"Aşk Tesadüfleri Sever"İn Çekimleri Tamamlandı - Son Dakika
Kültür Sanat

"Aşk Tesadüfleri Sever"İn Çekimleri Tamamlandı

"Aşk Tesadüfleri Sever"İn Çekimleri Tamamlandı

"Aşk Tesadüfleri Sever" 4 Şubat 2011 Tarihinde Sinemaseverlerle Buluşacak.

26.11.2010 14:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yönetmen ve oyuncuların katılımıyla düzenlenen basın kokteylinde, 3 Aralık'tan itibaren sinemalarda gösterilecek fragman ve filmle ilgili bilgiler paylaşıldı.

Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli, Yiğit Özşener, Ayda Aksel, Şebnem Sönmez, Hüseyin Avni Danyal ve Yılmaz Gruda'nın rol aldığı "Aşk Tesadüfleri Sever" filmi 4 Şubat 2011'de vizyona girecek.

Aşk Tesadüfleri Sever oyuncuları ve filmin yönetmeni Ömer Faruk Sorak, 3 Aralık'tan itibaren sinemalarda gösterilecek fragmanı, 25 Kasım'da Çubuklu Hayal Kahvesi'nde gerçekleştirilen kokteylde basın mensupları ile birlikte izledi. Yönetmen Ömer Faruk Sorak; "Türk sinemasına ve Türkiye'de sinemanın gelişmesine emek veren biri olarak, son yıllardaki çalışmaları büyük bir mutluluk ile izliyorum. Yeni filmimiz 'Aşk Tesadüfleri Sever' ile Türk sinemasına nitelikli bir film kazandırarak bu gelişime katkı sağladığımızı düşünüyorum. Bu filmin konusuna, dokusuna, ruhuna o kadar inanıyorum ki umarım izleyenlerin aklında ve kalbinde iz bırakacak" dedi.

Başrol oyuncularından Mehmet Günsür; "Ekip olarak bir noktada birleştik, benim için ortaya çok özel bir iş çıktı. Filme öykü aşamasında dahil olduğum için her karesi beni çok daha fazla heyecanlandırıyor. Bugüne kadar yaptığım en iyi işlerden biri diyebilirim. Bu filmde kendimi iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Filmin bir diğer başrol oyuncusu Belçim Bilgin ise yönetmenin filmde kendisini özgür bıraktığını belirterek; "Aşk Tesadüfleri Sever benim için çok özel bir film. Bu ekiple çalışmak, bu sette olmak, bu filmde oynamak güzel bir deneyim oldu. Yönetmenimiz Ömer Faruk Sorak, karakteri ortaya çıkarmamdan giyeceğim kıyafetlere kadar beni özgür bıraktı. Bir oyuncu için bu bulunmaz bir fırsat" dedi.

Filmin özlenen aşk filmleri tadında olduğunu belirten Ömer Faruk Sorak, "Aşk Tesadüfleri Sever" ile saf, gerçek ve tutkulu aşkın duygusunu izleyiciye hissettirmek istedik. Filmin öncesinde başlayan heyecanımız her geçen gün artıyor" diye konuştu.

Yapımcılığını Oğuz Peri'nin, öykü ve proje tasarımı ile genel koordinatörlüğünü İpek Sorak'ın üstlendiği Aşk Tesadüfleri Sever'in senaryosunu Nuran Evren Şit Erdik yazarken, filmin müzikleri ise Ozan Çolakoğlu tarafından yapıldı.

"Aşk Tesadüfleri Sever" 4 Şubat 2011 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak.

Bazen ilk görüşte bilirsin; o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın, bulunmaz.

"Aşk Tesadüfleri Sever", doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara'da kesişen, 2010 yılında İstanbul'da tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz'in (Belçim Bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Film, Türkiye'nin 70'li, 80'li, 90'lı ve 2000'li yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor. "Aşk Tesadüfleri Sever" pek çok gerçek hikayeden yola çıkılarak derlenmiş olaylar bütünüyle; İstanbul'dan Ankara'ya yaptığı nostaljik yolculuğun içinde izleyiciye doyurucu, duygusal, yıllarca akıllardan çıkmayacak bir aşk filmi vaad ediyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Aşk Tesadüfleri Sever'İn Çekimleri Tamamlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ali Kınık, Beyköylüler ile buluştu
  01:41 Ali Kınık, Beyköylüler ile buluştu

  Beyköy Belediyespor'un süper amatör lig şampiyonluğunu kutlamak için kente gelen Ali Kınık, Beyköylüler ile buluştu. Beyköy Belediyespor Düzce Süper Amatör Ligi'ni şampiyon olarak tamamladı. Belediye başkanı seçilen Fatih Ocak, takımın şampiyonluğunu kutlamak için ünlü türkücü Ali Kınık'ı şehre getirdi. Önce kemençe ile horon oynayan Beyköylüler daha sonra Ali Kınık'ın türkülerine eşlik etti. Özellikle 'Turan ordusu', 'Yalnız Değilsin' ve 'Kurtlar Sofrası' türküleri Beyköylülerden tam not aldı.

 • Moein konserinde gerginlik
  01:32 Moein konserinde gerginlik

  İran'a giriş yasaklı ünlü şarkıcı Moein'in konseri öncesinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde gerginlik yaşandı. Binlerce İranlı turist, konserin yapılacağı salona akın etti ve güvenlik güçleriyle tartışmalar yaşandı. Konser öncesinde organizasyonun zayıf kalması nedeniyle İranlı turistler salona dalarak camları ve kapıları kırdı.

 • Emircan İğrek, Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda sahne aldı
  22:29 Emircan İğrek, Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda sahne aldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda şarkıcı Emircan İğrek, Adana'da sahne aldı. Kentte 12. kez düzenlenen karnaval, 200'den fazla kültürel, sanatsal ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Merkez Park'ta düzenlenen konserde İğrek, sevilen şarkılarını seslendirdi ve seyirciler de parçalara eşlik etti. Karnaval, 21 Nisan'a kadar devam edecek.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenlendi
  18:59 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenlendi

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Yolu Festivalleri kapsamında Adana'da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda çocuklar için tiyatro, oyun, yarışma, panayır ve atölye çalışmaları gibi birçok etkinlik düzenlendi. Karnaval, 21 Nisan'a kadar devam edecek ve 200'den fazla kültürel, sanatsal ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 • TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan son yolculuğuna uğurlandı
  18:09 TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan son yolculuğuna uğurlandı

  Türk halk müziğinin sevilen sesi, TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan(82), Muğla'nın Bodrum ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Günhan, kansere 4. kez yakalanmasının ardından hayatını kaybetti. Cenaze törenine sanatçı dostları, TRT'nin eski yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Diyarbakır'da Saint George Kilisesi ve Çardaklı Hamamı'nın restorasyon çalışmaları devam ediyor
  17:33 Diyarbakır'da Saint George Kilisesi ve Çardaklı Hamamı'nın restorasyon çalışmaları devam ediyor

  Diyarbakır'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Saint George Kilisesi ile tarihi Çardaklı Hamamı'ndaki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Kilisenin restorasyonu Sur Kültür Yolu Festivali'ne kadar tamamlanmayı hedeflerken, hamamın gastronomi amaçlı hizmet vermesi planlanıyor.

 • Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan Bodrum'da Defnedildi
  16:57 Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan Bodrum'da Defnedildi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde kanser tedavisi gören Türk Halk Müziği ve TRT sanatçısı Şakir Öner Günhan'ın cenazesi Bitez Mezarlığı'nda toprağa verildi. Törene sanatçının ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Müzisyen Bora Gencer, Günhan'ın bugün doğum günü olduğunu belirterek duygularını paylaştı. Rıfat Kurt ise önemli bir ismi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Günhan'ın oğlu Ozan Günhan ise desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 • Yüzyıllara meydan okuyan Seyyit Battal Gazi Külliyesi
  16:55 Yüzyıllara meydan okuyan Seyyit Battal Gazi Külliyesi

  Eskişehir'de Bizans İmparatorluğu döneminde yapıldığına inanılan Seyyit Battal Gazi Külliyesi'nin güzellikleri dron ile havadan kayıt altına alındı. Seyitgazi İlçesi'nde bulunan külliyenin havadan görüntülenen manzaraları kartpostallık kareler oluşturdu. Tarihi külliye, geçmişe merakı olan turistler için gezilecek önemli bir nokta olarak varlığını sürdürüyor.

 • Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan'ın Son Yolculuğu
  16:26 Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan'ın Son Yolculuğu

  TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan, kanser hastalığına yenik düşerek Bodrum'da toprağa verildi. Günhan'ın cenaze törenine ailesi, sanatçı dostları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Advertisement