Down sendromlu Kaan'ın resimleri Kartal'da sergilendi - Son Dakika

Down sendromlu Kaan'ın resimleri Kartal'da sergilendi

30.06.2022 18:57

Down sendromlu Kaan'ın resimleri Kartal'da sergilendi Kartal Belediyesi, Down sendromlu Kaan Atılgan'ın pandemi boyunca yaptığı 25 eserden oluşan 'Bir Yudum Resim' adlı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Down sendromlu Kaan'ın resimleri Kartal'da sergilendi

İSTANBUL - Kartal Belediyesi, Down sendromlu Kaan Atılgan'ın pandemi boyunca yaptığı 25 eserden oluşan 'Bir Yudum Resim' adlı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Down sendromuna dair toplumsal farkındalığı artırmak ve Down sendromlu bireylerin toplum içindeki yerini güçlendirmek amacıyla anlamlı bir serginin organizasyonunu üstlendi. Down sendromlu Kaan Atılgan'ın, sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu pandemi döneminde 25 esere yansıttığı 'Bir Yudum Resim' adlı sergi, Kartal Belediyesi fuaye alanında sergilendi.

Sergide bulunan Down sendromlu Kaan Atılgan, "Resim yaptığım için çok mutluyum, yaptığım resimlerin çoğu satıldı. Bir daha resim yapmak istiyorum" dedi.

Resimlerini sergileyen Kaan Atılgan'ın annesi Meral Atay, "Oğlumda böyle bir yetenek olduğunu ben de bilmiyordum. Pandemi süresinde ve daha sonrasında resimlerine devam etti. Başkanımızdan bu sergi için söz almıştık, sağ olsun başkanımız sözünü yerine getirdi. Burada güzel bir sergi açtık. Tablolarımızın hemen hemen hepsi satıldı. 2-3 tane tablo kaldı satılmayan. Ama Kaan resim yapmaya devam ediyor" dedi.

YORUMLAR
500
Kartallılar, Aşure Lokmasında Buluştu Kartallılar, Aşure Lokmasında Buluştu Kartal Cemevi'nde Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara lokma dağıtıldı Kartal Cemevi'nde Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara lokma dağıtıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Down sendromlu Kaan'ın resimleri Kartal'da sergilendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement