Eyvah Gıybet Ettik Kitabı - Son Dakika

Eyvah Gıybet Ettik Kitabı

09.12.2013 07:30
Eyvah Gıybet Ettik Kitabı

Eyvah Gıybet Ettik Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Eyvah Gıybet Ettik Kitabı kitabının kısa özeti.

"Gel iki lafın belini kıralım..." "Biraz muhabbet edelim..."- Var ya… Biliyor musun?...-Neyi? "Benden duymuş olma; ama şu bizim...........var ya...- Aaaaaa! Anlatsana, ne olmuş?- Yok. Ben söylemeyeyim. Gıybet olur şimdi!- Aman, çatlatma insanı. Bir şey olmaz.- İyi o zaman bak dinle!...Bu ve benzeri diyalogları başlatan ya biz oluyoruz ya da çok basit bir şey yapıyormuş gibi ballandıra ballandıra anlatıyor, kulak kabartıyoruz yapılan konuşmalara...Dilimiz; kavgalarımız, kişisel çıkarlarımız, kırgınlıklarımızdan beslenip döndükçe dönüyor ve ağzımıza bal çalınırcasına konuşup duruyoruz...Evet dedikodu yapmak, boş, gereksiz sözler sarf etmek, bir kimsenin gıyabında çekiştirmektir gıybet...Duyacağı zaman üzüleceği bir sözü insanın arkasından söylemek, arkasından atmak, kusur ve ayıplarını sayıp dökmektir gıybet..." Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? " (Hucurât, 49/12) Hiç yakışır mı bize?..

Yazar: Ömer Menekşe

Yayınevi: Yediveren Yayınları

ISBN: 9786055394639

Boyut: 14.0x20.0

Sayfa Sayısı: 140

Basım Yılı: Temmuz 2013

Cilt Durumu: Ciltsiz

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

YORUMLAR
500
Gaziantep Kitap Fuarı'nı iki günde 110 bin kişi ziyaret etti Gaziantep Kitap Fuarı'nı iki günde 110 bin kişi ziyaret etti Üçüncü kitabı 'Her Gün Bir Mucize'yi çıkaran ünlü yazar Sevgi Keleş, imza gününde okurlarıyla buluştu Üçüncü kitabı 'Her Gün Bir Mucize'yi çıkaran ünlü yazar Sevgi Keleş, imza gününde okurlarıyla buluştu Bağcılar'da kitap fuarına katılan İlber Ortaylı'ya doğum günü sürprizi Bağcılar'da kitap fuarına katılan İlber Ortaylı'ya doğum günü sürprizi
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Kültür Sanat Eyvah Gıybet Ettik Kitabı - Son Dakika


Advertisement