Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İskelet haberleri, İskelet son dakika, son dakika İskelet

Son Dakika İskelet Haberleri

Son dakika İskelet haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son iskelet haberleri anında burada.


 • 16:32 Atatürk Üniversitesi Engellilere Özel Etkinlik Düzenledi Atatürk Üniversitesi Engellilere Özel Etkinlik Düzenledi

  Atatürk Üniversitesi Manej Alanı ve Atçılık Koordinatörlüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi. Hipoterapi etkinliğinde bir araya gelen özel gereksinimli çocuklar, atları sevdi ve ata binerek keyifli anlar yaşadı. Manej Alanı ve Atçılık Koordinatörü Doç. Dr. Gökhan Öztürk, etkinliğin amacının çocukları mutlu etmek olduğunu belirtti ve üniversite olarak engelli çocukların geleceğe daha sıkı tutunmaları için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

 • 15:26 Engelli Çocuklara Yönelik Hipoterapi Etkinliği Engelli Çocuklara Yönelik Hipoterapi Etkinliği

  Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen hipoterapi etkinliğinde özel gereksinimli çocuklar, at binme ve diğer etkinliklerle keyifli bir gün geçirdi. Manej alanında gerçekleştirilen etkinlikte çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. Atatürk Üniversitesi, bilimsel çalışmalarının yanı sıra topluma yönelik çalışmalarıyla da öne çıkıyor. Hipoterapi eğitimleriyle çocukların geleceğe daha sıkı tutunmalarına yardımcı olmayı hedefleyen üniversite, bu alanda önemli bir destek sağlıyor.

 • Dün Dün 01:11 Amazon Web Services (AWS), 2024 teknoloji öngörülerini paylaştı! Amazon Web Services (AWS), 2024 teknoloji öngörülerini paylaştı!

  Amazon Web Services (AWS) Başkan Yardımcısı ve CTO'su Werner Vogels, 2024 yılı ve sonrasına yönelik teknoloji öngörülerini paylaştı.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:11 PLASTİNE EDİLEN 6 METRE BOYUNDAKİ ZÜRAFA İSTANBUL'DA PLASTİNE EDİLEN 6 METRE BOYUNDAKİ ZÜRAFA İSTANBUL'DA

  Bilim ve sanat çevreleri tarafından dünyanın en kapsamlı hayvan anatomi sergisi olarak tanımlanan 'Body Worlds: Animal Inside Out-Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisi?, HUPALUPA Expo'da yapılan basın toplantısı ile açıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:40 Plastine edilen 6 metre boyundaki zürafa İstanbul'da Plastine edilen 6 metre boyundaki zürafa İstanbul'da

  Bilim ve sanat çevreleri tarafından dünyanın en kapsamlı hayvan anatomi sergisi olarak tanımlanan 'Body Worlds: Animal Inside Out-Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisi', HUPALUPA Expo'da yapılan basın toplantısı ile açıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:09 Cesurların sahnesi Big Bang Startup Challenge'ta top 50 girişim belli oldu! Cesurların sahnesi Big Bang Startup Challenge'ta top 50 girişim belli oldu!

  İTÜ Çekirdek'in, girişimleri yerel ve global girişimcilik ekositemiyle buluşturduğu Big Bang Startup Challenge'ta top 50 girişim belirlendi.

 • 29.11.2023 29 Kas 10:06 Hasan Arat: 'Fenerbahçe maçını başarılı geçersek Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı başlayacak' Hasan Arat: "Fenerbahçe maçını başarılı geçersek Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı başlayacak"

  Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hasan Arat, 3 Aralık tarihinde gerçekleşecek olağanüstü seçimli genel kuruldan bir hafta sonra oynanacak Fenerbahçe maçının kayıpsız geçilmesi halinde siyah-beyazlıların şampiyonluk şansının başlayacağını söyledi.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:01 Beşiktaş'ta başkan adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ile Feyyaz Uçar'ı basına tanıttı Beşiktaş'ta başkan adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ile Feyyaz Uçar'ı basına tanıttı

  Beşiktaş Kulübü başkan adaylarından Hasan Arat, yönetim kurulu listesinde yer alan Feyyaz Uçar ve seçilmesi halinde futbol takımları genel koordinatörlüğü görevine getirilecek Samet Aybaba'yı basın mensuplarına tanıttı.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:57 Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar ile basının karşısına çıktı Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar ile basının karşısına çıktı

  Beşiktaş'ta başkan adayı Hasan Arat, seçimi kazanması halinde 'Futboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi' olacak Feyyaz Uçar ve 'Futbol Takımları Genel Koordinatörü' görevine getirilecek Samet Aybaba'yı basına tanıttı.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:08 Siirt'te anne ve 5 çocuğunun ölümüne neden olan kaza mekanik arıza kaynaklıymış Siirt'te anne ve 5 çocuğunun ölümüne neden olan kaza mekanik arıza kaynaklıymış

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen kazada anne ve 5 çocuğun hayatını kaybetmesine neden olan otomobilde çıkan yangının mekanik arıza kaynaklı olduğu bilirkişi raporuyla belirlendi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:47 Siirt'te trafik kazasında hayatını kaybeden ailenin bilirkişi raporu tamamlandı Siirt'te trafik kazasında hayatını kaybeden ailenin bilirkişi raporu tamamlandı

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında anne ve 5 çocuğunun hayatını kaybettiği olayla ilgili bilirkişi raporu tamamlandı. Rapor, aracın teknik özellikleri, muayene işlemleri ve keşif esnasındaki bulguları içeriyor. Raporda, yangının mekanik arıza kaynaklı olduğu kanaatine varıldığı belirtiliyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:53 Van'da yapılan kazılarda beyin ameliyatı izleri tespit edilen 400 iskelet bulundu Van'da yapılan kazılarda beyin ameliyatı izleri tespit edilen 400 iskelet bulundu

  Van'ın Çatak ilçesindeki nekropol alanda yapılan kazı çalışmalarında, 400 iskeletten 30'unun kafatasında beyin ameliyatı izleri tespit edildi. Kazı çalışmaları devam ediyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:46 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya: 'Kimlik siyasetini değil birlik siyasetini destekliyoruz' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya: "Kimlik siyasetini değil birlik siyasetini destekliyoruz"

  Marmara Bölge Toplantısı Bursa'da gerçekleşti.

 • 24.11.2023 24 Kas 18:00 Maltepe'de Farklı Kültürleri Bir Araya Toplayan Konferans Sona Erdi Maltepe'de Farklı Kültürleri Bir Araya Toplayan Konferans Sona Erdi

  Maltepe Belediyesi ve Turan Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Türk Halkları ve Amerikan Yerlileri Kültür Köprüsü Konferansı sona erdi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ilk kez bazı Amerikan yerlilerinin katıldığı konferansın kapanış töreninde konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Amerika’daki akrabalarımızı, Asya’daki akrabalarımızı kadim şehir, imparatorlukların başkenti İstanbul’un göz bebeği Maltepe’de buluşturmanın onur ve gururunu yaşadık. Aynı dili konuşmasak bile birçok kuruluş, akademisyen, yıllarını bu davaya adayanlar biliyor ki er ya da geç alfabede, dilde Türk dünyası birliği sağlanacak” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:20 Kasımda Dünyada Yaşanan Tuhaf Olaylar Kasımda Dünyada Yaşanan Tuhaf Olaylar

  Avustralya'da timsahın dişlerinden hayvanın gözünü ısırarak kurtulma, ABD'de Cadılar Bayramı süslemeleri arasında çıkan insan iskeleti, Endonezya'da Whatsapp grubundan çıkardığı için arkadaşını bıçaklayan kişi gibi birçok tuhaf olay kasım ayında basına yansıdı.

 • 20.11.2023 20 Kas 10:51 Bilecik Belediyesi Bilgi Evi'nde Çocuklar Ara Tatili Değerlendirdi Bilecik Belediyesi Bilgi Evi'nde Çocuklar Ara Tatili Değerlendirdi

  Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen aktivitelerle çocuklar ara tatil dönemini keyifli bir şekilde geçirdi. Bilgi Evi'nde gerçekleştirilen atölye faaliyetlerine katılan çocuklar, eğlenceli ve öğretici deneyimler yaşadılar.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:12 Namib Çölü: Dünyanın En Yaşlı Çölü Namib Çölü: Dünyanın En Yaşlı Çölü

  Güney Afrika ülkesi Namibya'da bulunan ve ülkeye ismini veren Namib Çölü, dünyanın en yaşlı çölü olma özelliği taşıyor. Namib, yaklaşık 160 bin kilometrekarelik yüzölçümüyle, güney yarım kürenin en büyük çölleri arasında yer alıyor. NASA'ya göre, en az 50 milyon yaşında olduğu tahmin edilen Namib, dünyanın en eski çölü kabul ediliyor. Çöl, aynı zamanda dünyanın en yüksek kumullarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Namibya, dünyanın en seyrek nüfuslu ülkeleri arasında bulunuyor ve turizm sektörü ekonominin ana gelir kaynaklarından birisi. Namib Çölü, ülkede turistlerin en çok ziyaret ettikleri yerlerin başında geliyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 15:44 Çekmeköy'de Akaryakıt İstasyonunda Gasp ve Silah Ticareti Operasyonu Çekmeköy'de Akaryakıt İstasyonunda Gasp ve Silah Ticareti Operasyonu

  Çekmeköy'de bir kişiyi darp ederek aracını gasp eden şahıs, polisin operasyonuyla yakalandı. Şüphelinin silah ticareti yaptığı ve bir iş yerinde silah imal ettiği tespit edildi. Operasyonda çok sayıda silah parçası ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüpheli tutuklandı.

 • 16.11.2023 16 Kas 15:13 Çekmeköy'de Akaryakıt İstasyonunda Araç Gasbı Zanlısı Yakalandı Çekmeköy'de Akaryakıt İstasyonunda Araç Gasbı Zanlısı Yakalandı

  Çekmeköy'de bir akaryakıt istasyonunda bir kişiyi döverek aracını zorla aldığı iddia edilen zanlı, Ümraniye'de düzenlenen operasyonla yakalanıp tutuklandı. İş yerinde yapılan aramada ise çok sayıda silah parçaları ve uyuşturucu ele geçirildi.

 • 15.11.2023 15 Kas 14:57 Yakışmadı Real Madrid! Arda Güler'in tedavisinde büyük hata Yakışmadı Real Madrid! Arda Güler'in tedavisinde büyük hata

  Real Madrid'in eski fitness antrenörü Jose Luis San Martin, Arda Güler'in 4 ayda 3 kez sakatlanmasının sebebinin tedavi sürecindeki skandal hata olduğunu söyledi. Martin yaptığı açıklamada, ''Arda Güler'e fiziksel yüklemeler sırasında çok büyük hatalar yapılmış. Güler'in fiziksel eksikliği, alt ve üst vücuttaki kas kütlesini artırmak için kapsamlı bir güç çalışmasıyla telafi edilmeliydi ancak bu uygulanmamış.'' dedi.

 • 14.11.2023 14 Kas 01:03 iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max karşı karşıya! iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max karşı karşıya!

  iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max karşı karşıya! Bakalım iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max arasındaki farklar neler?

 • 11.11.2023 11 Kas 17:02 Giresunspor Yöneticisi Faruk Beyaz: Mustafa Kaplan ile Dargın Ayrılmadık Giresunspor Yöneticisi Faruk Beyaz: Mustafa Kaplan ile Dargın Ayrılmadık

  Giresunspor yöneticisi Faruk Beyaz, teknik direktör Mustafa Kaplan ile maddi konularda anlaşma sağlandığını ve dargın ayrılmadıklarını belirtti. Beyaz, kulübün borçlarına rağmen umutlu olduklarını ve gelecek sezon hedeflerinin devre arası transfer tahtasını açarak hazırlıklara başlamak olduğunu söyledi. Ayrıca, Giresunspor'un Eskişehirspor ve Bursaspor gibi olmayacağını ve alt yapıya önem verdiklerini vurguladı.

 • 10.11.2023 10 Kas 14:19 Trabzon'da Silah Yapımında Kullanılan Aletler Ele Geçirildi Trabzon'da Silah Yapımında Kullanılan Aletler Ele Geçirildi

  Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada bir araçta çok sayıda silah yapımında kullanılan aletler bulundu. Aramada, şarjörler, tabanca parçaları ve silah yapımında kullanılan diğer aletler ele geçirildi. Olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.

 • 07.11.2023 07 Kas 10:02 Ceyhan Belediyesi Üretim ve Tasarruf İle Hizmet Veriyor Ceyhan Belediyesi Üretim ve Tasarruf İle Hizmet Veriyor

  Ceyhan Belediyesi, üretim, bakım ve onarım hizmetleriyle bütçeyi verimli bir şekilde kullanarak 'üretme ve tasarruf etme' prensibiyle çalışmaya devam ediyor. Belediye, park mobilyası imalatı, çocuk oyun alanlarının tamiri, temizlik işleri atölyesi, hurda malzemelerin geri dönüşümü ve hizmet araçlarının bakımı gibi faaliyetlerle bütçeye önemli katkı sağlamaktadır. Ayrıca, Ceyhan Belediyesi Dikimevi'nde personel için 6 bin 431 adet üniforma üretilmiş ve ihtiyaç sahibi ailelere kalan kumaşlarla çeşitli yardımlar yapılmıştır. Kadın Eli Ekibi tarafından üretilen 30 bin adet gıda kolisi de Ceyhanlı komşulara ulaştırılarak mutfaklara destek sağlanmıştır.

 • 06.11.2023 06 Kas 10:23 Eskişehir'deki İşletmenin Hurda Motosikleti Süs Olarak Kullanılıyor Eskişehir'deki İşletmenin Hurda Motosikleti Süs Olarak Kullanılıyor

  Eskişehir'deki bir işletmenin ilk elektrikli motosikleti atlattığı kazalar sonrasında zamanla iskelet haline gelince esnaf tarafından boyanıp dükkan önünde tutulmaya başlandı.

 • 05.11.2023 05 Kas 23:06 Meksika'da Ölüler Günü Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu Meksika'da Ölüler Günü Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Meksika'nın başkenti Mexico City'de düzenlenen Ölüler Günü kutlamalarına binlerce kişi renkli kostümler ve sıra dışı makyajlarıyla katıldı. Geçit töreninde iskelet kostümleri ve 'Catrina' olarak bilinen kafatasları büyük ilgi gördü. Törene 1 milyon 250 binden fazla kişi katıldı ve bu katılım rekor olarak kaydedildi. Ölüler Günü, İspanyollar ve Latin Amerikalılar tarafından binlerce yıldır kutlanan bir gelenektir ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından somut olmayan Kültürel Miras Listesi'ne dahil edilmiştir.

 • 05.11.2023 05 Kas 07:31 Meksika'da Ölüler Günü geçit törenine 1 milyon 250 bin kişi katıldı Meksika'da Ölüler Günü geçit törenine 1 milyon 250 bin kişi katıldı

  Meksika'da her yıl festival havasında kutlanan 'Ölüler Günü' geçit törenine bu yıl 1 milyon 250 bini aşkın kişinin katıldığı bildirildi. Geçit töreninde iskelet kostümleri, muhtelif figürler ve Catrina olarak bilinen kafatasları büyük ilgi gördü. Ölüler Günü, İspanyollar ve Latin Amerikalılarca kutlanan ve binlerce yıl öncesine dayanan bir festivaldir. UNESCO tarafından Kültürel Miras Listesi'ne eklendi.

 • 03.11.2023 03 Kas 18:02 Van'da İş ve Meslek Hastalıkları Polikliniği Hizmet Veriyor Van'da İş ve Meslek Hastalıkları Polikliniği Hizmet Veriyor

  Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan İş ve Meslek Hastalıkları Polikliniği, 4 ayda en çok bel ve boyun fıtığı olan hastaların başvurduğu birim oldu.

 • 02.11.2023 02 Kas 19:37 Gazze'de katliam, Birleşik Arap Emirlikleri'nde eğlence Gazze'de katliam, Birleşik Arap Emirlikleri'nde eğlence

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik ablukası ve saldırıları devam ederken, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'da yapılan eğlenceler tepki çekti. Gazze'deki katliamın gölgesinde, büyük bütçeler harcanarak organize edilen kutlamalar sosyal medyada büyük tepki topladı. Suudi Arabistan'da düzenlenen 'Riyad Sezonu' ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde Cadılar Bayramı dolayısıyla düzenlenen devasa dron gösterisi, Gazze'deki acıya rağmen ilgi çekti.

 • 02.11.2023 02 Kas 12:22 Gazze'de katliam olurken Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'daki sınırsız eğlence tepki çekti Gazze'de katliam olurken Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'daki sınırsız eğlence tepki çekti

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik ablukası ve saldırıları devam ederken, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'da yapılan eğlence organizasyonları tepki çekti. Gazze'deki Filistinlilerin yardım çağrısına rağmen büyük bütçeler harcanarak düzenlenen festivaller sosyal medyada büyük tepki topladı.

 • 31.10.2023 31 Eki 16:18 Nissan'dan elektrikli performans konsepti: Hyper Force Nissan'dan elektrikli performans konsepti: Hyper Force

  Nissan Japonya Mobilite Fuarı’nda beş hiper konsept araçtan oluşan yenilikçi serisinin finali olan Nissan Hyper Force’u tanıttı.

 • 31.10.2023 31 Eki 08:51 Çin'in Tiengong Uzay İstasyonu'ndaki Taykonot Ekibi Dünya'ya Döndü Çin'in Tiengong Uzay İstasyonu'ndaki Taykonot Ekibi Dünya'ya Döndü

  Çin'in Dünya yörüngesinde kurduğu Tiengong Uzay İstasyonu'ndaki taykonot ekibi, görevlerini tamamlayarak Dünya'ya döndü. Taykonotlar sağlıklı bir şekilde Gobi Çölü'ndeki Dongfıng sahasına indi. Tiengong Uzay İstasyonu'na yollanan beşinci taykonot grubu olan ekip, 154 gün boyunca birçok deney ve faaliyet gerçekleştirdi. Çin'in kendi uzay istasyonunu kurmasının nedeni, ABD'nin işbirliğini yasaklaması ve Uluslararası Uzay İstasyonu programına katılımını engellemesidir.

 • 31.10.2023 31 Eki 00:17 Nijerya'da 70'ten fazla ceset bulundu Nijerya'da 70'ten fazla ceset bulundu

  Nijerya'nın Abia eyaletinde yapılan baskında, Umunneochi bölgesinde 70'ten fazla ceset bulundu. Cesetler arasında çürümüş cesetler, başsız kadın ve çocuk cesetleri ve insan iskeletleri de yer alıyor. Abia Valisi Alex Otti, suçluların sığınağı haline gelen bölgede barış ve güvenliği sağlamak için mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. Nijerya'da insan kaçırma suçu idamla cezalandırılmasına rağmen, kaçırma olayları sıkça yaşanıyor ve bazı kaçırılanlar hala bulunamıyor.

 • 28.10.2023 28 Eki 11:54 Yalova'da Roma dönemine ait iki mezar bulundu Yalova'da Roma dönemine ait iki mezar bulundu

  Yalova'nın Termal ilçesinde bir villa inşaatında yapılan kurtarma kazısında, Roma dönemine ait olduğu belirtilen bir 'küp mezar'ın yanında bir bebek mezarı tespit edildi. Kazı çalışmaları devam ederken, her iki mezardan da herhangi bir eşya çıkmadığı belirtildi.

 • 27.10.2023 27 Eki 14:34 Yalova'da Roma dönemine ait küp mezar bulundu Yalova'da Roma dönemine ait küp mezar bulundu

  Yalova'nın Termal ilçesinde yapılan villa inşaatı kazısında Roma dönemine ait bir küp mezar bulundu. Yapılan kurtarma kazısıyla mezar gün ışığına çıkarılıyor. Mezarda bulunan kadına ait olduğu düşünülen eşyalar da inceleniyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 17:02 Çin'in Uzay İstasyonuna Yeni Taykonot Ekip Gönderildi Çin'in Uzay İstasyonuna Yeni Taykonot Ekip Gönderildi

  Çin'in Dünya yörüngesinde kurduğu uzay istasyonuna gönderdiği yeni taykonot ekibi hedefine ulaştı. Taykonotlar, uzay istasyonunun çekirdek modülüne kenetlenen Şıncou-17 uzay mekiğiyle istasyona ulaştı. Çin'in bugüne kadar uzay istasyonuna yolladığı en genç taykonot grubu olan Şıncou-17 ekibi, 5 ay boyunca istasyonda görev yapacak ve bilimsel deneyler, teknoloji testleri, bakım gibi görevleri yerine getirecek.

 • 26.10.2023 26 Eki 09:42 Çin'in Tiengong Uzay İstasyonu'na 6. Taykonot Ekibi Yola Çıktı Çin'in Tiengong Uzay İstasyonu'na 6. Taykonot Ekibi Yola Çıktı

  Çin'in Dünya yörüngesinde kurduğu Tiengong Uzay İstasyonu'nda görev yapacak 6. taykonot ekibi, Şıncou-17 uzay mekiğiyle yola çıktı. Taykonotlar, istasyona ulaştıktan sonra 5 ay boyunca bilimsel deneyler, teknoloji testleri ve istasyonun bakımını yapacaklar. Çin'in kendi uzay istasyonunu kurmasının sebebi, ABD'nin işbirliğini yasaklaması ve Uluslararası Uzay İstasyonu programına katılımını engellemesidir.

 • 25.10.2023 25 Eki 14:14 Edirne'de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme Analizi İl Diyalog Toplantısı Düzenlendi Edirne'de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme Analizi İl Diyalog Toplantısı Düzenlendi

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kadın-Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması Projesi kapsamında düzenlenen toplantıda, Edirne'nin kadınların güçlenmesine ve kadın erkek eşitliğinin sağlanmasına katkı sunmayı amaçladığını belirtti. Edirne Belediyesi olarak toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeler uyguladıklarını ifade eden Gürkan, kadın ve erkek eşitliğinin Cumhuriyet'in önemli kazanımlarından biri olduğunu vurguladı. Toplantıda, proje hakkında bilgiler veren AB Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi Umut İlkay Kavlak ve Uzman Akın Yumuş, projenin detaylarını paylaştılar.

 • 25.10.2023 25 Eki 10:29 Uzman Dr. Boduç: 'Botoks, özellikle fonksiyonları korumada oldukça etkili bir yöntem' Uzman Dr. Boduç: "Botoks, özellikle fonksiyonları korumada oldukça etkili bir yöntem"

  Acıbadem Kayseri Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Şener Boduç, serebral palsi hastalığında botoks tedavisinin önemli olduğunu belirterek, "Botoks tedavisi serebral palsi hastalarının ağrılarının azaltılmasında, vücut fonksiyonlarının korunması ve bakımın kolaylaştırılmasında oldukça etkili bir yöntemdir" dedi.

 • 24.10.2023 24 Eki 22:17 Amasya'da bulunan bin yıllık Türk mezarları antik DNA araştırmalarına ışık tutacak Amasya'da bulunan bin yıllık Türk mezarları antik DNA araştırmalarına ışık tutacak

  Amasya'da bulunan bin yıllık Türk mezarları, antik gen ve DNA araştırmaları için önemli bir kaynak olacak. Oluz Höyük kazılarında bulunan 100'den fazla iskelet üzerinde yapılacak çalışmalar, Türklerin Anadolu'ya gelen ataları hakkında bilgi sağlayacak.

 • 22.10.2023 22 Eki 20:58 Kahramanmaraş'ta 12 Bin Yıl Öncesine Ait Bir Mezar Bulundu Kahramanmaraş'ta 12 Bin Yıl Öncesine Ait Bir Mezar Bulundu

  Kahramanmaraş'ta yapılan kazılar sonucunda Direkli Mağarası'nda 12 bin yıl öncesine ait bir mezar bulundu. Kazıların başkanı Doç. Dr. Cevdet Merih Erek, bu yılın kazılarının depremden sonra sınırlı bir ekip ile gerçekleştirildiğini belirtti. Bölgede 2007 yılından bu yana devam eden kazılarda 3. mezarın bulunduğunu ifade eden Erek, mezarların sadece birinde iskeletin bulunduğunu, diğerlerinin boş olduğunu söyledi. Mezarların dört köşe ve 90 derece açıyla taşlarla yapıldığını belirten Erek, bu dönemdeki insanları genellikle 'avcı-toplayıcılar' olarak nitelendirdiklerini ekledi.

 • 22.10.2023 22 Eki 17:46 İstanbul Tıp Fakültesi'nde Serebral Palsi Sempozyumu Düzenlendi İstanbul Tıp Fakültesi'nde Serebral Palsi Sempozyumu Düzenlendi

  İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen 3. Serebral Palsi Sempozyumu'nda hastalığın tedavisi ve yöntemleri paylaşıldı. Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Fuat Bilgili, hastaların tedavisinin çok disiplinli bir yaklaşım gerektirdiğini belirtti.

 • 18.10.2023 18 Eki 11:53 Çocuklarda Obezite Ortopedik Sorunlara Yol Açıyor Çocuklarda Obezite Ortopedik Sorunlara Yol Açıyor

  Op. Dr. Merdan Artuç, çocuklarda artan obezitenin femur başı epifiz kayması gibi ortopedik sorunlara yol açtığını belirtti. Femur başı epifiz kayması, ergenlik döneminde sık görülen bir kalça sorunudur. Hastalar ağrı, hareket kısıtlılığı ve topallama gibi şikayetlerle başvurabilir. Hastalığın nedeni tam olarak bilinmemektedir, ancak obezite en önemli risk faktörüdür. Tedavi cerrahi müdahale gerektirebilir.

 • 17.10.2023 17 Eki 16:03 ZEYTİNBURNU MOZAİK MÜZESİ AÇILDI ZEYTİNBURNU MOZAİK MÜZESİ AÇILDI

  Zeytinburnu Mozaik Müzesi açıldıTuçe GÖLCÜ-Mehmet CANBULAT/İSTANBUL,(DHA)- Eski Zeytinburnu Belediye Başkanlık Binası'nda 2015 yılında başlayan restorasyon çalışmaları sırasında Geç Roma ?

 • 17.10.2023 17 Eki 12:39 Hindistan'da seri cinayet davasında idam cezasına çarptırılan 2 kişi beraat etti Hindistan'da seri cinayet davasında idam cezasına çarptırılan 2 kişi beraat etti

  Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı Noida kentinde işlenen seri cinayetlerde 19 kadın ve çocuğa cinsel istismarda bulundukları ve cinayet işledikleri gerekçesiyle idam cezasına çarptırılan Surender Koli ve Moninder Singh Pandher, delil yetersizliği nedeniyle beraat etti. Yüksek Mahkeme, idam cezasına çarptırılan sanıkların temyiz başvurusunu kabul etti ve beraat kararı verdi. Olay, 2006 yılında Noida kentine bağlı Nithari köyünde 8 çocuğun iskeletinin bulunmasıyla ortaya çıkmıştı.

 • 14.10.2023 14 Eki 10:21 2400 Yıllık Antik Kentte Salgın Araştırması 2400 Yıllık Antik Kentte Salgın Araştırması

  Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bulunan Alexandria Troas Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmaları, antropologlar tarafından incelenecek iskeletlerin salgın yaşanıp yaşanmadığını ortaya çıkaracak. Kazı başkanı Prof. Dr. Erhan Öztepe, iskeletlerin beslenme yetersizliği ve tek tip beslenme kaynaklı hastalıklardan öldüğünü belirtti. Salgın yaşanıp yaşanmadığını net bir şekilde belirlemek için daha fazla iskelet bulunması gerektiğini söyleyen Öztepe, antik kentin forum alanında 4 mezarın ortaya çıkarıldığını ve bu alanın zamanla mezarlık olarak kullanıldığını ifade etti.

 • 13.10.2023 13 Eki 11:10 Teknoloji, insanların hareketini yüzde 98'den yüzde 28'e düşürdü Teknoloji, insanların hareketini yüzde 98'den yüzde 28'e düşürdü

  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Erkan Kaya, son yüzyılda insan hareketinin yüzde 98 seviyesinden yüzde 28 seviyesine indiğini belirterek, hareketsiz hayat tarzının insan sağlığını tehdit eden bir boyuta vardığını ifade etti. Hareketsizlik, insülin direnci, şeker hastalığı, kardiyovasküler hastalık ve birçok kanser türünde önemli bir risk faktörü oluşturuyor. Doğru egzersizlerle günlük hareket ihtiyacının karşılanabileceğini vurgulayan Kaya, haftada 5 gün en az yarım saat hareket etmenin önemini vurguladı.

 • 12.10.2023 12 Eki 18:31 Çin'de 120 milyon yıllık dinozor ayak izleri bulundu Çin'de 120 milyon yıllık dinozor ayak izleri bulundu

  Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde bulunan Hami kentinde, bilim insanları tarafından keşfedilen fosilleşmiş ayak izlerinin 120 milyon yıl öncesine ait etçil dinozorlara ait olduğu teyit edildi. Ayak izlerinin bulunduğu bölge, Turpan-Hami Havzası'nda yer alıyor. Araştırma ekibi, bölgede 2006 yılından bu yana 9 adet küçük ayak izi keşfetti. Ayak izlerinin incelenmesi sonucunda, dinozorların yaklaşık 65 santimetre bacak boyu, 171 santimetre vücut uzunluğu ve 30 kilogram ağırlığa sahip olduğu tahmin edildi. Ayrıca, bölgede teropodlar, sauropodlar, kuşlar ve pterozorların bıraktığı izler de bulunuyor. Bu buluntular, Hami'deki pterozor topluluğunda teropod dinozorlarının da bulunduğuna yönelik doğrudan kanıt sunuyor. Ayak izlerinin bulunduğu bölge yakınlarında bir dinozor müzesinin inşa edilmekte olduğu belirtildi.

 • 12.10.2023 12 Eki 00:13 Emekli öğretmen, kurduğu atölyede akıllı sehpa üretiyor Emekli öğretmen, kurduğu atölyede akıllı sehpa üretiyor

  85 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Kurucan, 39 yıl önce emekli olduktan sonra kurduğu küçük bir demir atölyesinde patentli akıllı sehpalar üretiyor. Kendi tasarımı olan akıllı masalarını hem yurt içindeki sanal mağazalarda hem de yurt dışına ihraç eden Kurucan, üretimine devam ediyor.

 • 11.10.2023 11 Eki 14:24 85 Yaşındaki Emekli Öğretmen Akıllı Sehpa Üretiyor 85 Yaşındaki Emekli Öğretmen Akıllı Sehpa Üretiyor

  85 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Kurucan, 39 yıl önce emekli olduktan sonra kurduğu küçük bir demir atölyesinde petentli akıllı sehpalar üretiyor. Denizli'de yaşayan Kurucan, ileri yaşına rağmen üretimden vazgeçmeyerek sabah erken saatlerde atölyesine gidip akşama kadar çalışıyor. Ürettiği akıllı sehpaları yurt içinde ve yurt dışında satan Kurucan, müşterilerin memnuniyetini kazanarak başarılı bir iş hayatı sürdürüyor.

Advertisement