Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Resim Sergisi - Son Dakika
Kültür Sanat

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Resim Sergisi

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Resim Sergisi

Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Resim Bölümü 12. sınıf öğrencileri Karma Resim Sergisi açtı.

25.02.2014 14:47  Güncelleme: 14:52

Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Resim Bölümü 12. sınıf öğrencileri Gözde Gür, Elvan Erdemli, Gökçe Üstün ve Sadice Bozkurt karma resim sergisi açtı

Sergide, Resim Bölümü öğrencilerinin farklı teknikler kullanarak hazırladıkları çok sayıda resim yer aldı. Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılışı gerçekleşen sergiye, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Aşkın Günay, Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, 12. sınıf öğrencilerinden Gözde Gür, Elvan Erdemli, Gökçe Üstün ve Sadice Bozkurt'un yapmış olduğu resimleri tek tek gezerek öğrencilerden çalışmalar hakkında da bilgiler aldı.

Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Resim Bölümü son sınıf öğrencisi Gözde Gür, yaptığı açıklamada 26'ya yakın eserin sergilendiğini söyledi.

Gür, "Dört yıllık birikimlerimiz sonrasında ortaya çıkan çalışmalarımızı 4 öğrenci arkadaşımla beraber bugün burada sanatseverlerin beğenisine sunduk. Sergimizin açılışında bizi yalnız bırakmayan Mersin İlk Kültür Müdürümüz Bahaettin Kabahasanoğlu'na ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz''dedi.

Mehmet Koçak/ Mersin

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Kültür Sanat Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Resim Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement