Son Dakika Son Dakika Son Dakika
ENKA Sanat, kış sezonuna caz ve klasik müzikle başlıyor - Son Dakika

ENKA Sanat, kış sezonuna caz ve klasik müzikle başlıyor

ENKA Sanat, caz ve klasik müziğin sevilen örneklerinin usta sanatçıların yorumuyla sahneye yansıyacağı kış sezonuna başlıyor. Programda, klasik müziğin çok sesli, zamana meydan okuyan evrensel notaları ile caz müziğin ritmik, yaratıcı ve özgür melodileri yer alacak. Sezon, Ceylan Ertem, Coşkun Karademir ve Cenk Erdoğan'dan oluşan Yekpare Trio konseriyle başlayacak.

ENKA Sanat, kış sezonuna caz ve klasik müzikle başlıyor
02.10.2023 - 13:59,  Güncelleme: 14:10

ENKA Sanat, caz ve klasik müziğin sevilen örneklerinin usta sanatçıların yorumuyla sahneye yansıyacağı kış sezonuna başlıyor.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, yıl sonuna kadar sürecek programda, klasik müziğin çok sesli, zamana meydan okuyan evrensel notaları ile caz müziğin ritmik, yaratıcı ve özgür melodileri, müzikseverleri bir yolculuğa çıkaracak.

Sezon, 17 Ekim'de alternatif müziğin önde gelen seslerinden Ceylan Ertem, bağlama ve kopuz sanatçısı-besteci Coşkun Karademir ve gitarist ve besteci Cenk Erdoğan'dan oluşan Yekpare Trio konseriyle başlayacak.

Topluluk Aşık Veysel'den Karacaoğlan'a, Neşet Ertaş'tan Mahzuni Şerif'e, birçok değerli ozanın türküleriyle kendi yazdıkları eserleri yorumlayacak.

Cumhuriyetin 100. yılına özel konserler

ENKA Sanat'ta Cumhuriyetin 100. yılı bir dizi özel etkinlikle kutlanacak.

Klasik müziğe getirdiği yenilikçi soluk ile uluslararası arenada adından söz ettiren piyanist Ayşe Deniz Gökçin, "Cumhuriyet Turnesi" kapsamında Türkiye'ye gelecek. Sanatçı, 18 Ekim'de düzenlenecek konserde "Çökertme", "Katibim" ve "Uzun İnce Bir Yoldayım" adlı eserlerin yanı sıra Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırladığı besteyi seslendirecek.

Piyanist ve besteci Burçin Büke ile opera sanatçısı Güvenç Dağüstün'ün 20 Ekim'de sahne alacağı konserde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkılar müzikseverlerle buluşacak. Büke'nin Cumhuriyetin 100. yılı için bestelediği ve sözlerini Güvenç Dağüstün'ün yazdığı "100. Yıl Valsi" isimli eser de konserde ilk kez seslendirilecek.

Fazıl Say Atatürk Haftası'nda ENKA'da

Piyanist Fazıl Say, Atatürk Haftası kapsamında 8 Kasım'da ENKA Oditoryumu'na konuk olacak. Beethoven'ın "Fırtına Sonatı" ve "Appassionata" eserlerini yorumlayacak sanatçı ayrıca Atatürk anısına bestelediği ve Ulu Önder'in doğa sevgisini anlatan "Yürüyen Köşk" eserini de müzikseverlerin beğenisine sunacak.

ENKA Sanat yeni sezondada Borusan Quartet, Kerem Görsev, Boğaziçi Gençlik Korosu, Cihat Aşkın ve Jerfi Aji'nin konserlerine de ev sahipliği yapacak.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Kültür Sanat ENKA Sanat, kış sezonuna caz ve klasik müzikle başlıyor - Son Dakika


Advertisement