Son dakika konya ticaret borsası haberleri, konya ticaret borsası son dakika, son dakika konya ticaret borsası

Son Dakika Konya Ticaret Borsası Haberleri

 • Kayseri Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Kapılarını Açtı
  22 Şub Kayseri Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Kapılarını Açtı

  Atlas Fuarcılık tarafından düzenlenen 19. Kayseri Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı ile Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı, ziyaretçilere kapılarını açtı. Fuarın açılışına birçok protokol üyesi katıldı. Fuar, Kayseri'nin tarım ve hayvancılık sektöründeki önemini vurgulayarak, çiftçilere yenilikler ve teknolojiler hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlendi.

 • Kayseri Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB, Bölgenin Üretim Üssü Olacak
  21 Şub Kayseri Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB, Bölgenin Üretim Üssü Olacak

  Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'nin bölgenin üretim üssü olacağını belirtti. OSB'nin etüt çalışmalarına başlandığını ve kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini söyleyen Bağlamış, projenin Kayseri ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Ayrıca, OSB'nin yenilebilir enerji kaynakları ve teknoloji kullanarak bölgeye büyük katma değer kazandıracağını ifade etti.

 • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Hatay'da depremzedelerle bir araya geldi
  07 Şub Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Hatay'da depremzedelerle bir araya geldi

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay'da depremzedelerle bir araya geldi. Altay, KOMEK Kurs Merkezi'ni ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti ve devletin depremzedelere yardım etmek için çalıştığını vurguladı. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak dayanışma ruhunu canlı tutmak amacıyla gereken her şeyi yapacaklarını belirtti.

 • Kayseri Valiliği ve Kayseri Ticaret Borsası İş Birliğiyle KTB ERVA Spor Okulu Açıldı
  19 Oca Kayseri Valiliği ve Kayseri Ticaret Borsası İş Birliğiyle KTB ERVA Spor Okulu Açıldı

  Kayseri Valiliği ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) iş birliği ile yapımı tamamlanan KTB ERVA Spor Okulu düzenlenen törenle açıldı.

 • TOBB Konya İl Genç Girişimciler Kurulu 5. Dönem Gala Programı Gerçekleştirildi
  13 Oca TOBB Konya İl Genç Girişimciler Kurulu 5. Dönem Gala Programı Gerçekleştirildi

  Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, bölgede ve dünyada söz sahibi olmak için ülke ekonomisinin güçlü olması gerektiğini vurgulayarak, genç girişimcilerin daha fazla gayret göstermeleri gerektiğini belirtti. Programda, Konya İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi'nin devir teslim töreni ve 5. Dönem İcra Komitesi'nin takdimi yapıldı.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, başarılı sporcuları tebrik etti
  09 Oca Kırklareli Valisi Birol Ekici, başarılı sporcuları tebrik etti

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Atatürk Toplantı Salonunda kabul ettiği sporcuları tebrik ederek, kentin adının sporla duyurulduğunu ve spora önem verdiklerini ifade etti. Ekici, sporcularla sohbet etti.

 • Film Mirasım internet sitesinde 977 film yayımlandı
  20 Ara Film Mirasım internet sitesinde 977 film yayımlandı

  Kültürel mirasın görsel belleğini oluşturan filmlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması için erişime açılan 'Film Mirasım' internet sitesinde bir yılda 977 film yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan arşivdeki filmler restore edilerek, 'http://filmmirasim.ktb.gov.tr' internet sayfasında erişime sunuluyor.

 • Konya'da DOSD Meram'a destek ziyareti
  11 Ara Konya'da DOSD Meram'a destek ziyareti

  Konya'nın Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram Belediyesinin örnek sosyal sorumluluk projesi DOSD Meram'a destek veren Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası Başkanlarını ziyaret ederek, verdikleri destek için teşekkür etti.

 • Kayseri Ticaret Borsası'nda Et ve Et Ürünleri Çalıştayı Başladı
  16 Kas Kayseri Ticaret Borsası'nda Et ve Et Ürünleri Çalıştayı Başladı

  Kayseri Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Et ve Et Ürünleri Çalıştayı, kentteki bir otelde başladı. Çalıştayda, sektör temsilcileri ve akademisyenlerin sunum yapacağı ve sektörün sorunlarına çözüm önerilerinin ortaya çıkacağı belirtildi. Kayseri'nin et ve et ürünleri sektöründe markalaşma çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüttüğü ve Türkiye'nin önemli bir üretim merkezi olduğu vurgulandı. Çalıştayın 3 gün süreceği bildirildi.

 • Kayseri'de Et ve Et Ürünleri Çalıştayı başlıyor
  15 Kas Kayseri'de Et ve Et Ürünleri Çalıştayı başlıyor

  Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, düzenlenen basın toplantısı ile bu yıl Kayseri'de ilki yapılacak olan Et ve Et Ürünleri Çalıştayı'nı tanıttı.

 • Kayseri Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'na Yoğun İlgi
  15 Kas Kayseri Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'na Yoğun İlgi

  Kayseri Ticaret Borsası tarafından yapılan İç Anadolu'nun en büyük Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri'ne üreticiler yoğun ilgi gösteriyor. Borsa ve pazar yeri ile ilgili açıklama yapan Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 'Hayvan pazarımız tam kapasite çalıştığında Kayseri'ye 20 milyar TL katkı sağlayacak' dedi.

 • Konya ve Manisa Ticaret Borsaları Kardeş Borsa Olacak
  12 Kas Konya ve Manisa Ticaret Borsaları Kardeş Borsa Olacak

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Borsaları Konsey Başkanı ve Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Manisa Ticaret Borsasını ziyaret ederek, her iki borsanın 'Kardeş Borsa' olması yönünde fikir birliğine varıldığını açıkladı. Ziyarette yapılan toplantıda, borsalar arası diyalogun geliştirilmesi ve ortak çalışmaların artırılması konuları ele alındı.

 • Konya'da ekim alanı artan mısırda yüzde 10'luk verim kaybı yaşanıyor
  11 Kas Konya'da ekim alanı artan mısırda yüzde 10'luk verim kaybı yaşanıyor

  Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Burak Kırkgöz, Konya'da ekim alanı artan mısırda yüzde 10'luk verim kaybı olduğunu belirtti. Sulama sıkıntısı ve yüksek nem nedeniyle tarlalarda verim kaybı yaşandığını söyleyen Kırkgöz, önümüzdeki günlerde yağış beklentisi olduğunu ve çiftçilerin yoğun şekilde mısır hasadına devam ettiğini ifade etti. Geçen yıla göre ekim alanının artmasına rağmen, mısırın tozlaşma döneminde yaşanan sıcaklık nedeniyle verim kaybı yaşandığı belirtildi. Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik ise mısırın kalitesinde sorun olmadığını söyledi. Çiftçilerden İbrahim Yıldırım da hava sıcaklığından kaynaklı olarak verimlerin düşük olduğunu ve kundaklarda boşluklar olduğunu ifade etti.

 • Başkan Altay: 'Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya çalışıyoruz'
  01 Kas Başkan Altay: "Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya çalışıyoruz"

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya çalışıyoruz" dedi.

 • Konya İş Dünyası Asılsız Dedikodulara Karşı Uyarıda Bulundu
  24 Eki Konya İş Dünyası Asılsız Dedikodulara Karşı Uyarıda Bulundu

  Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Sanayi Odası tarafından yapılan ortak açıklamada, Konyalı firmalar hakkında çıkarılan asılsız dedikoduların Konya'nın ticari itibarına zarar verdiği vurgulandı. Açıklamada, iş dünyasının motivasyonunu olumsuz etkileyen dedikoduların kınandığı ve işletmelerin ticari itibarına zarar vermemesi gerektiği hatırlatıldı. Ayrıca, Konya'nın güçlü girişimcilik ruhu ve üretim motivasyonuyla Türk ekonomisinin taşıyıcı kolonlarından biri olduğu vurgulandı ve firmaların hedef alınmasına izin verilmemesi çağrısı yapıldı.

 • TOBB Başkanı: Son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünlerinin fiyatı en çok artan grup oldu
  21 Eki TOBB Başkanı: Son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünlerinin fiyatı en çok artan grup oldu

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri'de yapılan canlı hayvan borsası ve pazar yeri açılışında yaptığı konuşmada, son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünlerinin fiyatının dünyada en çok arttığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, ticaret borsalarının tarım ve hayvancılığı geleceğe taşıdığını vurgulayarak, Türkiye'nin bu alanda büyük potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Açılan canlı hayvan borsası ve pazar yeri projesiyle Kayseri'nin hayvancılık merkezi haline geleceği ve ekonomiye büyük katkı sağlayacağı belirtildi.

 • Kayseri'de Yeni Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri Açılıyor
  20 Eki Kayseri'de Yeni Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri Açılıyor

  Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, yarın hizmete açılacak canlı hayvan borsası ve pazar yeri ile kent ekonomisine yıllık 20 milyar lira katkı sağlayacaklarını bildirdi. Proje ile üreticinin pazara kolay ulaşımı ve fiyat öngörülebilirliği sayesinde üretimin artacağını vurgulayan Bağlamış, ayrıca Kayseri'ye bir et borsası kurmak için de fizibilite çalışmalarının başladığını belirtti.

 • Kayseri'de En Büyük Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri Açılıyor
  20 Eki Kayseri'de En Büyük Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri Açılıyor

  Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, İç Anadolu'nun en büyük canlı hayvan borsası ve pazar yerinin açılış müjdesini verdi. Başkan Bağlamış, Kocasinan İlçesi Elagöz Mahallesinde faaliyet gösterecek olan tesisin yarın saat 12.00'da yapılacak açılışla hizmete gireceğini belirtti.

 • Dijital Dönüşüm Konferansı'nın ikincisi Konya'da yapıldı
  19 Eki Dijital Dönüşüm Konferansı'nın ikincisi Konya'da yapıldı

  Konya'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Sanayi Odası ev sahipliğinde, "Akıllı KOBİ-Konya Dijital Dönüşüm Konferansı" düzenlendi.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 450 Sözleşmeli Sanatçı Alımı Duyurusu
  03 Eki Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 450 Sözleşmeli Sanatçı Alımı Duyurusu

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, tüm orkestra, koro ve topluluklara 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapılacağını duyurdu. Açıklamada, 450 sözleşmeli sanatçı istihdam edileceği belirtilerek, bu alımın 2007'den sonra en büyük alım olduğu vurgulandı. Genç sanatçıların istihdamının müzik kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması açısından önemli olduğu belirtildi.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı, 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapacak
  03 Eki Kültür ve Turizm Bakanlığı, 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapacak

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapacak. Başvurular 16 Ekim'e kadar devam edecek.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı, 42 belgesel film yapım projesine 6 milyon 750 bin lira destek sağlayacak
  15 Ağu Kültür ve Turizm Bakanlığı, 42 belgesel film yapım projesine 6 milyon 750 bin lira destek sağlayacak

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'de nitelikli belgesel film yapımlarını desteklemek amacıyla 42 proje için 6 milyon 750 bin lira destek sağlayacağını duyurdu. Bakanlık, sinema sektörünü güçlendirmek için ayrıca senaryo, kısa kurmaca film, kısa animasyon film ve uzun metrajlı sinema film geliştirme projelerine de destek verdi. Bu yıl toplamda 26,4 milyon lira destek sağlanmış oldu.

 • TOBB ETÜ Mezunları Kayseri'de Tanışma Toplantısı Gerçekleştirdi
  14 Ağu TOBB ETÜ Mezunları Kayseri'de Tanışma Toplantısı Gerçekleştirdi

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mezunları Derneği'nin organizasyonu ile Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) ortaklığında, kariyerlerine Kayseri'de devam eden TOBB ETÜ Mezunları Tanışma Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, KTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Çizmeli, TOBB Girişimcilik Müdürü Batuhan Demir, TOBB ETÜ Mezunları Derneği Başkan Yardımcısı Harun Sakınan, Dernek Yöneticileri ve TOBB ETÜ mezunları katıldı. Toplantıda, mezunların Oda ve Borsalarla ilişkilerini güçlendirmeleri ve Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler Kurullarına katılmaları teşvik edildi.

 • Tarım ve Orman Bakanı Konya'da Ziyaretlerde Bulundu
  29 Tem Tarım ve Orman Bakanı Konya'da Ziyaretlerde Bulundu

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Konya'da Valilik, AK Parti ve MHP Konya il başkanlıklarını ziyaret etti. Yumaklı, Konya Ticaret Borsası'nda düzenlenen Tarımsal Üretim Planlaması Bölge İstişare Toplantısı'na katıldıktan sonra Valilik Ek Binası'nda Vali Vahdettin Özkan'ı ziyaret etti. Daha sonra MHP ve AK Parti Konya il başkanlıklarında partililerle bir araya geldi.

 • Bakan Yumaklı: 'Yangınlara ilk müdahale ve kontrol altına alma süresinin azaldığını görüyoruz'
  29 Tem Bakan Yumaklı: "Yangınlara ilk müdahale ve kontrol altına alma süresinin azaldığını görüyoruz"

  Bakan Yumaklı: "Yangınlara ilk müdahale ve kontrol altına alma süresinin azaldığını görüyoruz" "TMO 1 günde 200 bin ton hububat aldı" Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bu yıl ülke genelinde bin 22 orman yangınında yaklaşık 6 bin 900 hektarlık alanın zarar gördüğünü, geçen yıla göre...

 • Bakan Yumaklı: 'Yangınlara ilk müdahale ve kontrol altına alma süresinin azaldığını görüyoruz'
  29 Tem Bakan Yumaklı: "Yangınlara ilk müdahale ve kontrol altına alma süresinin azaldığını görüyoruz"

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bu yıl ülke genelinde bin 22 orman yangınında yaklaşık 6 bin 900 hektarlık alanın zarar gördüğünü, geçen yıla göre orman yangını sayısının azaldığını belirterek, ilk müdahale ile kontrol altına alma süresinin azaldığını söyledi.

 • Orman Yangınlarından 6 Bin 900 Hektarlık Alan Zarar Gördü
  29 Tem Orman Yangınlarından 6 Bin 900 Hektarlık Alan Zarar Gördü

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bu yıl ülkede meydana gelen orman yangınlarında 6 bin 900 hektarlık alanın zarar gördüğünü açıkladı. Bakan Yumaklı, yangınların çoğunun insan kaynaklı olduğunu belirtirken, terör bağlantısı bulunmadığını söyledi. Ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin günlük alım miktarının rekor seviyeye ulaştığı ve 10 milyon ton hububat alımının beklendiği ifade edildi.

 • Tarım ve Orman Bakanı: Bu yıl 1022 orman yangınında 6 bin 900 hektarlık alan zarar gördü
  29 Tem Tarım ve Orman Bakanı: Bu yıl 1022 orman yangınında 6 bin 900 hektarlık alan zarar gördü

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülke genelinde bu yıl yılbaşından bu zamana kadar meydana gelen 1022 orman yangınında yaklaşık 6 bin 900 hektarlık alanın zarar gördüğünü açıkladı. Yumaklı, yangınların çoğunun insan kaynaklı olduğunu belirtirken, alınan önlemler sayesinde yangınların kontrol altına alınma süresinin azaldığını ve geçen yıla göre yangın sayısının azaldığını ifade etti. Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanı, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin temmuz ayında 5,3 milyon ton ürün aldığını ve toplamda 10 milyon ton hububat almayı hedeflediğini söyledi.

 • Keşan Ticaret Borsasının 70. kuruluş yıl dönümü kutlandı
  21 Tem Keşan Ticaret Borsasının 70. kuruluş yıl dönümü kutlandı

  Keşan Ticaret Borsası'nın 70. kuruluş yıl dönümü kutlama programına birçok borsa yöneticisi katıldı. Programda yapılan konuşmalarda borsanın önemine vurgu yapıldı ve çeşitli konular hakkında bilgi verildi. Kutlama pastası kesilerek etkinlik sona erdi.

 • Kayseri Ticaret Borsası Başkanı: Döviz Dalgalanması Kurbanlık Fiyatlarını Etkilemeyecek
  07 Haz Kayseri Ticaret Borsası Başkanı: Döviz Dalgalanması Kurbanlık Fiyatlarını Etkilemeyecek

  Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, kurbanlık ve kesim fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada vatandaşların spekülasyonlara inanmamaları gerektiğini ve döviz dalgalanmasının fiyatları etkilemeyeceğini söyledi. Bağlamış ayrıca, kurbanlık tavsiye fiyatlarını ve kesim fiyatlarını açıkladı ve et çekimlerinin hijyen kurallarına uyan market ve kasaplarda yapılması gerektiğini vurguladı.

 • TMO'nun buğday ve arpa alım fiyatları Konyalı üreticileri memnun etti
  06 Haz TMO'nun buğday ve arpa alım fiyatları Konyalı üreticileri memnun etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı TMO'nun 2023 hasat dönemi buğday ve arpa alım fiyatları Konyalı üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandı. Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, fiyatların üretimi destekleyeceğine inandığını belirtti ve nisan-mayıs yağışlarına bağlı olarak yüksek bir rekolte beklediklerini söyledi.

 • Konya iş dünyası seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı
  29 May Konya iş dünyası seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı

  Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik seçim sonuçları ve iş dünyasına ilişkin açıklamalar yaptı. İş dünyası temsilcileri, yeni kurulacak hükümetten üretim odaklı yeni bir ekonomik atılım ve kalkınma süreci inşa edilmesini bekliyor.

 • Konya'da Türkiye Ekonomisinin Geleceği İstişare Toplantısı Düzenlendi
  23 May Konya'da Türkiye Ekonomisinin Geleceği İstişare Toplantısı Düzenlendi

  Konya Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde, önceki dönem Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız'ın katılımıyla Türkiye ekonomisinin geleceği istişare toplantısı düzenlendi.

 • Belediye başkanlarından ortak mesaj: 'Depremden etkilenen tüm kardeşlerimizin yanındayız'
  22 May Belediye başkanlarından ortak mesaj: "Depremden etkilenen tüm kardeşlerimizin yanındayız"

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Hatay Konya Konteyner Kent 2. Etap'ta geçici konutlara yerleşen depremzede aileleri ziyaret etti.

 • TOGG'u görüntülemek için birbirleriyle yarıştılar
  11 May TOGG'u görüntülemek için birbirleriyle yarıştılar

  Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un Aydın turunda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştığı ve Gemlik Mavisi adı verilen modeli incelemek isteyenlerin birbirleriyle yarıştığı belirtildi. Vatandaşlar, aracın Türk mühendisleri tarafından yapılmış olmasından gurur duyduklarını ifade ederken, TOGG'un Türk damgası taşıması yeterli olduğunu düşündüklerini belirttiler.

 • Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un ilk akıllı cihaz modeli Aydın'da tanıtıldı
  11 May Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un ilk akıllı cihaz modeli Aydın'da tanıtıldı

  Türkiye'nin ilk yerli otomobili Togg, Aydın'da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Gemlik mavisi renkli modeli incelemek ve görüntülemek için adeta birbirleriyle yarışan vatandaşlar, Türk mühendisleri tarafından yapıldığı için gurur duyduklarını belirtti. Togg'un tam bir teknoloji harikası olduğunu ifade eden vatandaşlar, Türk damgası olmasının dünyaya ispat ve prestij açısından yeterli olduğunu belirtti.

 • Aydın'da yerli otomobil Togg'un tanıtımı yapıldı
  10 May Aydın'da yerli otomobil Togg'un tanıtımı yapıldı

  Togg, Aydın'ın birçok ilçesinde sergilendikten sonra Adnan Menderes Bulvarı'nda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. AK Parti Aydın milletvekili adayları da aracın tanıtımında yer aldı. Araç, vatandaşların beğenisini topladı ve dünya standartlarını yukarı taşıdığı belirtildi.

 • Görme engelliler kütüphane raflarına mobil uygulamayla erişiyor
  10 May Görme engelliler kütüphane raflarına mobil uygulamayla erişiyor

  Görme engelliler, Milli Kütüphanedeki sesli kitaplara "Konuşan Kitaplık" uygulaması ile zaman ve mekan engeli olmadan cep telefonları üzerinden ulaşabiliyor.

 • Konya Ticaret Odası depremzede vatandaşlara ziyafet kolileri ulaştırdı
  20 Nis Konya Ticaret Odası depremzede vatandaşlara ziyafet kolileri ulaştırdı

  Konya Ticaret Odası, Karatay Üniversitesi ve öğrencileri, Konya Konteyner Kentte barınan depremzede vatandaşlara bayram öncesi ziyafet kolileri ve hediyeler ulaştırdılar. Toplamda 448 konteynerde bin 445 vatandaşın yaşadığı kentte, Konya Ticaret Odası tarafından tüm ailelere bayram şekeri de ikram edildi.

 • Başkan Büyükkılıç ve Bakan Akar iş dünyası temsilcileri ile buluştu
  18 Nis Başkan Büyükkılıç ve Bakan Akar iş dünyası temsilcileri ile buluştu

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Kayseri'nin iş dünyasıyla bir araya geldi.

 • Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kentin birinci etabının açılışı yapıldı
  16 Nis Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kentin birinci etabının açılışı yapıldı

  Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kentin birinci etabının açılışı yapıldı Başkan Altay: "Her zaman yanınızda ve yakınınızda olacağız" Konya Büyükşehir Belediyesinin;

 • Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kentin birinci etabının açılışı yapıldı
  16 Nis Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kentin birinci etabının açılışı yapıldı

  Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kentin birinci etabının açılışı yapıldı Başkan Altay: "Her zaman yanınızda ve yakınınızda olacağız" Konya Büyükşehir Belediyesinin;

 • Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kent'in birinci etabının açılışı yapıldı
  16 Nis Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kent'in birinci etabının açılışı yapıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesinin; Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ile Karatay, Meram ve Selçuklu belediyeleri ile birlikte Hatay'a kazandırdığı Konya Konteyner Kent'in birinci etabı düzenlenen iftar programıyla açıldı.

 • Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kent'in birinci etabının açılışı yapıldı
  16 Nis Hatay'a kazandırılan Konya Konteyner Kent'in birinci etabının açılışı yapıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesinin; Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ile Karatay, Meram ve Selçuklu belediyeleri ile birlikte Hatay'a kazandırdığı Konya Konteyner Kent'in birinci etabı düzenlenen iftar programıyla açıldı.

 • Konya iş dünyasından 'El Verin Ev Yapalım' kampanyasında destek
  05 Nis Konya iş dünyasından "El Verin Ev Yapalım" kampanyasında destek

  Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Odası (KTO), Konya Ticaret Borsası (KTB) ve Konya Sanayi Odası'ndan (KSO) yapılan ortak açıklama ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından deprem bölgesine yönelik başlatılan konut seferberliğine destek çağrısı yapıldı.

 • 76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması'nın para ödülü 420 bin lira olarak belirlendi
  05 Nis 76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması'nın para ödülü 420 bin lira olarak belirlendi

  Kültür ve Turizm Bakanlığınca bu yıl 76'ncısı düzenlenecek Devlet Resim ve Heykel Yarışması, resim, heykel, seramik ve özgün baskı olmak üzere, 4 kategoride gerçekleştirilecek.

 • DEPREMZEDELER HATAY'DAKİ KONYA KONTEYNER KENTİN İLK ETABINA YERLEŞMEYE BAŞLADI
  02 Nis DEPREMZEDELER HATAY'DAKİ KONYA KONTEYNER KENTİN İLK ETABINA YERLEŞMEYE BAŞLADI

  KONYA Büyükşehir Belediyesi'nin, Konya'daki odalar ve ilçe belediyeleriyle birlikte Hatay'da iki farklı bölgeye kazandıracağı konteyner kentlerin birinci etabına depremzedeler yerleşmeye başladı.

 • Hatay'daki Konya Konteyner Kentin ilk etabına depremzedeler yerleşmeye başladı
  02 Nis Hatay'daki Konya Konteyner Kentin ilk etabına depremzedeler yerleşmeye başladı

  Hatay'daki Konya Konteyner Kentin ilk etabına depremzedeler yerleşmeye başladı Başkan Altay: "Konyalıların emekleriyle Hataylı kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz" Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Konya'daki odalar ve ilçe belediyeleriyle birlikte Hatay'da iki farklı bölgeye kazandıracağı...

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı, sözleşmeli 40 Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı alacak
  30 Mar Kültür ve Turizm Bakanlığı, sözleşmeli 40 Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı alacak

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli 40 Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı alımı yapacak.

 • Kuraklığın hakim olduğu Konya Ovası'nda çiftçilerin umudu bahar yağmurlarında
  10 Mar Kuraklığın hakim olduğu Konya Ovası'nda çiftçilerin umudu bahar yağmurlarında

  Ülke genelinde yaşanan kuraklığın en çok hissedildiği Konya Ovası'nda üretim yapan çiftçiler, mart, nisan ve mayıs aylarında yeterli yağış alınmaması durumunda tarımsal üretimde düşüş oluşacağı yönünde endişe taşıyor.

 • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Hatay'da yürüttükleri çalışmaları anlattı Açıklaması
  04 Mar Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Hatay'da yürüttükleri çalışmaları anlattı Açıklaması

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay'da yaraları sarmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

 • Hatay'daki Konya Konteyner Kenti için 10 tır daha dualarla yola çıktı
  26 Şub Hatay'daki Konya Konteyner Kenti için 10 tır daha dualarla yola çıktı

  Hatay'daki Konya Konteyner Kenti için 10 tır daha dualarla yola çıktı Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ile merkez Selçuklu, Meram ve Karatay ilçe belediyelerinin Hatay'da kuracağı Konya Konteyner Kenti için 10 tır ile 20 konteyner...

 • Belediyelerden deprem bölgesine destekler (2)
  24 Şub Belediyelerden deprem bölgesine destekler (2)

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat'ta ilk saatlerden itibaren tüm kurum ve kuruluşlar gibi belediyeler de bölge illerine yardım ulaştırmak için çalışmaya başladı.

 • KTO Şubat Ayı Meclis Toplantısında deprem felaketi konuşuldu
  24 Şub KTO Şubat Ayı Meclis Toplantısında deprem felaketi konuşuldu

  Konya Ticaret Odası (KTO)'nın Şubat Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Hatay'da kuracağı konteyner kentin altyapısını tamamlıyor
  19 Şub Konya Büyükşehir Belediyesi Hatay'da kuracağı konteyner kentin altyapısını tamamlıyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden Hatay'da afetzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak için kurulacak konteyner kentin altyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

 • Başkan Altay: 'Konya'dan deprem bölgesine 50 tır un gönderiyoruz'
  17 Şub Başkan Altay: "Konya'dan deprem bölgesine 50 tır un gönderiyoruz"

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin ilk anından beri Hatay'ın yaralarını sarmak için seferber olduklarını belirterek, şimdi de bölgede ekmek temininin sekteye uğramaması için 50 tır un sevkiyatına başladıklarını söyledi.

 • Başkan Altay Hatay'da kurulacak konteyner kent alanını inceledi
  17 Şub Başkan Altay Hatay'da kurulacak konteyner kent alanını inceledi

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin vurduğu Hatay'da kuracakları konteyner kentte yürütülen çalışmaları inceledi.

 • Konya'dan deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor
  08 Şub Konya'dan deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor

  Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Konya'dan bölgeye yardımlar devam ediyor.

 • Bakanlıktan çocuklar için 'Kültür Koruyucuları' sitesi
  20 Oca Bakanlıktan çocuklar için 'Kültür Koruyucuları' sitesi

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından erişime açılan 'kulturkoruyuculari.ktb.gov.tr' sitesiyle, çocuklar Türkiye'nin zengin kültürel mirasına yolculuk yapabiliyor.

 • BAKAN KİRİŞCİ 2022'DE 296 MİLYAR LİRALIK TARIMSAL VARLIĞIMIZ SİGORTALANDI
  13 Oca BAKAN KİRİŞCİ 2022'DE 296 MİLYAR LİRALIK TARIMSAL VARLIĞIMIZ SİGORTALANDI

  TARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, geçen yıl 296 milyarlık tarımsal varlığın sigortalandığını belirterek, "Devlet olarak verdiğimiz destek 13,7 milyar lira. Çünkü kamu, yüzde 67 ortalamayla destek sağladı.

 • Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Konya'da Gelir Koruma Sigortası Lansman Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  13 Oca Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Konya'da Gelir Koruma Sigortası Lansman Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 2022'de 296 milyar liralık tarımsal varlığın sigortalanmış olduğunu belirterek, "Bunu çok önemli görüyorum.

 • Başkan Bağlamış: '2022 olumsuz geçse de yılmadan çalıştığımız bir dönem oldu'
  04 Oca Başkan Bağlamış: "2022 olumsuz geçse de yılmadan çalıştığımız bir dönem oldu"

  Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 2022 Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamasında, "2022 olumsuz geçse de yılmadan çalıştığımız bir dönem oldu" dedi.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı 171 sözleşmeli personel alacak
  22 Ara Kültür ve Turizm Bakanlığı 171 sözleşmeli personel alacak

  Kültür ve Turizm Bakanlığı çeşitli unvan ve pozisyonlara 171 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

 • Develi protokolünden KTB'ye ve Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliğine ziyaret
  14 Ara Develi protokolünden KTB'ye ve Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliğine ziyaret

  Develi Kaymakamı Mehmet Tunç ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri Ticaret Borsası (KTB) ve Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliğini ziyaret etti.

 • Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de
  14 Ara Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de

  İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü çeşitli kadrolara personel alacağını duyurdu.

 • 'Film Mirasım' internet sitesi zamanda yolculuğa çıkarıyor
  07 Ara "Film Mirasım" internet sitesi zamanda yolculuğa çıkarıyor

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğünün arşivinde bulunan, 1895'ten itibaren sosyal ve siyasi hayata ilişkin görüntülerin yer aldığı videoları erişime açtı.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığının arşivindeki tarihi görüntüler erişime açıldı
  06 Ara Kültür ve Turizm Bakanlığının arşivindeki tarihi görüntüler erişime açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Osmanlı'nın son döneminden Cumhuriyet'in ilk yıllarına, Anıtkabir'in yapımından Kore Savaşı'na kadar Bakanlığın arşivinde yer alan görüntüleri, internet sitesinden ve "Film Mirasım KTB" uygulamasından erişime sunduklarını bildirdi.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 58 sözleşmeli personel alınacak
  01 Ara Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 58 sözleşmeli personel alınacak

  RESMİ Gazete'de yayımlanan ilana göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı, 58 sözleşmeli personel alımı yapacak.

 • Kayseri'deki oda ve borsa başkanlarından TOBB'a ziyaret
  23 Kas Kayseri'deki oda ve borsa başkanlarından TOBB'a ziyaret

  Kayseri'de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) bağlı oda ve borsa başkanları, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti.

 • Sinema sektörüne 2022'deki destek miktarı 92 milyon lirayı geçti
  22 Kas Sinema sektörüne 2022'deki destek miktarı 92 milyon lirayı geçti

  Kültür ve Turizm Bakanlığının, 2022'de sinema sektörüne sağladığı destek miktarı 92 milyon 198 bin liraya ulaştı.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan özel tiyatrolara 32 milyon TL'lik destek
  10 Kas Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan özel tiyatrolara 32 milyon TL'lik destek

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından 86 çocuk oyunu tiyatrosu, 283 profesyonel ve 72 geleneksel tiyatro olmak üzere toplam 441 projeye 32 milyon TL destek sağlandı.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığından özel tiyatrolara 32 milyon liralık destek
  09 Kas Kültür ve Turizm Bakanlığından özel tiyatrolara 32 milyon liralık destek

  Kültür ve Turizm Bakanlığınca 441 özel tiyatroya bir sanat sezonu için toplam 32 milyon lira destek verilerek şu ana kadarki en yüksek miktarda ödeme yapıldı.

 • '21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü' mesajları
  21 Eki "21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü" mesajları

  Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrah Yıldırım, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • KAYSO ve KTB yönetiminden Başkan Gülsoy'a 'hayırlı olsun' ziyareti
  12 Eki KAYSO ve KTB yönetiminden Başkan Gülsoy'a 'hayırlı olsun' ziyareti

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ile Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetimi ve Meclis Başkanlık Divanı üyeleri ile birlikte seçimlerde güven tazeleyerek yeniden Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı olan Ömer Gülsoy'u ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

 • Başkanlardan oda başkanlarına hayırlı olsun ziyareti
  10 Eki Başkanlardan oda başkanlarına hayırlı olsun ziyareti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar Belediye Başkanları ile birlikte seçimlerde güven tazeleyerek yeniden seçilen Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve Kayseri Ticaret...

 • 20. Devlet Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
  07 Eki 20. Devlet Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

  Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Türkiye'de fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek ve fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak üzere bu yıl 20'ncisi düzenlenen Devlet Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

 • Kayseri Ticaret Borsasında başkanlığa Bağlamış yeniden seçildi
  01 Eki Kayseri Ticaret Borsasında başkanlığa Bağlamış yeniden seçildi

  Kayseri Ticaret Borsasının (KTB) olağan genel kurulda Recep Bağlamış, yeniden başkanlığa seçildi.

 • Kırşehir Ticaret Borsasında Başkan Yavuz göreve yeniden seçildi
  01 Eki Kırşehir Ticaret Borsasında Başkan Yavuz göreve yeniden seçildi

  Kırşehir Ticaret Borsası (KTB) Başkanlığına Neşet Yavuz yeniden seçildi.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Konya'da istişare toplantısında konuştu Açıklaması
  27 Eyl TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Konya'da istişare toplantısında konuştu Açıklaması

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Yarım kalan rüyamıza 29 Ekim'de Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber TOGG'un fabrikasını açarak ulaşmış oluyoruz inşallah. Allah, hayırlı uğurlu etsin.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ziyaret etti
  27 Eyl TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ziyaret etti

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ziyaret etti.

Advertisement