Çocuklar İçin Sağlıklı ve Lezzetli İçecek Tarifleri - Son Dakika
Kadın

Çocuklar İçin Sağlıklı ve Lezzetli İçecek Tarifleri

Çocuklar İçin Sağlıklı ve Lezzetli İçecek Tarifleri

Ünlü annelerin sağlıklı ve lezzetli bebek içecek tarifleri, "Bebeklerin mutlu saati" kitabında bir araya geldi.

12.11.2013 15:57  Güncelleme: 16:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Molfix, bebeklerin fiziksel ve zihinsel performansında önemli bir payı olan sıvı tüketimine dikkat çekmek üzere, cemiyetin ünlü annelerinin hazırladığı 30 farklı bebek içecek tarifini, "Bebeklerin Mutlu Saati" kitabında biraraya getirdi.

Cemiyetin ünlü isimlerinden Sitare Akdilek'in katkılarıyla, Çocuk Gastroentereloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz'in rehberliğinde hazırlanan "Bebeklerin Mutlu Saati" kitabı; cemiyet hayatının 19 ünlü annesi tarafından hazırlanan, çocukların gelişimine katkıda bulunacak leziz ve sağlıklı içecek tarifi sunuyor.

Doğan Kitap etiketiyle yayınlanan kitapta; Ahu Orakçıoğlu, Ayşegül Toplusoy, Begüm Şen, Derya Balta, Dilruba Çelepçi, Eda Kosif, Elif Gönlüm, Fatoş Sarıgül, Işıl Reçber, Neylan Vardar, Özle Sezer, Pınar Talay, Pınar Tezcan Özçapkın, Revna Demirören, Sinem Ayan, Sitare Akdilek, Yelda Tiftik, Maide Kurttepeli, Zuhal Pirinçcioğlu'ndan oluşan cemiyet hayatının ünlü 19 annesinin içecek tarifleri yer alıyor.

Bebeklerin 0-6 ay dönemi için anne sütünün mucizevi faydalarına dikkat çeken "Bebeklerin Mutlu Saati" kitabında, 6-12 aylık dönem için süt, su, ev yapımı ayran ve uygun meyve sularının kullanımı öneriliyor. 1 yaştan itibaren tüketimin uygun olduğu besinler ile hazırlanan tarifler ise faydalı besinlerin çocuklara çekici gelecek lezzet ve şekillerde sunulmuş olması ile annelerin hayatını kolaylaştırıyor.

Kitaptaki tariflerin, bilimsel referanslarla hazırlanmış olması ve çocuk gelişimi konusunda tecrübeli isimlerin deneyimlediği lezzetlerden oluşması nedeniyle Bebeklerin Mutlu Saati kitabı, anneler için önemli bir referans niteliği de taşıyor.

D&R satış noktalarında 13 Kasım 2013 tarihinde satışa sunulacak olan Bebeklerin Mutlu Saati kitabının tüm geliri Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği'ne bağışlanacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kadın Çocuklar İçin Sağlıklı ve Lezzetli İçecek Tarifleri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Oğlunun telefonundan mesaj atıp kapıyı açtırdığı boşanma aşamasındaki eşini öldürdü
  18:21 Oğlunun telefonundan mesaj atıp kapıyı açtırdığı boşanma aşamasındaki eşini öldürdü

  Ankara'da 36 yaşındaki bir şahıs, boşanma aşamasındaki eşi Yonca Kazan Coşkun'a oğlunun telefonundan "Anne çok hastayım, okulun bahçesinde seni bekliyorum" mesajı gönderdi. Oğlunun yanına gitmek üzere kapıyı açan Yonca Kazan Coşkun, bu sırada içeri giren boşanma aşamasındaki eşi tarafından önce tecavüze uğradı, daha sonra da bıçaklanarak öldürüldü.

 • Aydın'ın Söke ilçesinde Balık Ağı Örme Kursları Devam Ediyor
  10:04 Aydın'ın Söke ilçesinde Balık Ağı Örme Kursları Devam Ediyor

  Aydın'ın Söke ilçesinde hayata geçirilen balık ağı örme kursları Doğanbey ve Serçin'den sonra Güllübahçe'de de 4 yıldır aralıksız devam ediyor. Kadınların meslek edinmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kurslar ise yoğun talep görüyor.

 • Kırklareli'nde KADES ve HAYDİ uygulamaları tanıtıldı
  09:48 Kırklareli'nde KADES ve HAYDİ uygulamaları tanıtıldı

  Kırklareli'nde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan trafik ve asayiş kontrollerinde sürücülere ve yolculara Kadın Destek (KADES) ve Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) uygulamaları hakkında bilgi verildi. Kontrollerde toplamda 255 kişiye uygulamalar tanıtıldı.

 • Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı
  16:14 Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, Uzunköprü ilçesine bağlı köylerde KADES'in amaçları ve kullanımı hakkında bilgi verdi ve broşür dağıttı. Ayrıca, Enez ilçesinde sivrisinekle mücadele çalışmaları kapsamında sulak alanlar ve bataklıklar ilaçlandı. Havsa Belediye Başkanı Hüseyin Özden de ziyaretlerle görevinde başarı diledi.

 • Adıyaman Belediye Başkanı 'Altın İğne' projesinin açılışını gerçekleştirdi
  15:46 Adıyaman Belediye Başkanı 'Altın İğne' projesinin açılışını gerçekleştirdi

  Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, kadınların tekstil sektöründe istihdam edilmesini sağlayacak olan 'Altın İğne' projesinin açılışını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı olarak ilk açılışını gerçekleştiren Tutdere, 'Adıyaman Belediyesi olarak projelerimizle kadınlarımızın yanında olacağız' dedi.

 • İZGİM, kadın girişimcilerden büyük rağbet görüyor
  12:43 İZGİM, kadın girişimcilerden büyük rağbet görüyor

  İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi'nde (İZGİM) kadınlar yaptıkları ürünleri kolay pazarlama yöntemleri ile satarak ev ekonomisine katkı sağlıyor. Ayrıca merkezde stres atmak için de bir araya geliyorlar.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddet Araştırması'nın Üçüncüsünü Gerçekleştirecek
  11:54 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddet Araştırması'nın Üçüncüsünü Gerçekleştirecek

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2008 ve 2014 yıllarında yapılan Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddet Araştırması'nın üçüncüsünü gerçekleştireceğini duyurdu. TÜBİTAK iş birliğiyle hazırlanacak proje kapsamında, kadına yönelik şiddetin mevcut durumu sosyodemografik özelliklere göre incelenecek ve veri ambarı oluşturulacak. Ayrıca, psikososyal ihtiyaçların tespiti için nitel görüşmeler yapılacak ve mağdurlara psikososyal destek sunulacak.

 • Kadın girişimci evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiriyor
  11:24 Kadın girişimci evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiriyor

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiren kadın girişimci Saadet Seray, yoğun talep ve siparişlere yetişemiyor. Saadet Seray, eşinin desteğiyle başladığı mantar yetiştiriciliğini ilçe tarımın desteğiyle büyüterek çevre il ve ilçelere mantar satışı yapmaktadır. İşlerini daha da büyütmek isteyen Seray, destek ve imkanlar sağlandığı takdirde üretim kapasitesini artırmayı hedeflemektedir.

 • Şanlıurfa'da Siverekli kadın girişimci mantar yetiştiriyor
  10:57 Şanlıurfa'da Siverekli kadın girişimci mantar yetiştiriyor

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiren kadın girişimci Saadet Seray, yoğun talep ve siparişlere yetişemiyor. Saadet Seray, İlçe tarımın desteğiyle kurduğu 3 büyük çadır sera içinde işini büyüterek ilçe merkezi dahil, çevre il ve ilçelere mantar satışı yapıyor. Seray, daha fazla destek alarak işini daha da büyütmek istediğini belirtti.


Advertisement