Bakırköy Belediye Tiyatrosu-Gülünç Karanlık - Son Dakika

Bakırköy Belediye Tiyatrosu-Gülünç Karanlık

07.02.2017 18:34
Bakırköy Belediye Tiyatrosu-Gülünç Karanlık

Nurkan Erpulat'ın yönettiği Gülünç Karanlık tiyatro oyunu, 7 Şubat'ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda izleyicisiyle buluşuyor.

Nurkan Erpulat'ın yönettiği Gülünç Karanlık tiyatro oyunu, 7 Şubat'ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda izleyicisiyle buluşuyor.

" Afganistan'ın gerçekte var olmayan yağmur ormanlarında, tekinsiz başlayan, farklı yazgıların buluşmasıyla giderek gülünç hale gelen bir yolculuk. Gizli bir görev için Afganistan'da bulunan iki Alman askerin peşinden giden oyun, Somalili bir korsanın savunmasıyla başlıyor. Az gelişmiş ile 'çok gelişmiş' arasında yaşanan karşılaşmalar, yakından bildiğimiz ve tanıklık ettiğimiz, Vietnam'dan 11 Eylül'e uzanan bir utanç tarihini ortaya koyuyor. Batı'nın sömürgeci, her yere 'demokrasi ve medeniyet götüren' ve bu uğurda barbarlaşan karakterini yansıtan Lotz, hikayeyi kara mizahi öğelerle donatarak gülünç bir hale getirmiş. Aynı zamanda eleştirel ve etkileyici bir üslubu da korumayı başarmış. Joseph Conrad'ın 'Karanlığın Yüreği' ve Coppolla'nın 'Apocalypse Now' eserlerini temel alan 'Gülünç Karanlık', çağdaş Alman tiyatrosunun önemli yönetmenlerinden Nurkan Erpulat'ın bakışıyla Türkiye penceresinden sunuluyor."

Yazan: Wolfram Lotz

Yöneten: Nurkan Erpulat

Oynayanlar: Alican Yücesoy, Doğacan Taşpınar, Erol Ozan Ayhan, Hatice Elif Ürse, Yelda Baskın

Oyun Sahne Amiri: Seval Özdemir

Sahne Tekniği: Mümin Sivri, İsmail Hakkı Alev, Ali Kaya, Faruk Sayın

Aksesuar: Orhan Yıldız, Muhammet Ali Alışkın

Ses: Hakan Barut

Işık: Kazım Yüksel, Güner Şen, Bahadır Veznedar

Sahne Terzisi: Hasan Altay, Selva Gündüz

Kostüm: Tamer Kılıç

Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz  aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

YORUMLAR
500
Ağaçtan düşen genç ağır yaralandı Ağaçtan düşen genç ağır yaralandı Taliban, Kandahar vilayetinde 350 mahkumu serbest bıraktı Taliban, Kandahar vilayetinde 350 mahkumu serbest bıraktı Sınır dışı edilecek 226 Afganistan uyruklu Kırklareli'nden gönderildi Sınır dışı edilecek 226 Afganistan uyruklu Kırklareli'nden gönderildi
Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Bakırköy Belediye Tiyatrosu-Gülünç Karanlık - Son Dakika

Bu haber Etkinlik.io tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Etkinlik.io tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Etkinlik.io kurumudur.

Advertisement