Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları başladı - Son Dakika

Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları başladı

04.11.2021 22:52

Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları başladı Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla ve Beyoğlu Belediyesi destekleriyle gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları bugün başladı.

Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları başladı

İSTANBUL - Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla ve Beyoğlu Belediyesi destekleriyle gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları bugün başladı. Edebiyatseverler, Edebiyat buluşmalarına yoğun ilgi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla ve Beyoğlu Belediyesi destekleriyle gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları bugün İstiklal Millet Kütüphanesi'nde başladı. Edebiyatseverleri, İstanbul'un göbeği olan Beyoğlu'nda buluşturan ilk etkinlikte; Defne Suman, okurlarıyla buluştu. Yaz Sıcağı, Emanet Zaman, Kahvaltı Sofrası romanlarının yazarı Defne Suman, Nermin Mollaoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Silinmeyen Anılar" temasıyla geçmişin izlerini günümüze taşıyan Beyoğlu'nun tarihi apartmanları ve edebiyatını konu aldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da Edebiyatseverlerle birlikte söyleyişi takip etti. Gençlerin sorularını yanıtlayan Yazar Suman söyleşiden sonra gençlere imzaladığı kitaplardan verdi. Başkan Yıldız da yazara Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kitabı hediye etti.

"Amacımız kitabı mahalleye yaymak"

Beyoğlu Kültür günlerinin başladığını ifade eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Beyoğlu Kültür günlerimiz başladı. Ben bir kitap kurduyum ve bir kalem meraklısıyım. Beyoğlu bu anlamda kültürün ve sanatın başkenti. Bugün değerli hocalarımız burada söyleşi de bulundular. Bu mekan kütüphane ve aynı zamanda yemek lokanta şeklinde restorandı. Biz daha çok kitapla gençlerimizi buluşturalım dedik. Şu an mahallelerimizde bu tür mekanları kütüphanelere dönüştürüyoruz. Amacımız yazarlarımızla gençlerimizi buluşturmak ve aynı zamanda kitabı da mahalleye yaymak. Gençlerimizin ve çocuklarımız bu saatler de bu mekanları gelip kullanmaları için yapıyoruz" ifadelerinde bulundu.

Çocuk atölyelerinden polisiye ve korku edebiyatına, yazı atölyelerinden gezi turlarına kadar birçok etkinliğin düzenlendiği Beyoğlu Kültür Yolu - Edebiyat Buluşmaları, 4-8 Kasım tarihleri arasında yazarları ve edebiyatseverleri bir araya getirecek.

YORUMLAR
500
Alanyaspor artık Corendon ile anılacak Alanyaspor artık Corendon ile anılacak Corendon Airlines, Alanyaspor'un isim sponsoru oldu Corendon Airlines, Alanyaspor'un isim sponsoru oldu Bağlar Belediyesinin yol yapım ve onarım çalışmaları sürüyor Bağlar Belediyesinin yol yapım ve onarım çalışmaları sürüyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Beyoğlu Kültür Yolu Edebiyat buluşmaları başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement