ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı 26 Mayıs'ta başlayacak - Son Dakika

ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı 26 Mayıs'ta başlayacak

19.05.2022 23:17
ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı 26 Mayıs'ta başlayacak

ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı, 26-29 Mayıs'ta Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek.

ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı, 26-29 Mayıs'ta Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek.

ATİS Fuarcılık tarafından bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek fuara İstanbul'un yanı sıra Ankara, İzmir, Bursa ve çeşitli illerden galeriler katılım gösterecek.

Yüzden fazla galeri, müze ve üniversitenin stant açacağı fuarda, binden fazla sanatçının 4 bine yakın eseri, ziyaretçilerle buluşacak.

Rusya, Kore, İspanya, Azerbaycan, İran, Kırgızistan'dan galeriler fuarda yerini alırken, Türkiye'deki galeriler aracılığıyla 30 farklı ülkeden sanatçıların eserleri de görücüye çıkacak. Resim, heykel, seramik, video, performans, dijital art gibi farklı sanat alanlarını barındıran fuar süresince söyleşiler gerçekleştirilecek.

Müzik dinletileri ve atölye çalışmalarının yanı sıra Beşiktaş Belediyesinin kuracağı bir duvar, grafiti sanatçıları tarafından boyanacak ve ortaya çıkacak çalışma daha sonra Beşiktaş'taki parklarda sergilenecek.

Fuar kapsamında Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Macsabal İpek Yolu Sempozyumu da düzenlenecek.

YORUMLAR
500
AA'nın kurucularından Yunus Nadi Abalıoğlu, vefatının 77'nci yılında anılıyor AA'nın kurucularından Yunus Nadi Abalıoğlu, vefatının 77'nci yılında anılıyor ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 27 Haziran 2022 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 27 Haziran 2022 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 25 Haziran 2022 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 25 Haziran 2022
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı 26 Mayıs'ta başlayacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement