Son dakika Haydar Aliyev haberleri, Haydar Aliyev son dakika, son dakika Haydar Aliyev

Son Dakika Haydar Aliyev Haberleri

 • Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Günleri düzenlendi
  21 Şub Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Günleri düzenlendi

  Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te faaliyet gösteren Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde düzenlenen 'Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Günleri' programında Türkiye ve Azerbaycan'ın temsilcileri bir araya geldi. Programda Azerbaycan kültürü, sineması ve edebiyatı tanıtıldı.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Şehitler Hıyabanı ve Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti
  31 Oca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Şehitler Hıyabanı ve Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'a yaptığı resmi ziyarette Bakü Şehitler Hıyabanı'nı ve Azerbaycan'ın umummilli lideri Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti. Bakan Tekin, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, şehitlerin büyük zaferini ve vatan toprağına düşen şehitlerin önemini vurgulayarak, Türk dünyasının istikbaline ışık tutan bu ortak mazinin çocuklarımız tarafından daima şerefle hatırlanacağını belirtti.

 • Haydar Aliyev'in Hatıraları Kitapta
  28 Ara Haydar Aliyev'in Hatıraları Kitapta

  Azerbaycan Cumhuriyeti'nin üçüncü cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in anılarından yola çıkarak hazırlanan 'Hatıralar Işığında Haydar Aliyev' kitabı okuyucuyla buluştu. Kitapta, Aliyev'in yakın dostları ve önemli şahsiyetlerin ilginç hatıralarına yer veriliyor.

 • Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen konferansta Haydar Aliyev'in basının gelişmesindeki rolü konuşuldu
  27 Ara Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen konferansta Haydar Aliyev'in basının gelişmesindeki rolü konuşuldu

  Azerbaycan Devlet Haber Ajansı (AZERTAC) tarafından düzenlenen konferansa, basın kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazeteciler katıldı. Konferansta, Haydar Aliyev'in basının gelişmesine yaptığı katkılar ve sansürün kaldırılmasının Azerbaycan'da söz ve ifade hürriyetinin sağlanmasında önemi vurgulandı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti (2)
  20 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti (2)

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, "Tek Millet, İki Devlet ilkesiyle sarsılmaz kardeşlik bağlarımızın temelini atan Azerbaycan Milli Lideri Haydar Aliyev'in kabrini ve Bakü'nün istiklali için şehit olan Kafkas İslam Ordusu'nun kahramanlarının yer aldığı...

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti
  20 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Azerbaycan'ın umummilli lideri Haydar Aliyev'in mezarını ve şehitlikleri ziyaret etti.

 • Haydar Aliyev vefatının 20. yılında törenle anıldı
  15 Ara Haydar Aliyev vefatının 20. yılında törenle anıldı

  - Haydar Aliyev vefatının 20. yılında törenle anıldı Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev vefatının 20. Yılında Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesinde düzenlenen programla anıldı.

 • Viyana'da Türkiye ve Azerbaycan'ın 100. yıl etkinliği düzenlendi
  15 Ara Viyana'da Türkiye ve Azerbaycan'ın 100. yıl etkinliği düzenlendi

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ulusal lideri Haydar Aliyev'in 100. doğum yılı vesilesiyle etkinlik düzenlendi. Türkiye ve Azerbaycan'ın Viyana büyükelçilikleri tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe, çok sayıda davetli katıldı.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti
  14 Ara Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti

  - Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti
  14 Ara Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

 • Haydar Aliyev, vefatının 20. yıl dönümünde anıldı
  13 Ara Haydar Aliyev, vefatının 20. yıl dönümünde anıldı

  Azerbaycan ulusal lideri Haydar Aliyev, SOCAR Türkiye tarafından düzenlenen törenlerle vefatının 20. yıl dönümünde anıldı. Törenler, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Kayseri'deki SOCAR Türkiye lokasyonlarında eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu ve SOCAR Türkiye çalışanları da anma etkinliklerine katıldı.

 • Haydar Aliyev Anma Günü Konseri Ankara'da düzenlendi
  12 Ara Haydar Aliyev Anma Günü Konseri Ankara'da düzenlendi

  Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. ve ebediyete intikalinin 20. yılında Ankara'da düzenlenen 'Haydar Aliyev Anma Günü Konseri'ne AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Çalışma Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov ve Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kürşat Aydoğan katıldı. Konserde, Haydar Aliyev'in hayatını anlatan belgesel gösterildi ve Azerbaycan devlet sanatçısı Azerin sahne aldı.

 • Ankara'da Haydar Aliyev doğumunun 100. ve ebediyete intikalinin 20. yılında anıldı
  12 Ara Ankara'da Haydar Aliyev doğumunun 100. ve ebediyete intikalinin 20. yılında anıldı

  Haydar Aliyev doğumunun 100. ve ebediyete intikalinin 20. yılında Ankara'da anıldı.

 • Haydar Aliyev'in Vefatının 20. Yıldönümü Törenle Anıldı
  12 Ara Haydar Aliyev'in Vefatının 20. Yıldönümü Törenle Anıldı

  Azerbaycan'ın 3. Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in vefatının 20. yıldönümü, Azerbaycan Başkonsolosluğu ve İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Törende Haydar Aliyev Parkı'nda çelenk ve karanfil bırakıldı, milli marşlar okundu. Azerbaycan Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, Haydar Aliyev'in attığı adımlar sayesinde güçlü bir Azerbaycan olduğunu vurguladı. İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Arkan ise Haydar Aliyev Bursu'nun tanıtımını yaptı.

 • Haydar Aliyev'in Vefatının 20. Yıldönümü Törenle Anıldı
  12 Ara Haydar Aliyev'in Vefatının 20. Yıldönümü Törenle Anıldı

  Azerbaycan'ın 3. Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, ölümünün 20. yıldönümünde Kireçburnu'ndaki Haydar Aliyev Parkı'nda düzenlenen törenle anıldı. Törende Azerbaycan ve Türk milli marşları okundu. Törene Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu, İbn Haldun Üniversitesi Rektörü ve Türk Devletleri Teşkilatı üyesi devletlerin İstanbul'daki diplomatik misyon şefleri katıldı. Törenin ardından Haydar Aliyev Bursu'nun tanıtımı yapıldı.

 • Haydar Aliyev'in vefatının 20. yılı İstanbul'da anıldı
  12 Ara Haydar Aliyev'in vefatının 20. yılı İstanbul'da anıldı

  Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, İstanbul'da düzenlenen törenle vefatının 20. yılında anıldı. Törende Aliyev ve Atatürk anıtlarına çelenk bırakıldı, milli marşlar okundu. Konuşmalarda Aliyev'in Azerbaycan için önemine vurgu yapıldı.

 • Haydar Aliyev'in vefatının 20. yılında anma töreni düzenlendi
  12 Ara Haydar Aliyev'in vefatının 20. yılında anma töreni düzenlendi

  Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in vefatının 20. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, törene katılarak babasının mezarına çelenk bıraktı. Aliyev'in kabri, halkın ziyaretine açıldı ve sevenleri dua etti. Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi de Aliyev'in mezarını ziyaret etti.

 • Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev anıldı
  12 Ara Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev anıldı

  Azerbaycan'ın eski Cumhurbaşkanı ve ulusal lideri Haydar Aliyev, ölüm yıl dönümünün 20. yılında başkent Bakü'de düzenlenen törenlerle anıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, babasının mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. Törene bakanlar, bürokratlar ve vatandaşlar da katıldı.

 • Azeri Bakan Yardımcısı Hacıyev: İki Türk devletinin güçlenmesinden endişe edenler var
  11 Ara Azeri Bakan Yardımcısı Hacıyev: İki Türk devletinin güçlenmesinden endişe edenler var

  AZERBAYCAN Cumhuriyeti Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev, "Bugün Türklerin yükselişinden, daha da güçlenmesinden endişe duyan batı ülkeleri mevcut. Bugün Türkiye ve Azerbaycan'ın her alanda güçlenmesi, dünyayı endişelendiriyor.

 • Eskişehir'de Haydar Aliyev anma programı düzenlendi
  11 Ara Eskişehir'de Haydar Aliyev anma programı düzenlendi

  Eskişehir'de, Azerbaycan'ın eski Cumhurbaşkanı ve ulusal lideri Haydar Aliyev'in ölümünün 20'nci yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, programda yaptığı konuşmada Azerbaycan ile Türkiye arasındaki birliği vurgulayarak, iki ülke arasındaki bağların güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 • Anadolu Üniversitesi'nde Haydar Aliyev 100. Yıl Anma Programı ve Paneli düzenlendi
  11 Ara Anadolu Üniversitesi'nde Haydar Aliyev 100. Yıl Anma Programı ve Paneli düzenlendi

  Anadolu Üniversitesi'nde Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ve Anadolu Üniversitesi Haydar Aliyev Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 'Haydar Aliyev 100. Yıl Anma Programı ve Paneli' düzenlendi. Programda, Haydar Aliyev'in hayatı ve siyasi yaşamını anlatan bir film gösterimi yapıldı.

 • Haydar Aliyev'in vefatının 20. yılı Kars'ta anıldı
  11 Ara Haydar Aliyev'in vefatının 20. yılı Kars'ta anıldı

  Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, vefatının 20. yılında Kars'ta düzenlenen anma programıyla anıldı. Programda Türkiye ve Azerbaycan milli marşları okundu, Aliyev'in hayatı anlatıldı. Konuşmalarda Aliyev'in siyasi başarıları ve Azerbaycan'ın toparlanması vurgulandı. Törene birçok yetkili ve vatandaş katıldı.

 • Haydar Aliyev'in ölümünün 20. yıldönümü törenle anıldı
  11 Ara Haydar Aliyev'in ölümünün 20. yıldönümü törenle anıldı

  Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, ölümünün 20. yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı. Törende, Haydar Aliyev Parkı'na kırmızı karanfil bırakıldı ve Gençlik Merkezi'nde saygı duruşu yapıldı. Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, Haydar Aliyev'in Azerbaycan'ın güçlü olmasını sağlayan cesaretiyle anıldığını belirtti. Törene birçok yetkili, akademisyen, öğrenci ve vatandaş katıldı.

 • Kütahya Belediye Başkan Vekili Haydar Aliyev'i Anma Etkinliğine Katıldı
  08 Ara Kütahya Belediye Başkan Vekili Haydar Aliyev'i Anma Etkinliğine Katıldı

  Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Azerbaycanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Azerbaycan Kültür Topluluğu tarafından düzenlenen Haydar Aliyev'i Anma etkinliğine katıldı. Damcı, konuşmasında milli ideoloji ve birlik kavramının önemine vurgu yaparak, Haydar Aliyev'in Türk dünyası için sembol bir isim olduğunu belirtti.

 • Haydar Aliyev, Türkmenistan'da anıldı
  08 Ara Haydar Aliyev, Türkmenistan'da anıldı

  Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Türkmenistan'da düzenlenen anma programıyla anıldı. Programa Azerbaycan ve Türkiye büyükelçileri, diplomatik misyon temsilcileri ve büyükelçilik mensupları katıldı. Anma programında Haydar Aliyev'in Azerbaycan'ın refahı ve geleceği için yaptıkları vurgulandı. Ayrıca Aliyev'in Türk devlet başkanlarının toplantılarına katılarak Türk halkını birlik ve kardeşliğe çağırdığı belirtildi.

 • Trabzon'da Azerbaycan Devlet Filarmoni Orkestrası Konseri
  29 Kas Trabzon'da Azerbaycan Devlet Filarmoni Orkestrası Konseri

  Trabzon'da Azerbaycan Devlet Filarmoni Orkestrası tarafından 'Karabağ Azerbaycan'dır' konseri düzenlendi. Konserde, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 100. doğum yılı ve Karabağ zaferinin 3. yıl dönümü kutlandı.

 • Türkmenistan'da Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı konserle kutlandı
  28 Kas Türkmenistan'da Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı konserle kutlandı

  Türkmenistan'da Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yıl dönümü konserle kutlandı. Azerbaycan'ın Aşkabat Büyükelçisi Gısmet Gezalov'un konuşmasının ardından Azerbaycanlı sanatçılar tarafından verilen konser, davetlilere müzik ziyafeti yaşattı.

 • Haydar Aliyev ve Parlamentarizm Konferansı Bakü'de Düzenlendi
  21 Kas Haydar Aliyev ve Parlamentarizm Konferansı Bakü'de Düzenlendi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) tarafından düzenlenen 'Haydar Aliyev ve Parlamentarizm' konulu konferansa, üye ülkelerden milletvekilleri ve ilgili kuruluşların yöneticileri katıldı. Konferansta, Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı dolayısıyla onun siyasi bilgeliği, ilerici fikirleri ve Türk dünyasının birliği için yaptığı çabalar vurgulandı.

 • TBMM Başkanvekili Bozdağ, Bakü'de 'Haydar Aliyev ve Parlamentarizm' konferansında konuştu Açıklaması
  21 Kas TBMM Başkanvekili Bozdağ, Bakü'de "Haydar Aliyev ve Parlamentarizm" konferansında konuştu Açıklaması

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Türk dünyasında huzur, barış, güven ve istikrarın kalıcı olması için ekonomilerinin güçlülüğüne, siyasi istikrarlarının sürekliliğine, egemenliklerinin tamlığına ve Türk devletlerinin birbirleriyle samimi dayanışmasına ihtiyaç olduğunu söyleyerek, "Güç birliği ve...

 • Kars'ta Otomobil Çarpışması: 4 Yaralı
  17 Kas Kars'ta Otomobil Çarpışması: 4 Yaralı

  Kars'ta İsmail Aytemiz Bulvarı'nda meydana gelen trafik kazasında, Yunus Ö. ve Latif Can Ç. yönetimindeki iki otomobil çarpıştı. Kazada sürücüler ile Yunus Ö'nün aracındaki Yarensu ve Miray Ö. yaralandı. Olay yerine 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar, Harakani Devlet Hastanesi ile Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

 • Bakan Özhaseki, Avrupa ve ABD'nin Filistin'deki katliama sessiz kaldığını söyledi
  15 Kas Bakan Özhaseki, Avrupa ve ABD'nin Filistin'deki katliama sessiz kaldığını söyledi

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Avrupa ve ABD'nin Filistin'deki katliama sessiz kaldığını belirterek, "Bundan son derece üzüntü duyuyoruz.

 • Haydar Aliyev'in doğum günü Gürcistan'da konserle kutlandı
  13 Kas Haydar Aliyev'in doğum günü Gürcistan'da konserle kutlandı

  Azerbaycan'ın eski Cumhurbaşkanı ve ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğum gününün 100'üncü yılı dolayısıyla Gürcistan'da konser düzenlendi. Programda Azerbaycanlı şarkıcılar ve dans topluluğu gösteri gerçekleştirdi.

 • Azerbaycan'da 9. Uluslararası Bakü Kitap Fuarı Açıldı
  11 Kas Azerbaycan'da 9. Uluslararası Bakü Kitap Fuarı Açıldı

  Azerbaycan'da düzenlenen 9. Uluslararası Bakü Kitap Fuarı, kitapseverler için kapılarını açtı. Fuar, Azerbaycan'ın Ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılına ithaf edildi.

 • Haydar Aliyev, Ege Üniversitesinde Anıldı
  09 Kas Haydar Aliyev, Ege Üniversitesinde Anıldı

  Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, Ege Üniversitesinde düzenlenen programla anıldı. Aliyev'in Azerbaycan için önemi vurgulandı ve başarıları anlatıldı.

 • Hulusi Akar: Dünyaya 44 günde Türk'ün gücünü göstermek mümkün oldu
  06 Kas Hulusi Akar: Dünyaya 44 günde Türk'ün gücünü göstermek mümkün oldu

  ESKİ Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Azerbaycan'ın Karabağ zaferiyle ilgili, "Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğinin güzel bir örneği olarak 44 günde, Azerbaycanlı kardeşlerimiz büyük bir mücadeleye girdiler ve 'Yeter artık' dediler.

 • Bakü'de 'Uzun Hasan Akkoyunlu Devleti'nin Hükümdarı Sergisi' açıldı
  01 Kas Bakü'de "Uzun Hasan Akkoyunlu Devleti'nin Hükümdarı Sergisi" açıldı

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Uzun Hasan Akkoyunlu Devleti'nin Hükümdarı Sergisi" açıldı.

 • Azerbaycan'ın Bağımsızlık Yolculuğu: XX. Yüzyıl Başında Azerbaycan
  27 Eki Azerbaycan'ın Bağımsızlık Yolculuğu: XX. Yüzyıl Başında Azerbaycan

  Azerbaycan Eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in sekreterliğini yapmış olan akademisyen Dilara Seyidzade, 'XX. Yüzyıl Başında Azerbaycan: Bağımsızlığa Uzanan Yol' isimli kitabını İbn Haldun Üniversitesi'nde düzenlenen bir söyleşi ile tanıttı. Kitap, Azerbaycan'ın tarihindeki önemli dönemlerden biri olan Demokratik Cumhuriyet'in oluşmasını inceliyor ve 4 dilde internete yayınlandı. Seyidzade, milletin kendi tarihini bilmesinin önemine vurgu yaparak, bilginin insanın gücü olduğunu belirtti.

 • Yargıtay Başkanı Akarca, Türk Devletleri Yüksek Mahkemeleri Konferansı'nın Kuruluş Toplantısı'na katılmak için Azerbaycan'a gitti
  20 Eki Yargıtay Başkanı Akarca, Türk Devletleri Yüksek Mahkemeleri Konferansı'nın Kuruluş Toplantısı'na katılmak için Azerbaycan'a gitti

  Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve beraberindeki heyet, 16-21 Ekim tarihleri arasında Azerbaycan halkının milli lideri Haydar Aliyev'e ithafen Türk Devletleri Yüksek Mahkeme Başkanlarının 100. yıl Uluslararası Konferansına katılmak üzere Azerbaycan Yüksek Mahkeme Başkanı İnam Kerimov'un davetlisi olarak Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştirdi. Akarca; ''Türk devletleri arasında köklü tarihi ve kültürel mirasa dayalı karşılıklı saygı, sevgi bağlarını güçlendirmek için buradayız'' dedi.

 • Türk Silahlı Kuvvetleri ve Azerbaycan Ordusu Tatbikatta Buluştu
  20 Eki Türk Silahlı Kuvvetleri ve Azerbaycan Ordusu Tatbikatta Buluştu

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü kuruluş yıl dönümü ve Haydar Aliyev'in 100'üncü doğum yılı dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri ve Azerbaycan ordusu, iki ayrı tatbikatta bir araya geldi. Tatbikatlar, dostluk, işbirliği ve karşılıklı çalışabilirliği geliştirmek amacıyla gerçekleştirildi.

 • Bakan Göktaş, Azerbaycan lideri Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti
  19 Eki Bakan Göktaş, Azerbaycan lideri Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bakü'de Azerbaycan'ın lideri Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti
  13 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in mezarı ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

 • Ebru Kain, Azerbaycan'daki çocuklara yardımlarını sürdürecek
  04 Eki Ebru Kain, Azerbaycan'daki çocuklara yardımlarını sürdürecek

  Ebru Kain, Azerbaycan'daki çocuklara eğitim ve kıyafet desteği veren bir yardım gönüllüsüdür. Haydar Aliyev'in 100'üncü doğum günü ile Cumhuriyetin 100'üncü yılının aynı zamana denk gelmesi vesilesiyle yardımlarını sürdüreceğini belirtmiştir. Kış aylarına girmeden önce ihtiyaç sahibi yüzlerce çocuğa mont ve bot yardımında bulunacağını açıklamıştır.

 • ATO Başkan Vekili Yılmaz, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti
  03 Eki ATO Başkan Vekili Yılmaz, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz ve beraberindeki heyet, Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev ile Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva ve Tümgeneral Polat Heşimov'un kabirlerini ziyaret etti.

 • Haydar Aliyev doğumunun 100. yılında Ankara'da anıldı
  02 Eyl Haydar Aliyev doğumunun 100. yılında Ankara'da anıldı

  Azerbaycan Cumhuriyeti'nin üçüncü Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Ankara'da Ulucanlar Cezaevi Müzesinde düzenlenen törende anıldı.

 • Bakü'de Haydar Aliyev'in anısına 'Büyük Lider' uluslararası konferansı düzenlendi
  28 Ağu Bakü'de Haydar Aliyev'in anısına "Büyük Lider" uluslararası konferansı düzenlendi

  Bakü'de Azerbaycan'ın Ulusal Lideri Haydar Aliyev'in anısına "Büyük Lider" uluslararası konferansı düzenlendi.

 • Bakan Güler, Azerbaycan'da resmi ziyaretlerde bulundu
  27 Ağu Bakan Güler, Azerbaycan'da resmi ziyaretlerde bulundu

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan'da merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in kabrine çelenk bıraktı.

 • Bakan Güler, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i ziyaret etti (2)
  27 Ağu Bakan Güler, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i ziyaret etti (2)

  AZERBAYCAN SAVUNMA BAKANLIĞI'NA ZİYARETTE BULUNDUBakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bakü'de Fahri Hıyaban'a gitti.

 • Beşiktaş, Azerbaycan'da Coşkuyla Karşılandı
  09 Ağu Beşiktaş, Azerbaycan'da Coşkuyla Karşılandı

  Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. Eleme Turu maçı için Azerbaycan'a gitti. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı. Futbolseverler, oyuncularla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Maç yarın TSİ 20.00'de Neftçi Arena'da oynanacak.

 • Küresel Medya Forumu Şuşa'da Başladı
  21 Tem Küresel Medya Forumu Şuşa'da Başladı

  Haydar Aliyev Yılı çerçevesinde düzenlenen Küresel Medya Forumu, Azerbaycan Ulusal Basını'nın 148'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Şuşa'da başladı. Forumda medya ile bilgi ve iletişim alanında küresel düzeyde önem taşıyan konular tartışılıyor.

 • Küresel Medya Forumu: 4. Sanayi Devrimi Döneminde Yeni Medya Şuşa'da Başladı
  21 Tem Küresel Medya Forumu: 4. Sanayi Devrimi Döneminde Yeni Medya Şuşa'da Başladı

  Azerbaycan Ulusal Basını'nın 148'inci kuruluş yıl dönümü ve Haydar Aliyev Yılı çerçevesinde düzenlenen Küresel Medya Forumu, Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da başladı. Etkinlikte, medya ile bilgi ve iletişim alanında önem taşıyan konular tartışılıyor. Dünyanın tanınmış medya liderleri ve uzmanları, gazetecilikte dijital dönüşüm, medya yönetimi, sahte haberlerle mücadele gibi konuları ele alıyor. Ayrıca Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye ile imzalanan Şuşa Beyannamesi'nin ilişkileri müttefiklik düzeyine yükselttiğini belirtti.

 • Küresel Medya Forumu: 4. Sanayi Devrimi Döneminde Yeni Medya Şuşa'da Başladı
  21 Tem Küresel Medya Forumu: 4. Sanayi Devrimi Döneminde Yeni Medya Şuşa'da Başladı

  Azerbaycan Ulusal Basını'nın 148'inci kuruluş yıl dönümü ve Haydar Aliyev Yılı çerçevesinde düzenlenen Küresel Medya Forumu, Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da başladı. Etkinlikte, medya ile bilgi ve iletişim alanında önem taşıyan konular tartışılıyor. Dijital çağda gazetecilik, dijital dönüşüm, medya yönetimi, medya iş modelleri, medya okuryazarlığı ve sahte haberlerle mücadele gibi konular ele alınıyor. Ayrıca Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye ile imzalanan Şuşa Beyannamesi'nin ilişkileri müttefiklik düzeyine yükselttiğini belirtti.

 • 100'üncü Yıl Haydar Aliyev Karabağ Cup Tenis Turnuvası Sona Erdi
  17 Tem 100'üncü Yıl Haydar Aliyev Karabağ Cup Tenis Turnuvası Sona Erdi

  Karabağ'ın işgalden kurtuluşu sebebiyle düzenlenen 100'üncü Yıl Haydar Aliyev Karabağ Cup Tenis Turnuvası sona erdi. Turnuva, 30 kategoride 450 senior tenis sporcusunun katılımıyla gerçekleşti. Şampiyonlar, Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva ve Taçspor Kulübü Başkanı Ali Polat Bengiserp'in katılımıyla düzenlenen törende ödüllerini aldı. Turnuva, Türkiye Tenis Federasyonu programında T200 kategorisinde yer aldı ve kazanılan puanlar ITF sıralamasında geçerli oldu.

 • 100. Yıl Haydar Aliyev Karabağ Cup Tenis Turnuvası Sona Erdi
  17 Tem 100. Yıl Haydar Aliyev Karabağ Cup Tenis Turnuvası Sona Erdi

  Karabağ'ın işgalden kurtuluşu sebebiyle düzenlenen 100. Yıl Haydar Aliyev Karabağ Cup Tenis Turnuvası, Taçspor Tesisleri'nde gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. Turnuvada 30 kategoride 450 senior tenis sporcusu yarıştı. Şampiyonlar, Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva ve Taçspor Kulübü Başkanı Ali Polat Bengiserp'in katılımıyla düzenlenen törende ödüllerini aldı. Mustafayeva, turnuvanın Haydar Aliyev'in 100. doğum yılına ithaf edilmesinin önemine vurgu yaparak, onun adını sınırların ötesinde yaşatmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Bengiserp ise tenisin Taçspor'un önde olmak istediği sporlardan biri olduğunu ifade etti ve uluslararası boyuta ulaşma hedeflerini paylaştı.

 • Bakan Fidan, Haydar Aliyev için düzenlenen anma yemeğinde konuştu
  05 Tem Bakan Fidan, Haydar Aliyev için düzenlenen anma yemeğinde konuştu

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarına devam ettiği Azerbaycan'da kurucu lider Haydar Aliyev'in doğumunun 100'üncü yıl dönümünü anma yemeğinde açıklamalarda bulundu.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Haydar Aliyev Türkiye'de çok özel bir isim
  05 Tem Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Haydar Aliyev Türkiye'de çok özel bir isim

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Haydar Aliyev'in Türkiye'de çok özel bir isim olduğunu ve her zaman saygıyla anıldığını belirterek, 'Onun liderliğinde Azerbaycan, uluslararası toplumun başarılı ve saygın bir üyesi olarak bugünkü statüsünü kazandı.' dedi.

 • Bakan Fidan: Karabağ'da işgal altındaki Azerbaycan topraklarının kurtarılmasını tüm Türk dünyasının zaferi olarak görüyoruz
  05 Tem Bakan Fidan: Karabağ'da işgal altındaki Azerbaycan topraklarının kurtarılmasını tüm Türk dünyasının zaferi olarak görüyoruz

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan'ın Milli Lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yıl dönümü anma yemeğinde yaptığı konuşmada, Karabağ'da işgal altındaki Azerbaycan topraklarının kurtarılmasını tüm Türk dünyasının zaferi olarak gördüklerini belirtti. Fidan, Haydar Aliyev'in liderliğinde Azerbaycan'ın uluslararası toplumun başarılı ve saygın bir üyesi olduğunu vurguladı ve Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik ve dayanışmanın önemine değindi.

 • Azerbaycanlı piyanist Turan Manafzafe, ABD'de konser verecek
  18 Haz Azerbaycanlı piyanist Turan Manafzafe, ABD'de konser verecek

  Azerbaycan devlet sanatçısı, piyanist ve besteci Turan Manafzade, Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı vesilesiyle ABD'de konser verecek.

 • Alim Kasımov ve kızı Fergana Kasımova, Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı için İstanbul'da konser verdi
  14 Haz Alim Kasımov ve kızı Fergana Kasımova, Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı için İstanbul'da konser verdi

  Azerbaycan'ın ünlü halk sanatçısı Alim Kasımov ve kızı Fergana Kasımova, Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı vesilesiyle İstanbul'da konser verdi. Konser, Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Konserde konuşan Kasımov, Türkiye'de konserlerinin olduğunu ancak AKM'de ilk kez konser vereceklerini belirterek Türk kardeşlerine güvendiklerini söyledi. Başkonsolos Narmina Mustafayeva ise Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle düzenlenen konserin kardeşlik ilişkilerinin ebediyen yaşayacağı umudunu taşıdığını ifade etti.

 • İstanbul'da Haydar Aliyev, Doğumunun 100. Yılında Anıldı
  14 Haz İstanbul'da Haydar Aliyev, Doğumunun 100. Yılında Anıldı

  Azerbaycan'ın eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 100. doğum günü dolayısıyla İstanbul Aydın Üniversitesi ve Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ev sahipliğinde Atatürk Kültür Merkezi'nde anma programı düzenlendi. Programa çok sayıda Türk ve Azeri vatandaş katıldı. Konser öncesi konuşma yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, Haydar Aliyev'in Türk dünyasına yaptığı katkıları vurguladı. Anma gecesi, Azerbaycan Halk Sanatçısı, dünyaca ünlü Muğam üstadı Alim Qasımov ve kızı Fargana Qasımova'nın birlikte verdiği konserle son buldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti
  13 Haz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın umummilli lideri Haydar Aliyev'in kabriyle Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti. Erdoğan, Bakü'de Haydar Aliyev ve eşinin kabirlerinin bulunduğu Fahri Hıyaban Devlet Mezarlığı'na geldi. Burada Haydar Aliyev'in anıt mezarına çelenk bırakan Erdoğan, daha sonra Aliyev'in eşi Zarife Aliyeva'nın mezarına çiçek koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Ocak Şehitleri'nin yer aldığı Bakü Şehitler Hıyabanı'nda da Ebedi Ateş Anıtı'na çelenk bıraktı ve Bakü Türk Şehitliği'ne geçerek buradaki anıta çelenk, şehit mezarlarına ise tek tek karanfil koydu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de şehitliği ziyaret etti
  13 Haz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de şehitliği ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Haydar Aliyev'in kabrini, Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti. Erdoğan, ziyaretleri kapsamında çelenk bıraktı ve anıt defterini imzaladı. Daha sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılanmak üzere Gençlik Sarayı'na doğru yola çıktı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti
  13 Haz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de şehitlikleri ziyaret ettiAZERBAYCAN, (DHA) ? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti kapsamında geldiği başkent Bakü'de, Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret edip daha sonra Azerbaycan ve Türk şehitliklerine çelenk koydu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de şehitliği ziyaret etti
  13 Haz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de şehitliği ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Haydar Aliyev'in kabrini, Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti. Erdoğan, ziyaretleri kapsamında çelenk bıraktı ve anıt defterini imzaladı. Daha sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılanmak üzere Gençlik Sarayı'na doğru yola çıktı.

 • Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Giresun'da anıldı
  07 Haz Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Giresun'da anıldı

  Azerbaycan'ın ulusal lideri ve eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, 100. doğum yıl dönümünde Giresun'da düzenlenen törenle anıldı. Giresun Azerbaycanlılar Derneği tarafından Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in 100. doğum yıl dönümü dolayısıyla Haydar Aliyev Parkı'nın açılış töreni düzenlendi.

 • Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev Giresun'da anıldı
  07 Haz Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev Giresun'da anıldı

  Azerbaycan'ın ulusal lideri ve eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, 100. doğum yıl dönümünde Giresun'da düzenlenen törenle anıldı. Giresun Azerbaycanlılar Derneği tarafından Haydar Aliyev Parkı'nın açılış töreni düzenlendi. Törene Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev, AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas, AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş, Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ali Kara ve davetliler katıldı.

 • Bakü'de Modern Tıbbın Güncel Sorunları Konferansı düzenlendi
  03 Haz Bakü'de Modern Tıbbın Güncel Sorunları Konferansı düzenlendi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Türkiye'nin de katıldığı Modern Tıbbın Güncel Sorunları Konferansı düzenlendi. Konferansa Türkiye'den katılım sağlayan Prof. Dr. Aşkın Esen Hastürk, Azerbaycan'ın tıp sektörünün gelişme aşamasında olduğunu belirterek, Türkiye'den her türlü destek, ilişki ve bilimsel alışverişin yapıldığını söyledi.

 • Prof. Dr. Günay Çifci, Azerbaycan'da Gaz Hidratlar Konusunda Sunum Yaptı
  28 May Prof. Dr. Günay Çifci, Azerbaycan'da Gaz Hidratlar Konusunda Sunum Yaptı

  Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Jeofizik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Günay Çifci, Azerbaycan'da düzenlenen konferansta, 'Yeni oyun değiştirici: deniz gaz hidratlar' başlıklı sunum gerçekleştirdi.

 • Kars'ta Bir Çift Kafkas Kıyafetiyle Oy Kullandı
  28 May Kars'ta Bir Çift Kafkas Kıyafetiyle Oy Kullandı

  Kars'ta bir çift, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turunda yöresel Kafkas kıyafetiyle oy kullandı. Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Kafkas kıyafetleriyle gelen Cem ve Şeyda Kızılkaya'ya vatandaşlar ilgi gösterdi. Seçimin ülke için 'hayırlı' olmasını dileyen Cem Kızılkaya, 'Eşimle birlikte bu dansı, bu kültüre hizmet etmeye devam ediyoruz. Biraz heyecanlıyız, biz de bir ilk yapalım dedik. Bizim için de hoş oldu, inşallah ülkemiz adına hayırlısı olur.' dedi.

 • TAV Technologies, Orta Asya'daki büyümesine Azerbaycan ile devam ediyor
  26 May TAV Technologies, Orta Asya'daki büyümesine Azerbaycan ile devam ediyor

  TAV Technologies Orta Asya'da Almatı, Semerkant ve Aktöbe havalimanlarının ardından Azerbaycan'ın Haydar Aliyev Havalimanı'nda hizmet vermeye başladı.

 • Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında New York'ta anıldı
  13 May Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında New York'ta anıldı

  NEW New York'ta Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.

 • Brüksel'de Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi
  12 May Brüksel'de Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi

  Azerbaycan'ın Brüksel Büyükelçiliği, ülkenin eski Cumhurbaşkanı ve ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı vesilesiyle konser ve dans etkinliği düzenledi.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyevi mezarı başında andı
  10 May Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyevi mezarı başında andı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yıldönümünde mezarı başında andı. Başkent Bakü'deki devlet törenine Cumhurbaşkanı Aliyev'in eşi Mehriban Aliyeva ve aile bireyleri de katıldı. Haydar Aliyev, 2003 yılında sağlık sorunları nedeniyle vefat etmişti.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 100. doğum yıldönümünde anıldı
  10 May Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 100. doğum yıldönümünde anıldı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yıldönümünde mezarı başında devlet töreni düzenledi. Törene Cumhurbaşkanı Aliyev'in eşi Mehriban Aliyeva ve aile bireyleri de katıldı. Haydar Aliyev, 2003 yılında ABD'de vefat etmiş ve Fahri Hiyaban'da toprağa verilmişti.

 • Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı törenle anıldı
  10 May Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı törenle anıldı

  Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı dolayısıyla Fahri Hıyabandaki mezarı başında devlet töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva ve aile bireyleri törene katıldı. Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

 • Azerbaycanda Haydar Aliyev 100. doğum gününde anıldı
  10 May Azerbaycanda Haydar Aliyev 100. doğum gününde anıldı

  Azerbaycan halkı, merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 100. doğum günü dolayısıyla mezarı başında anma töreni düzenledi. Binlerce Azerbaycanlı, Aliyev'in Fahri Hiyabanda bulunan mezarını ziyaret edip gül bıraktı. Haydar Aliyev, Azerbaycan'ın zorlu geçiş sürecinde ülke halkına başarıyla liderlik ederken, Türkiye ile ilişkilere her zaman önem verdi. 1993-2003'te Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunan Aliyev, 12 Aralık 2003'te hayatını kaybetti.

 • Haydar Aliyev'un 100. doğum yılı İstanbul'da anıldı
  10 May Haydar Aliyev'un 100. doğum yılı İstanbul'da anıldı

  Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yıl dönümü, İstanbul'da düzenlenen anma töreniyle kutlandı. Törene Azerbaycan ve Türkiye'den birçok isim katıldı ve Haydar Aliyev Parkı'ndaki anıtlara gül bırakıldı.

 • Azerbaycan, Haydar Aliyev'in 100. doğum gününü mezarı başında andı
  10 May Azerbaycan, Haydar Aliyev'in 100. doğum gününü mezarı başında andı

  Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in 100. doğum günü dolayısıyla ülke genelinde anma töreni düzenlendi. Binlerce Azerbaycanlı, başkent Bakü'deki Aliyev'in mezarını ziyaret edip gül bıraktı. Haydar Aliyev, Azerbaycan'ın zorlu geçiş sürecinde ülke halkına başarıyla liderlik etti ve Türkiye ile ilişkilere her zaman önem verdi.

 • Azerbaycan'ın Ulusal Lideri Haydar Aliyev'in Doğumunun 100. Yılı Anılıyor
  10 May Azerbaycan'ın Ulusal Lideri Haydar Aliyev'in Doğumunun 100. Yılı Anılıyor

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü ve ülke genelinde, Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı anılıyor. Binlerce Azerbaycanlı, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret ederek çiçek bıraktı. Haydar Aliyev, ülkede ulusal lider olarak kabul ediliyor ve doğum ve vefat yıl dönümlerinde tören ve etkinliklerle anılıyor.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Orta Koridoru savundu
  10 May Azerbaycan Cumhurbaşkanı Orta Koridoru savundu

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Orta Koridorun Azerbaycan topraklarından geçmesinin Haydar Aliyev döneminde belirlendiğini söyledi. Aliyev, Azerbaycan'ın bugün yürüttüğü politikaların temelinin Haydar Aliyev tarafından atıldığını vurgulayarak, milli ve manevi değerlere bağlılığın önemine dikkat çekti.

 • PTT AŞ, Haydar Aliyev konulu anma pulu ve ilk gün zarfını tedavüle sundu
  10 May PTT AŞ, Haydar Aliyev konulu anma pulu ve ilk gün zarfını tedavüle sundu

  PTT AŞ, Haydar Aliyev konulu anma pulu ve ilk gün zarfını tedavüle sundu. Haydar Aliyev konulu 10 lira bedelli anma pulu ve 20 lira bedelli ilk gün zarfı, PTT iş yerlerinde, www.filateli.gov.tr internet adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunuldu. Satışın başlamasıyla birlikte, PTT Pul Müzesinde Haydar Aliyev 10.05.2023 ANKARA ibareli ilk gün damgası kullanılmaya başlandı.

Advertisement