33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı - Son Dakika

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

13.11.2014 12:32
33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Fuar kapsamında açılan "Bir Ruh Macerası... Ayşe Şasa" sergisi, 16 Kasım'a kadar görülebilecek.

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında açılan "Bir Ruh Macerası... Ayşe Şasa" sergisi, 16 Kasım'a kadar görülebilecek.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle "Sinemamızın 100 Yılı" temasıyla düzenlenen kitap fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde devam ediyor.

Türk sinemasına ayrılan özel bölümde açılan "Bir Ruh Macerası... Ayşe Şasa" sergisinde, 16 Haziran'da vefat eden senarist Ayşe Şasa'nın hayatından kesitler ve çeşitli bilgiler içeren 43 fotoğraf, afiş ve kitap kapakları bulunuyor.

Sergideki eserler, "Sahici bir hayatın sinematografik yolculuğu", "Seçkin semtin yalnız çocuğu", "1940'ların kafası karışık aristokratları", "Soru işaretleriyle kuşatılmış gençlik yılları", "Kişisel tarihte bir dönüm noktası: Kemal Tahir", "Ve sinemayla buluşma", "Yeşilçam'da yeni soluklar", " Sinemanın dönüştürücü gücü", " Bülent Oran'ın gözünden Ayşe Şasa", "Kahırdaki lütuf: Hastalık ve hakikatle buluşma", "Tefekkür ve huzura eriş"  ve "Bir Sinema Düşünürünün Mirası" konu başlıkları altında sergileniyor.

Türkiye ve yurt dışından 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuar ve fuardaki sergiler, 16 Kasım'a kadar görülebilecek. - İstanbul

YORUMLAR
500
Avrupa'nın en büyük e-ticaret konferansı İstanbul'da başlıyor! Avrupa'nın en büyük e-ticaret konferansı İstanbul'da başlıyor! Mark van Bommel: Oldukça zor bir maç olacak Mark van Bommel: Oldukça zor bir maç olacak Bakan Karaismailoğlu: 'Avrasya Tüneli 5 yıl içerisinde Türkiye'ye tam 10 Milyar TL katkı sağlamıştır' Bakan Karaismailoğlu: 'Avrasya Tüneli 5 yıl içerisinde Türkiye'ye tam 10 Milyar TL katkı sağlamıştır'
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement