Antalya Dob, Afife Balesini Son Kez Sahneleyecek - Son Dakika

Antalya Dob, Afife Balesini Son Kez Sahneleyecek

12.11.2017 12:10
Antalya Dob, Afife Balesini Son Kez Sahneleyecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), ekim ayında prömiyerini gerçekleştirdiği "Afife" balesini bu sezon 14 Kasım Salı günü son kez sahneleyecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), ekim ayında prömiyerini gerçekleştirdiği "Afife" balesini bu sezon 14 Kasım Salı günü son kez sahneleyecek.

İlk Türk kadın tiyatro sanatçısı Afife Jale'nin hayatı üzerine kurulu bir modern bale prodüksiyonu olan eserin, libretto ve koreografisi Beyhan Murphy'nin, müzikleri ise Turgay Erdener'in. Antalya DOB orkestrasını Hakan Kalkan'ın yönettiği balenin dekoru Adnan Öngün, kostümü Bahar Korçan, ışığı Beyhan Murphy ve Taner Aydın, ışık realizasyonu ise Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Afife'nin kendi gözünden hayatının dört dönemini içeren ve bu dönemlerin dört ayrı dansçı tarafından canlandırıldığı eserde Afife, heyecan, zorluk ve aşk dolu bir "geçmişe dönüş" yolculuğuna çıkar. Kendisi, terk-i diyar eylemiştir ama başarısı, günümüze kadar yüzlerce belki binlerce kadını etkilemiş ve Türkiye'nin sahne hayatında bir mihenk taşı olmuştur.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde iki perde olarak sahnelenen eserde "Afife" rolünü Selin Berkmen, "Altın Afife" rolünü Müge Ünal, "Kırmızı Afife" rolünü Esra Taner, "Mor Afife" rolünü Öykü Ertürk, "Gümüş Afife" rolünü Laroslava Volkova, "Ziya" rolünü Yağızhan Danış, "Nazır" rolünü Burak Özbek, "Dr. Suat" rolünü Umut Çaltekin ve "Selahattin Pınar" rolünü Tolga Burçak canlandıracak.

YORUMLAR
500
Antalya'da kadın cinayeti: Boşanma aşamasındaki eşini sokak ortasında silahla öldürdü Antalya'da kadın cinayeti: Boşanma aşamasındaki eşini sokak ortasında silahla öldürdü Antalya'da takla atan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti Antalya'da takla atan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti Polisin denetime gittiği internet kafe kaçak alkol deposu çıktı Polisin denetime gittiği internet kafe kaçak alkol deposu çıktı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Antalya Dob, Afife Balesini Son Kez Sahneleyecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement