Yaman, gerekli güvenlik önlemlerini almadıkları için "tali kusurlu", bisiklet sporcusu Zeynep Aslan ise "kusursuz" olarak belirlendi.

Olaya ilişkin Menemen 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasına, sanıklar ve Zeynep Aslan'ın ailesi ile taraf avukatları katıldı.

"Sanık değil katil"

Zeynep Aslan'ın babası Reşat Kemal Aslan, sanığın daha önce bisikletlileri gördüğünü ifade ettiği halde hızlı sollama yaparak sonucunu öngörebildiği kurallara aykırılık nedeniyle en üst hadden cezalandırılmasını talep ettiğini söyleyerek, sanıklar hakkında indirim uygulanmamasını istedi.

Zeynep Aslan'ın annesi Nurten Aslan ise sanıkların en ağır cezayı almalarını talep ettiğini ifade ederek, "Onlar sanık değil katiller" dedi.

"Zeynep Aslan'ın bana çarpmasıyla bu olay meydana gelmiştir"

Kazada hayatını kaybeden Zeynep Aslan'ı kesinlikle görmediğini söyleyen sanık Aycan Yörük, "Orada kavşak olduğunu biliyordum. Kavşaktan dur levhasına uymayarak çıkan Zeynep Aslan'ın bana çarpmasıyla bu olay meydana gelmiştir. Eğer hızlı olsaydım aracın altına girerdi. Ayrıca aracımın sert yerine çarpmış olması nedeniyle vefat etmiştir. Başka bir yere çarpsaydı vefat etmeyecekti. Kendisini kesinlikle görmedim. Sürücülük hayatım boyunca her zaman trafik kurallarına uydum" diyerek beraatini talep etti.

İfadelerin ardından duruşmaya ara veren hakim, kararı açıkladı. Zeynep Aslan'a kamyonuyla çarparak ölümüne neden olan Aycan Yörük'e "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası vererek, sürücü belgesinin 1 yıl süreyle geri alınmasına karar verdi.

Olay yerinde çalışma yapan kamyon şoförü İdris Karataş ve iş makinesi sürücüsü Mustafa Yaman'a ise "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 3'er yıl 4'er ay hapis cezası vererek, sanıkların sürücü belgelerinin 6 ay süreyle geri alınmasına karar verdi.

Son dakika: Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis
Son dakika: Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis
Son dakika: Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis
Son dakika: Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Son dakika: Zeynep Aslan'ın ölümüne sebep olan sürücüye 5 yıl 6 ay hapis - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Dünyada sadece Muğla'nın Milas ilçesinde çıkıyor! Elmastan 10 bin kat daha değerli 09:50 Dünyada sadece Muğla'nın Milas ilçesinde çıkıyor! Elmastan 10 bin kat daha değerli
TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş: 3 tane oyun şirketi şu anda yerli otomobil için çalışıyor 08:56 TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş: 3 tane oyun şirketi şu anda yerli otomobil için çalışıyor Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanacak! ! Ana gündem maddesi ekonomi olacak 22:12 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanacak! ! Ana gündem maddesi ekonomi olacak Son Dakika! Fatih Terim yürekleri ağza getirdi! Hastaneye kaldırılan deneyimli hoca tedavi altına alındı 18:01 Son Dakika! Fatih Terim yürekleri ağza getirdi! Hastaneye kaldırılan deneyimli hoca tedavi altına alındı Öğrenci yurdunda dehşet! Kafasını satırla kesip, göğsünün üstüne koydu: Deccal'i vurdum 16:36 Öğrenci yurdunda dehşet! Kafasını satırla kesip, göğsünün üstüne koydu: Deccal'i vurdum Son dakika! Burundi'de hapishanede yangın çıktı! 38 mahkum yanarak hayatını kaybetti 16:33 Son dakika! Burundi'de hapishanede yangın çıktı! 38 mahkum yanarak hayatını kaybetti Ibrahimovic, Türk hayranlarından da tepki toplayacak! Milli oyuncumuz Hakan hakkında sert sözler 16:13 Ibrahimovic, Türk hayranlarından da tepki toplayacak! Milli oyuncumuz Hakan hakkında sert sözler İçine giren 30 saniyede ne olduğunu anlamadan ölüyor! 16:08 İçine giren 30 saniyede ne olduğunu anlamadan ölüyor!
Advertisement