ZİGANA DAĞI'NDA KAR GÜZELLİĞİ - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

ZİGANA DAĞI'NDA KAR GÜZELLİĞİ

30.03.2023 13:39

Trabzon sınırında 2 bin 50 metre yüksekliğindeki Zigana Dağı, yağan karla beyaza büründü, ortaya seyirlik manaralar çıktı.

GÜMÜŞHANE- Trabzon sınırında 2 bin 50 metre yüksekliğindeki Zigana Dağı, yağan karla beyaza büründü, ortaya seyirlik manaralar çıktı. Doğu Karadeniz Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Gümüşhane'de hava sıcaklıklarının düşmesiyle Gümüşhane-Trabzon sınırında yer alan 2 bin 50 metre yüksekliğindeki Zigana Dağı beyaz örtüyle kaplandı. Dağ zirvesinde mevsimin son karının düştüğü çam ve ladin ağaçlarıyla kaplı doğada güzel görüntüler ortaya çıktı. Kar yağışıyla zirvede yer alan kayak tesislerinde de rezervasyonlar arttı.

'YILIN SON KARI BİZE BÜYÜK SÜRPRİZ OLDU'

Hafta sonu rezervasyonların yoğun olduğunu söyleyen turizmci Tevide Eroğlu, 'Yılın son karı bize büyük sürpriz oldu. Bu yıl istenilen kar gelmemişti. Kayakçılar aramaya başladılar. Hafta sonu için rezervasyonlarımız var. Hafta sonu bizim için ve kayak severler için çok güzel geçecek. Bölge zaten çok güzel. Çok güzel görüntüler oluyor burada' diye konuştu.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel ZİGANA DAĞI'NDA KAR GÜZELLİĞİ - Son Dakika


Advertisement