Son dakika Karatay Belediyesi haberleri, Karatay Belediyesi son dakika, son dakika Karatay Belediyesi

Son Dakika Karatay Belediyesi Haberleri

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, merkeze uzak mahallelere ziyaretler gerçekleştirdi
  19 Şub Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, merkeze uzak mahallelere ziyaretler gerçekleştirdi

  Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi merkeze uzak 6 mahalleyi ziyaret ederek mahalle sakinleriyle buluştu. Ziyaretlerde yapılan hizmetler anlatıldı ve destek istendi.

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hemşehrilerinden Destek Bekliyor
  12 Şub Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hemşehrilerinden Destek Bekliyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni dönemde de insanlar için ilçe için gayret göstermeye devam edeceklerini belirterek, 31 Mart Seçimleri için hemşehrilerinden güçlü bir destek beklediklerini söyledi.

 • Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun yapımı tamamlanıyor
  06 Şub Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun yapımı tamamlanıyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından Nakipoğlu Mahallesine kazandırılan ve Temmuz ayında temeli atılan 24 derslikli Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun yapımında sona gelindi. Okulun yakın bir zamanda tamamlanarak eğitim camiasına kazandırılması hedefleniyor.

 • Karatay Belediyesi, Yeni Yatırımları Hizmete Sunmaya Hazırlanıyor
  04 Şub Karatay Belediyesi, Yeni Yatırımları Hizmete Sunmaya Hazırlanıyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, yapımları tamamlanan yeni 3 yatırımın daha vatandaşın hizmetine sunmaya hazırlandığını belirtti. Karatay Belediyesi, Kızören Lisesi, Yarma Kurs Merkezi ve Katrancı Sosyal Tesisi'ni hizmete sunmaya hazırlanıyor.

 • Muharrem İnce, İzmir'de CHP'den belediye başkanlığı istediklerini belirtti
  31 Oca Muharrem İnce, İzmir'de CHP'den belediye başkanlığı istediklerini belirtti

  MEMLEKET Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir'de CHP'den bir metropol ilçe belediye başkanlığı istediklerini belirterek, 'Karşıyaka'yı istemişiz, sen de açıklamışsın vermemişler. Kime vermişler? CHP'nin evladına mı vermişler? Keşke öyle yapsalar. 2018'de başka partiden 5'inci sıra milletvekili adayı olan birine vermişler. Yazık, günah, eşe dosta dağıtıyorlar' dedi.

 • Muharrem İnce: 'Karşıyaka'yı istemişiz, sen de açıklamışsın vermemişler'
  31 Oca Muharrem İnce: 'Karşıyaka'yı istemişiz, sen de açıklamışsın vermemişler'

  Muharrem İnce, İzmir'de CHP'den bir metropol ilçe belediye başkanlığı istediklerini belirterek, CHP'nin başka bir partiden 5. sıra milletvekili adayı olan birine verdiğini söyledi. İnce ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın politikalarını eleştirerek, muhalefetin değişmesi gerektiğini vurguladı.

 • Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Ülke Ekonomisine Destek Oluyor
  17 Oca Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Ülke Ekonomisine Destek Oluyor

  Konya'da bulunan Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Tarım ve Hayvan Sağlığı Bölümü öğrencileri, uygulamalı olarak gördükleri derslerinde seralarda sebze ve mantar yetiştiriyor, kümeste tavuk, ahırda koyun besliyor, tarlada ise buğday üretiyor. Okul Müdürü İlhan Kolay, öğrencilerin bilimsel çalışmalar yaparak üretim yapmalarını ve ülke ekonomisine destek olmalarını amaçladıklarını belirtti. Okulun yanındaki 120 bin metre karelik alanda, Karatay Belediyesi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın desteğiyle tahsis edilen alan, Tarım ve Hayvan Sağlığı bölümü öğrencileri için kullanılmaktadır. Öğrenciler, uygulamalı olarak eğitim görerek seralarda sebze ve mantar yetiştirirken, kümeste tavuk, ahırda koyun besliyor ve tarlada buğday üretiyorlar.

 • Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Üretim Yapıyor
  17 Oca Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Üretim Yapıyor

  Konya'da bulunan Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Tarım ve Hayvan Sağlığı Bölümü öğrencileri, uygulamalı olarak gördükleri derslerde seralarda sebze ve mantar yetiştiriyor, kümeste tavuk, ahırda koyun besliyor ve tarlada buğday üretiyor. Okul yönetimi, öğrencilerin bilimsel çalışmalar yaparak üretim yapmalarını ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Öğrenciler, uygulamalı eğitimlerle çalışırken öğreniyor ve eğleniyorlar. Tarım bölümünün ilk mezunu olan öğrenciler, mezun olduktan sonra kendi mantar seralarını kurmayı düşünüyorlar. Okulun müdürü, elde ettikleri ürünleri satarak gelir elde ettiklerini ve bu geliri tekrar projelerinde kullandıklarını belirtiyor. Ayrıca öğrencilere harçlık tarzında ödemeler yapılarak kendi işlerini kurmaları konusunda destekleniyorlar.

 • Konya'da Türkiye'nin En Büyük Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Ediliyor
  14 Oca Konya'da Türkiye'nin En Büyük Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Ediliyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye'nin en büyük ve Konya'nın ilk Engelsiz Yaşam Merkezi'nin yapım çalışmaları hızla ilerliyor. Merkezde engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak birçok donanım ve hizmet bulunacak.

 • Karatay Belediyespor Kulübü 12 branşta 922 sporcuyla başarı hedefliyor
  06 Oca Karatay Belediyespor Kulübü 12 branşta 922 sporcuyla başarı hedefliyor

  Karatay Belediyespor Kulübü, futbol, basketbol, voleybol, güreş, engelli güreş, masa tenisi, satranç, geleneksel okçuluk, tekvando, kick boks, atıcılık ve cimnastik alanlarında faaliyet göstererek 922 sporcuyla başarı hedefliyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, gençleri hem Konya sporuna hem ülke sporuna hem de hayata hazırlamak adına yapılan bu faaliyetleri önemsediklerini belirtti ve takımların geçmişte olduğu gibi gelecekte de önemli başarılar elde ettiğini vurguladı.

 • Konya'da Lokanta ve Kafelerde Yeni Fiyat Uygulaması Denetimi
  03 Oca Konya'da Lokanta ve Kafelerde Yeni Fiyat Uygulaması Denetimi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni fiyat uygulamasıyla ilgili denetimler yaparak işyerlerini bilgilendirdi. Ticaret Bakanlığı'nın yönetmeliği gereği tarife ve fiyat listelerinin görülebilir ve okunabilir şekilde konulması zorunluluğu getirildi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni düzenlemeyle haksız rekabetin önüne geçileceğini ve vatandaşların bilinçli alışveriş yapabileceğini belirtti.

 • Karatay Belediyesi, 2023 Yılında 36 Yeni Parkı Hizmete Sundu
  27 Ara Karatay Belediyesi, 2023 Yılında 36 Yeni Parkı Hizmete Sundu

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, gelecek nesillere daha yeşil bir ilçe bırakma hedefiyle 2023 yılı boyunca da önemli çalışmalara imza attı. Karatay Belediyesi, 2023 yılı içerisinde projelendirdiği 36 parkın yapımını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu. Bu projelerle birlikte ilçedeki park sayısı da 234'e yükseldi. Karatay Belediyesi, 2024 için de planlamalarını hazırlayarak ilçeye 12 yeni park daha kazandırmayı hedefliyor.

 • Hazreti Mevlana'yı Anma Satranç Turnuvası sona erdi
  26 Ara Hazreti Mevlana'yı Anma Satranç Turnuvası sona erdi

  Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Konya il Temsilciliği ve Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen Hazreti Mevlana'yı Anma Satranç Turnuvası sona erdi. Karatay Gençlik Merkezi'nde düzenlenen turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri takdim edildi. Özel sporcular da turnuvaya katılım sağladı.

 • Hasan Kılca: 'Her haneye dokunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz'
  24 Ara Hasan Kılca: "Her haneye dokunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz"

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, sosyal ve gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket ederek bugüne kadar olduğu gibi 2023 yılı boyunca da binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşın yanında oldu.

 • Konya'da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Süleyman Ünsal toprağa verildi
  21 Ara Konya'da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Süleyman Ünsal toprağa verildi

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakımda tedavi gören Süleyman Ünsal, Hüyük'te defnedildi. Törene belediye başkanları, personel, meclis üyeleri, sporcu arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

 • Karatay Belediyesi, Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü için çorba ikramında bulundu
  15 Ara Karatay Belediyesi, Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü için çorba ikramında bulundu

  Karatay Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Konya'ya gelenlere çorba ikramında bulundu. Şems-i Tebrizi Camisi'ne gelenlere belediye ekipleri tarafından sıcak çorba dağıtıldı. Belediye Başkanı Hasan Kılca, misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını belirtti ve Konya'ya gelen misafirlerin içini ısıtmak için çorba ve salep ikramında bulunduklarını ifade etti.

 • Karatay Tabiat Mektebi tamamlandı
  06 Ara Karatay Tabiat Mektebi tamamlandı

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi tarafından yapılan Karatay Tabiat Mektebi, ilçedeki 8 bin öğrencinin kişisel gelişimine katkı sağlayacak. Mektepte tarım, hayvancılık, sıfır atık gibi konularda uygulamalı eğitimler ve etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca hayvan evleri, çadır kamp alanı, gözlem kulesi ve labirent parkuru da mektebin içinde yer alacak.

 • Karatay Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri için Hazırlıklara Devam Ediyor
  03 Ara Karatay Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri için Hazırlıklara Devam Ediyor

  Karatay Belediyesi, Konya'da yapılacak olan Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri için gerekli tedbirleri almaya başladı. Belediye ekipleri, restoran, lokanta ve otel gibi işletmeleri denetleyerek turistlerin rahat bir şekilde ağırlanmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Konya RoboFest Robot Yarışması Sonuçlandı
  30 Kas Konya RoboFest Robot Yarışması Sonuçlandı

  Karatay Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Konya RoboFest Robot Yarışması sona erdi. Yarışmaya 101 okuldan 761 öğrenci ve 417 robot katıldı. Protokol üyeleri tarafından ödüller verildi.

 • Karatay Belediyesinin 2024 yılı mali bütçesi 5 milyar TL oldu
  30 Kas Karatay Belediyesinin 2024 yılı mali bütçesi 5 milyar TL oldu

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesinin 2024 Bütçesi, Belediye Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi ve 5 milyar TL olarak belirlendi.

 • Konya Robofest Robot Yarışması başladı
  29 Kas Konya Robofest Robot Yarışması başladı

  Konya Robofest Robot Yarışması başladı Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen "Konya Robofest Robot Yarışması" başladı.

 • 'Konya RoboFest Robot Yarışması' başladı
  29 Kas "Konya RoboFest Robot Yarışması" başladı

  Karatay Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Konya RoboFest Robot Yarışması" düzenlendi.

 • Konya'da 14 milyon metrekarelik arazide tarımsal üretim yapılıyor
  23 Kas Konya'da 14 milyon metrekarelik arazide tarımsal üretim yapılıyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karatay Belediyesi tarafından yürütülen projede, Saraçoğlu Mahallesinde 14 milyon metrekarelik arazide tarımsal üretim yapılıyor. Bu projede buğday, nohut ve tohumluk patates gibi ürünlerin ekimi gerçekleştiriliyor. Ayrıca, yerli ve milli tohum kullanılarak AR-GE çalışmaları da yürütülüyor. Proje, tarıma ve hayvancılığa büyük katkı sağlayacak önemli bir adımdır.

 • Karatay Belediyesi Soğuk Havalarda Vatandaşlara Çorba İkram Ediyor
  16 Kas Karatay Belediyesi Soğuk Havalarda Vatandaşlara Çorba İkram Ediyor

  Karatay Belediyesi, soğuk havalarda sabahın erken saatlerinde işe gitmek için yola çıkan vatandaşlara çorba ikramına başladı. Belediye Başkanı Hasan Kılca, çorbayı paylaşarak gönülleri ısıtmak istediklerini belirtti.

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 4.5 yıllık dönemi değerlendirdi
  13 Kas Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 4.5 yıllık dönemi değerlendirdi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, görev süresi boyunca yapılan çalışmaları ve gelecek planlarını değerlendirdi. Kılca, sağlık tesisleri, sosyal tesisler, eğitim tesisleri ve altyapı çalışmaları gibi birçok projeyi tamamladıklarını belirtti.

 • Karatay'da Yeşil Kuşak ve Park İncelemesi
  12 Kas Karatay'da Yeşil Kuşak ve Park İncelemesi

  Konya'nın Karatay ilçesinde yapımları devam eden yeşil kuşaklar ve parklar hakkında incelemelerde bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çalışmaların gelecek nesillere yeşil bir miras bırakmak amacıyla yapıldığını belirtti.

 • Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi'nden 10 Milyon TL Değerinde Üretim
  05 Kas Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi'nden 10 Milyon TL Değerinde Üretim

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, Temmuz ayında açtığı Karatay Beton Elemanları Üretim Tesisi ile 2 ayda 70 bin metrekare parke üretti. Bu üretimin piyasa değeri ise 10 milyon lirayı aştı. Belediye, kendi üretimiyle önemli tasarruflar sağlayarak çalışmalarının sürdürülebilirliğine katkıda bulundu.

 • Konya'da İsrail markalarına boykot sürüyor
  03 Kas Konya'da İsrail markalarına boykot sürüyor

  Konya'nın Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kafe Karatay ve Karatay Termal Tatil Köyü'nde İsrail markalarına ait ürünlerin satışına yönelik boykotu daha yüksek bir düzeyde sürdürdüklerini duyurdu. Karatay Belediyesi, İsrail'in Gazze'de sivillere saldırılarının ardından aldığı kararla Kafe Karatay ve Karatay Termal Tatil Köyü'nde İsrail markalarına ait ürünlerin satışını durdurduğunu açıkladı. Başkan Kılca, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, zalime karşı dik duruşlarını ve mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti ve Filistinli kardeşlerinin zaferleri için dualarını ettiklerini ifade etti.

 • Çad Heyeti, Konya'da Bilgi ve Tecrübe Paylaşımında Bulundu
  25 Eki Çad Heyeti, Konya'da Bilgi ve Tecrübe Paylaşımında Bulundu

  Çad 4. Bölge Büyükşehir Belediye Başkanı Maire Haroun Ramat ve beraberindeki heyet, Konya'nın Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca'yı ziyaret ederek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Heyet, Karatay Belediyesi tarafından yapılan eğitim, spor ve sosyal tesisler, parklar, bahçeler teknik yapılar ile diğer projeleri inceledi.

 • Konya Karatay Belediye Binasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı
  24 Eki Konya Karatay Belediye Binasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye binasının çatısında çıkan yangının büyümeden söndürüldüğünü açıkladı. Sabah saatlerinde çıkan yangına hızlı bir şekilde müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına alarak söndürdü. Yangında herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, belediye binasının hasar tespit çalışmalarına başlandı ve en kısa sürede tadilat yapılacak.

 • Konya Karatay Belediyesi Hizmet Binasında Yangın Çıktı
  24 Eki Konya Karatay Belediyesi Hizmet Binasında Yangın Çıktı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi hizmet binasının çatısında çıkan yangın, erken fark edilmesi ve hızlı müdahale ile kontrol altına alındı. Belediye binasının çatısında zarar meydana geldi.

 • Konya Karatay Belediyesi binasında yangın çıktı
  24 Eki Konya Karatay Belediyesi binasında yangın çıktı

  Konya Karatay Belediyesi binasında çıkan yangına müdahale ediliyor.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nin açılışına katıldı
  16 Eki Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nin açılışına katıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından 1 yılda yapımı tamamlanan ve toplamda 113 milyon liraya mal olan Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nin açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 • 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye ve İtalya'ya verildi
  16 Eki 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye ve İtalya'ya verildi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye ve İtalya'nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını açıkladı. Bakan Bak, yeni yapılan stadyumlar sayesinde Türkiye'nin bu fırsatı elde ettiğini belirtti. Ayrıca, Konya'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde gençlere yönelik yapılan yatırımların önemini vurguladı ve gençlerin ülkenin en büyük sermayesi olduğunu ifade etti.

 • Karatay'a günlük 700 ton kapasiteli 'Tahıl Kurutma Tesisi' kazandırılıyor
  06 Eki Karatay'a günlük 700 ton kapasiteli "Tahıl Kurutma Tesisi" kazandırılıyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, tarıma yönelik yenilikçi çalışmalarıyla üreticiyi desteklemek için Kızören ve Yarma Mahallelerinde "Tahıl Kurutma Tesisi" kuracak.

 • Karatay'da 2,8 milyon metrekare parke taşı çalışması gerçekleştirildi
  04 Eki Karatay'da 2,8 milyon metrekare parke taşı çalışması gerçekleştirildi

  Konya'nın Karatay ilçesinde 4,5 yıl içinde 2 milyon 800 bin metrekare parke taşı çalışması yapıldı. Karatay Belediyesi, altyapı, asfalt kaplama, yol ve çevre düzenleme çalışmalarının yanı sıra parke çalışmalarını da sürdürerek vatandaşların yaşam alanlarını güzelleştirmeyi hedefliyor.

 • Bakan Tekin: 'Dijital bağımlılık sadece çocuklarımızın zamanlarını çalmıyor, psikolojilerini alt üst ediyor'
  29 Eyl Bakan Tekin: "Dijital bağımlılık sadece çocuklarımızın zamanlarını çalmıyor, psikolojilerini alt üst ediyor"

  Bakan Tekin: "Dijital bağımlılık sadece çocuklarımızın zamanlarını çalmıyor, psikolojilerini alt üst ediyor" Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, dijital bağımlılığın çocukların zamanlarını çalmakla kalamadığını aynı zamanda psikolojilerini de alt üst ettiğini kaydederek, "Dijital bağımlılıkla...

 • Milli Eğitim Bakanı, öğrencilerin sosyal etkinliklerini akademik başarılarına ilave edecek bir süreç başlattıklarını açıkladı
  29 Eyl Milli Eğitim Bakanı, öğrencilerin sosyal etkinliklerini akademik başarılarına ilave edecek bir süreç başlattıklarını açıkladı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni eğitim öğretim yılında, öğrencilerin sosyal etkinliklerinin akademik başarılarına ilave edileceği bir süreç başlattıklarını söyledi. Tekin, Selçuklu Belediyesi tarafından yaptırılan Gelişim ve Teknoloji Akademisinin açılışında yaptığı konuşmada, eğitim öğretimi sadece okulda yürütülen bir süreç olarak görmediklerini belirtti.

 • Konya Karatay İlçe Belediyesi Çöp Konteynerlerini Yeniliyor
  29 Eyl Konya Karatay İlçe Belediyesi Çöp Konteynerlerini Yeniliyor

  Konya'nın Karatay ilçe belediyesi, çöp konteynerlerini yeni sistem konteynerlerle değiştirme çalışması kapsamında 450 adet eski tip konteyneri toplayarak yerine 200 adet kancalı yarı yeraltı ve yer üstü konteynerin kurulumunu gerçekleştirdi. Bu çalışma ile görüntü kirliliği ve çöp kokusu önlenmeye çalışılıyor. Ayrıca yeni konteynerler daha fazla çöp toplama kapasitesine sahip ve çöp toplama araçlarının trafiği azaltarak yakıt tasarrufu sağlanacak.

 • Karatay'da Ağsaklı Sosyal Tesisi hizmete açıldı
  26 Eyl Karatay'da Ağsaklı Sosyal Tesisi hizmete açıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından Ağsaklı Mahallesine kazandırılan ve içerisinde emekli konağı, muhtar ofisi, lojman ve iş yerlerinin bulunduğu sosyal tesis, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 • Karatay Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'nde Dünya Alzheimer Günü etkinliği düzenlendi
  21 Eyl Karatay Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'nde Dünya Alzheimer Günü etkinliği düzenlendi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, Karatay Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'nde Alzheimer'a yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi.

 • Ulubatlıhasan Parkı ve Ulubatlıhasan Kafe Karatay açıldı
  09 Eyl Ulubatlıhasan Parkı ve Ulubatlıhasan Kafe Karatay açıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı ve toplamda 74 milyon TL'ye mal olan Ulubatlıhasan Parkı ile Kafe Karatay'ın resmi açılışı gerçekleştirildi.

 • Karatay Belediyesi'nden gönül coğrafyasına vefa
  04 Eyl Karatay Belediyesi'nden gönül coğrafyasına vefa

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Bosna Hersek'e olan desteğini ve vefasını sürdürüyor.

 • Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi Tamamlanma Aşamasında
  01 Eyl Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi Tamamlanma Aşamasında

  Konya'nın Karatay ilçesindeki eğitim ve gençlik alanlarındaki proje ile örnek olan Karatay Belediyesi'nin Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi tamamlanma aşamasına geldi.

 • Karatay Hoş Kubbe'de çocuklar ve gençler için özel alanlar yer alacak
  31 Ağu Karatay Hoş Kubbe'de çocuklar ve gençler için özel alanlar yer alacak

  Konya'nın merkez Karatay İçe Belediyesi'nin son 4,5 yılda temeli atılan 148. yatırımı olan Karatay Hoş Kubbe'nin yapımı devam ediyor. Kubbealtı Kütüphanesi, Okuma Salonu, Çocuk Kütüphaneleri, Çocuk Kafe, çocuk özel oyun alanlarının yanı sıra Kafe Karatay'ın yer alacağı Hoş Kubbe, Karatay Belediyesi tarafından çocuklar ve gençler için özel olarak tasarlandı.

 • Karatay Aşevi hizmete açıldı
  28 Ağu Karatay Aşevi hizmete açıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Türk Kızılay'ın hizmetine sunulan Karatay Aşevi binasının resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 • Konya'da Karatay Belediyesi tarafından açılan Karatay Aşevi hizmete sunuldu
  28 Ağu Konya'da Karatay Belediyesi tarafından açılan Karatay Aşevi hizmete sunuldu

  Konya'da Karatay Belediyesi tarafından yapılan ve Türk Kızılay'ın hizmetine sunulan Karatay Aşevi, acil durumlarda 10 bin ihtiyaç sahibine sıcak yemek sunabilecek kapasitede. Aşevi'nin açılış töreninde konuşan Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ramazan Saygılı, Konya'nın birlik, beraberlik ve kardeşlik öğretisiyle yoğrulmuş bir şehir olduğunu vurguladı.

 • T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, TEKNOFEST hakkında konuştu
  26 Ağu T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, TEKNOFEST hakkında konuştu

  T3 Vakfı'nın yönetim kurulu başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, Konya'da düzenlenen bir söyleşi programında gençlere vakfın kuruluş hikayesini ve amaçlarını anlattı. Hıdır, TEKNOFEST'in gençlerin ileri teknoloji geliştirebilecek yeteneklerini ortaya çıkarmak için önemli bir platform olduğunu belirtti.

 • Karatay Belediyesi, İlkokul Öğrencilerine Okul Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Desteği Sunuyor
  22 Ağu Karatay Belediyesi, İlkokul Öğrencilerine Okul Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Desteği Sunuyor

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, gelenek haline gelen projesini bu yıl da sürdürerek, ilkokula yeni başlayan tüm 1. sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteği sağlayacak. Karatay Belediyesi, eğitime verdiği önemi göstermek için okullarda fiziki çalışmaların yanı sıra öğrencilere yönelik desteklerine devam ediyor. Toplamda 10 bin öğrenciye hediye edilecek olan çanta ve kırtasiye malzemeleri, okulların yeni eğitim-öğretim dönemine başlamasıyla birlikte dağıtılacak. Ayrıca, Karatay Belediyesi üniversiteye kayıt olacak öğrencilere de nakdi destek programı sunacak.

 • Konya'da 7,5 kilometrelik yol çalışması tamamlanıyor
  13 Ağu Konya'da 7,5 kilometrelik yol çalışması tamamlanıyor

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, Hayıroğlu Mahallesi üzerinden Abditolu ve Erler Mahallesi'ne bağlanan 7,5 kilometrelik yol çalışmasını tamamlamak üzere. Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe merkezinin yanı sıra merkeze uzak mahallelerde de yoğun bir çalışma yürütüyor. Tamamlanan yolun, İsmil, Hayıroğlu ve Ovakavağı mahallelerinde yaşayan vatandaşlara daha kolay, güvenilir ve konforlu bir şekilde ilçe merkezine seyahat etme imkanı sağlayacağı belirtildi.

 • Karatay'dan 25 milyon TL'lik yeni yatırımlar
  06 Ağu Karatay'dan 25 milyon TL'lik yeni yatırımlar

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesinin ilçeye kazandırdığı 25 milyon TL'ye mal olan Doğuş Parkı, Hamzaoğlu Parkı 1. Etabı, Mengene, Başak ve Doğuş Mahalle Konaklarının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 • Karatay Belediyesi, şehit aileleri ve gazileri lavanta ve gül bahçelerinde ağırladı
  02 Ağu Karatay Belediyesi, şehit aileleri ve gazileri lavanta ve gül bahçelerinde ağırladı

  Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, şehit aileleri ve gazileri misafir etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz en değerli emanetimizdir. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi Başkanı Süleyman Ege ise Mevlana Gül Bahçesi ile Karatay Lavanta Bahçeleri'nin eşsiz güzellikte olduğunu kaydetti. Şehit yakınları ve gaziler, belediyedeki programın ardından Karatay Lavanta Bahçeleri'ni daha sonra da Mevlana Gül Bahçesi'ni gezerek fotoğraf çektirdi.

 • Karatay Belediyesi Karaaslandede Mahallesi'nde Spor Merkezi İnşaatına Başladı
  31 Tem Karatay Belediyesi Karaaslandede Mahallesi'nde Spor Merkezi İnşaatına Başladı

  Karatay Belediyesi tarafından Karaaslandede Mahallesi'ne yapılacak Karatay Spor Merkezi'nin temeli atıldı. İçinde kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, suni çim saha, salon sporları merkezi, antrenör odaları, kapalı ve açık otopark alanlarıyla 24 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak merkezin temel atma töreninde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yapılan çalışmayla Karatay Belediye tarihinin en yüksek bütçeli projesinin temelinin atıldığını söyledi. Kentin spor altyapısını güçlendirmek ve spor kültürünü yaymak amacıyla bu tür yatırımlara devam ettiklerini belirten Kılca, gençlere yönelik projelerin önemini vurguladı. Karatay Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana 34 tesisi ilçeye kazandırdıklarını ve okullara, parklara ve yeşil alanlara FIFA normlarına uygun halı sahalar inşa ettiklerini ifade etti. Ayrıca, Karatay Yaz Spor Okulları düzenlediklerini ve gençlerin yeteneklerine göre spor kulüplerine ve milli takımlara gitmelerini sağladıklarını belirtti. Tesisin yatırım bedeli 372 milyon lira olarak hesaplanırken, açılışının 29 Ekim 2024 tarihinde yapılması planlanıyor.

 • Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi Açıldı
  27 Tem Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi Açıldı

  Karatay Belediyesi tarafından yapılan Karatay Beton Elemanları Üretim Tesisi, düzenlenen törenle açıldı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tesisin açılışında yaptığı konuşmada, belediyenin kendi öz kaynaklarıyla yatırımlarını gerçekleştirdiğini ve kaynakların doğru ve verimli kullanılmasına önem verdiklerini belirtti. Tesis, kilit parke, bordür taşı ve beton üretimi yapacak ve altyapı çalışmalarında maliyeti düşürerek tasarruf sağlayacak. Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş ise tesisin şehrin üretim ekonomisine değer katacağını ifade etti. AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ise belediyenin kendi öz kaynaklarıyla böyle bir yatırım yapmasının gurur verici olduğunu söyledi.

 • Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi açıldı
  27 Tem Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi açıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Beton Elemanları Üretim Tesisi, düzenlenen törenle açıldı.

 • Konya'da Kanal Caddesi'nde Çalışmalar Devam Ediyor
  18 Tem Konya'da Kanal Caddesi'nde Çalışmalar Devam Ediyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Kanal Caddesi'nde 6 kilometrelik yol yapımı ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Yol, 6 şeritli olarak hizmet verecek ve bisiklet yolları da yapılacak.

 • Konya Karatay'da Şehit Mustafa Koçoğlu Parkı ve Trafik Eğitim Parkı Açıldı
  17 Tem Konya Karatay'da Şehit Mustafa Koçoğlu Parkı ve Trafik Eğitim Parkı Açıldı

  Konya'nın Karatay ilçesinde, Karatay Belediyesi tarafından yapılan Şehit Mustafa Koçoğlu Parkı ve Karatay Trafik Eğitim Parkı'nın açılışı gerçekleştirildi. Toplamda 47 milyon liraya mal olan projeler, 30 bin metrekarelik alanda yer alıyor ve çocuklar için oyun grupları, yeşil alanlar, yürüyüş yolları ve kamelyalar gibi birçok imkan sunuyor. Açılış programı kapsamında düzenlenen Karatay Mahalle Şenlikleri'nde ise tiyatro gösterileri, oyunlar ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 • Konya'da Gözleri Dikilmiş Atmaca Tedavi Edildi
  10 Tem Konya'da Gözleri Dikilmiş Atmaca Tedavi Edildi

  Konya Karatay Belediyesi ekipleri, göz kapakları iple dikilmiş halde buldukları atmacayı tedavi ettikten sonra doğal ortamına bıraktı. Kaçak avcıların elinden kaçtığı sanılan atmaca, belediye görevlileri tarafından bulunarak Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Veteriner hekimler tarafından tedavi edilen atmaca, gözlerindeki dikişlerin açılmasının ardından dinlendirildi ve tekrar doğal ortamına bırakıldı.

 • Karatay Lavanta Bahçesi kapılarını ziyaretçilerine açtı
  02 Tem Karatay Lavanta Bahçesi kapılarını ziyaretçilerine açtı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından kente kazandırılan Karatay Lavanta Bahçesi, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Karatay Belediyesi'nin vatandaşların hoş vakit geçirmesini sağlamak, alternatif tarım ürünlerini artırmak ve arazileri daha verimli değerlendirmek amacıyla 2019 yılında Karaaslan Üzümcü Mahallesinde oluşturduğu Karatay Lavanta Bahçesi yeni sezonda misafirlerini ağırlamaya başladı. Lavanta bahçesini gezmeye gelen vatandaşlar ise bahçe için güzel bir emek harcandığını ve Konya'da böyle bir yer olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek herkesin lavanta bahçesine gelmesini tavsiye etti.

 • Konya'da Yaralı Eşini Bekleyen Leylek, Tedavisi Tamamlanan Eşinden Ayrılmıyor
  29 Haz Konya'da Yaralı Eşini Bekleyen Leylek, Tedavisi Tamamlanan Eşinden Ayrılmıyor

  Konya'da yaralı eşinin tutulduğu kafesin üzerine yuva yaparak yıllarca bekleyen leylek 'Mecnun', tedavisi tamamlanan 'Leyla'sından hiç ayrılmıyor. Karatay ilçesindeki yuvasında yaşarken yaralanarak Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesine getirilen eşini bırakmayan erkek leylek, dişisinin bulunduğu kafesin üzerinde yuva yaptı. Ekiplerin 'Leyla' ile 'Mecnun' ismini verdiği leylekler, tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından yuvalarında birlikte yaşamaya başladı. Leylekler, hayvanat bahçesini ziyaret edenlerin görevlilere sorduğu hayvanların başında geliyor. Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi Veterineri Abdurrahman Pirinç, kanadından yaralanan dişi leyleğin, tedavi amacıyla yaklaşık üç yıldır rehabilitasyon amaçlı kullanılan kafeste tutulduğunu söyledi. Erkek leyleğin bir süre dişisini eski yuvasında beklediğini aktaran Pirinç, şöyle konuştu: 'Sonra eski yuvasından ayrılarak, hayvanat bahçemize yeni bir yuva yapmaya başladı. Erkek leylek de bir süre sonra dişisinin arkasından hayvanat bahçemize gelerek üç yıl boyunca dişinin tedavi olmasını bekledi. Tedavisinin tamamlanmasının ardından dişi leyleğimizi, yumurtlama sezonu öncesi erkek leyleğimizin yanına bıraktık. Genel sağlık durumu çok iyi, yumurtladı ve yumurtaların üzerinde kuluçkasını tamamlaması için gün sayıyoruz. Leyla ile Mecnun hikayesi, birbirine olan bağlılığın, sadakatin simgesi. Bu nedenle üç yıl boyunca eşini bekleyen leyleğimize 'Mecnun', rehabilitesi tamamlanan leyleğimize de 'Leyla' ismini verdik.' Hayvanat bahçesinde tüm hayvanların kapalı mekanlarda olmasına rağmen bu leyleklerin dışarda olmasının ziyaretçileri şaşırttığını anlatan Pirinç, 'Ziyaretçilerimiz leyleklerin dışarıya kaçtığını düşünüyor. Özellikle neden burada olduklarını merak ediyorlar. Durumu anlatınca şaşırıyorlar.' dedi.

 • Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, Konya'da hayvanlara kötü muamele iddiasıyla belediye başkanlarına hakaret suçlamasıyla cezalandırıldı
  22 Haz Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, Konya'da hayvanlara kötü muamele iddiasıyla belediye başkanlarına hakaret suçlamasıyla cezalandırıldı

  Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve 3 ilçe belediye başkanına yönelik barınaktaki hayvanlara kötü muamele iddiasıyla hakaret içeren ifadeler kullanması nedeniyle 1 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Bulan'ın daha önce de benzer suçlar işlediği gerekçesiyle cezasını erteletmedi. Gerekçeli kararda, Bulan'ın ifade özgürlüğü ve eleştiri sınırını aştığı belirtildi.

 • Konya'daki jeolojik miras Meke Gölü tamamen kurudu
  13 Haz Konya'daki jeolojik miras Meke Gölü tamamen kurudu

  Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan ve 5 milyon yıl önce volkanik patlamayla meydana gelen kraterin suyla dolması sonucu oluşan Meke Gölü, yıllardır süren kuraklık ve bilinçsiz tarımsal sulama nedeniyle tamamen kurudu.

 • Konya'da 'Güvenli Okul Yolları Projesi' ile öğrenciler bisikletle okullarına güvenle gidiyor
  12 Haz Konya'da 'Güvenli Okul Yolları Projesi' ile öğrenciler bisikletle okullarına güvenle gidiyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, 'Güvenli Okul Yolları Projesi' ile çocukların bisikletle okula gidiş yollarını güvenli hale getirmek ve bisiklet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı proje kapsamında öğrenciler, motosikletli Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi personelleri eşliğinde okullarına bisikletle ulaşım sağladı. Proje kapsamında öğrencilere ayrıca reflektörlü yelek ve kask hediye edildi. Konya Bisiklet Master Planı kapsamında yürütülen projenin sadece şehir merkezinde değil belirlenen ilçelerdeki okullarda da hayata geçirildiği belirtildi.

 • Karatay Belediyesi, ilçenin altyapısını yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor
  07 Haz Karatay Belediyesi, ilçenin altyapısını yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor

  Konya'nın Karatay ilçe belediyesi, altyapı yenileme, asfalt kaplama, parke yol ve çevre düzenleme çalışmaları yaparak ilçenin cadde ve sokaklarını modernleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve tüm mahallelerde yol yapım, bakım, onarım ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, vatandaşların talepleri doğrultusunda çalıştıklarını belirterek, ilçenin tüm mahallelerinin yol standardını yükseltmek için çalıştıklarını söyledi.

 • Karatay Çimenlik Kapalı Spor Salonu hizmete açıldı
  06 Haz Karatay Çimenlik Kapalı Spor Salonu hizmete açıldı

  Konya'nın merkez Karatay ilçesindeki spor tesislerinin sayısını artırmak ve vatandaşların daha iyi şartlarda spor yapabilmesini sağlamak adına yatırımlara hız veren Karatay Belediyesi, Çimenlik Mahallesi'ne kazandırdığı Kapalı Spor Salonu'nu hizmete açtı.

 • Konya'da Karatay Çevre ve Çocuk Şenliği düzenlendi
  04 Haz Konya'da Karatay Çevre ve Çocuk Şenliği düzenlendi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, Dünya Çevre Günü dolayısıyla 'Karatay Çevre ve Çocuk Şenliği' düzenledi. İki gün süren şenlikte çocuklar için birçok eğlenceli ve eğitici etkinlik düzenlendi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da etkinliklere katılarak çocuklarla bir araya geldi. Etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri, organizasyon dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya teşekkür etti.

 • Karatay Belediyesi tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı: Karatay Spor Merkezi
  23 May Karatay Belediyesi tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı: Karatay Spor Merkezi

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından gençlere yönelik çağın şartlarına uygun olarak projelendirilen yeni nesil "Karatay Spor Merkezi" kazandırılıyor.

 • Belediye başkanlarından ortak mesaj: 'Depremden etkilenen tüm kardeşlerimizin yanındayız'
  22 May Belediye başkanlarından ortak mesaj: "Depremden etkilenen tüm kardeşlerimizin yanındayız"

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Hatay Konya Konteyner Kent 2. Etap'ta geçici konutlara yerleşen depremzede aileleri ziyaret etti.

 • Karatay Yaz Spor Okulları Ön Kayıtları Başladı
  17 May Karatay Yaz Spor Okulları Ön Kayıtları Başladı

  Konya'nın Karatay ilçe belediyesi tarafından düzenlenen Karatay Yaz Spor Okulları için ön kayıtlar başladı. Okullarda 12 farklı branşta eğitimler verilecek ve 8 hafta sürecek. Sporcular evlerinden alınıp güvenli bir şekilde teslim edilecek. Belediye başkanı Hasan Kılca, okulların çocukların sağlıklı ve tam donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağladığını belirtti.

 • Karatay Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kurdu
  16 May Karatay Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kurdu

  Konya'nın Karatay ilçe belediyesi, deprem ve diğer afet durumlarına karşı hazırlıklı olmak için gönüllü personellerden oluşan arama kurtarma ekibi kurdu. 60 kişilik ekip, teorik ve uygulamalı saha eğitimleri aldı ve her türlü göreve hazır hale geldi.

 • Karatay Konukevindeki annelere Anneler Günü sürprizi
  13 May Karatay Konukevindeki annelere Anneler Günü sürprizi

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen programda depremzede annelerin gününü kutlayan heyet; özel günde anlamlı bir buluşmaya imza attı.

 • Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yolları Daha Estetik Hale Getiriyor
  12 May Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yolları Daha Estetik Hale Getiriyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleriyle ilçenin yollarını daha estetik ve konforlu hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. İstiklal ve Fevziçakmak mahallelerinde gerçekleştirilen asfaltlama çalışmalarıyla ilçenin her bölgesinde değişim ve dönüşüm hizmetleri aralıksız devam ediyor.

 • Karatay Ortaokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası Başladı
  09 May Karatay Ortaokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası Başladı

  Konya'nın Karatay ilçe belediyesi tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası başladı. 34 ortaokuldan oluşan takımların mücadele edeceği turnuvada 680 öğrenci yer alacak. Turnuva, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sunmayı amaçlıyor.

 • İBB Başkanı İmamoğlu'nun Konya mitinginde yurttaşların isyanı
  08 May İBB Başkanı İmamoğlu'nun Konya mitinginde yurttaşların isyanı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Konya'da düzenlediği mitinge katılan yurttaşlar, ev kiramı ödeyemediklerini ve devletin kendilerine yardım etmediğini söyleyerek isyan etti.

 • Karatay Belediyesi Son 20 Günde 307 Milyonluk Yatırım Yaptı
  06 May Karatay Belediyesi Son 20 Günde 307 Milyonluk Yatırım Yaptı

  Konya'nın Karatay ilçesi belediye başkanı Hasan Kılca, son 20 günde ilçeye 307 milyon lira değerinde 5 önemli proje kazandırdıklarını açıkladı. Bu projeler arasında konukevi, çarşı, sosyal tesis, engelsiz yaşam merkezi ve kültür merkezi yer alıyor. Başkan Kılca, ilçenin hızla değişen dinamik yapısı gereği yatırım hamleleriyle adeta zamanla yarıştıklarını belirtti ve Karatay'ı geleceğe hazırladıklarını söyledi.

 • Karatay Kültür Merkezi'nin Temeli Atıldı
  03 May Karatay Kültür Merkezi'nin Temeli Atıldı

  Konya'nın Karatay ilçesi, yeni bir proje olan Karatay Kültür Merkezi'ne kavuşuyor. Belediye Başkanı Hasan Kılca, 4 bin 100 metrekarelik kompleks tesisin temel atma programında yaptığı konuşmada, Karatay Belediyesi olarak vatandaş odaklı hizmetlerini sürdürdüklerini belirtti. Karatay Kültür Merkezi, yeni nikah düğün ve sergi salonundan oluşacak ve 103 milyon liraya mal olacak.

 • Konya's First Disability-Friendly Life Center Foundation Laid
  01 May Konya's First Disability-Friendly Life Center Foundation Laid

  The foundation of Konya's first and Turkey's largest Disability-Friendly Life Center, implemented by Karatay District Municipality, was laid. The project, which is the first center in Konya, will cost approximately 120 million Turkish Liras and will include various workshops, sports halls, and education centers for disabled individuals.

 • Karatay Belediyesi'nden ilçeye 35 milyon TL'lik yatırım
  29 Nis Karatay Belediyesi'nden ilçeye 35 milyon TL'lik yatırım

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Hacısadık Sosyal Tesisi'nin açılışı gerçekleştirildi.

 • Konya'da Apa Barajı Sulaması Kanal Rehabilitasyon Projesi'nin ikinci kısmı hayata geçirildi
  26 Nis Konya'da Apa Barajı Sulaması Kanal Rehabilitasyon Projesi'nin ikinci kısmı hayata geçirildi

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay Belediyesi, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı iş birliğiyle Apa Barajı Sulaması Kanal Rehabilitasyon Projesi'nin ikinci kısmının hayata geçirildiği açıklandı. Projenin amacı, 70 milyon metreküplük su kaybını önlemek ve kanalların toprak kanaldan kaplama beton kanala dönüştürülmesi.

 • Başkan Hasan Kılca: '4 yılda ilçemize çok güzel işler yaptık ve bunu birlikte başardık'
  24 Nis Başkan Hasan Kılca: "4 yılda ilçemize çok güzel işler yaptık ve bunu birlikte başardık"

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan ayı ve bayram süresince özverili gayretleri dolayısıyla tüm belediye personeline teşekkür etti.

Advertisement