İstanbul Oyunları Festivali Ankara'da - Son Dakika

İstanbul Oyunları Festivali Ankara'da

13.05.2019 17:46
İstanbul Oyunları Festivali Ankara'da

Tatbikat Sahnesi, Ankaralı tiyatro seyircisini "İstanbul Oyunları Festivali" ile buluşturacak.

Tatbikat Sahnesi, Ankaralı tiyatro seyircisini "İstanbul Oyunları Festivali" ile buluşturacak.

Erdal Beşikçioğlu'nun genel sanat yönetmenliğini üstlendiği Tatbikat Sahnesi, kapılarını 19 Mayıs'ta başlayacak "İstanbul Oyunları Festivali" kapsamında İstanbul'un genç tiyatrolarına açtı.

Ankaralı sanatseverler, 19-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek festivalde, İstanbul'da ilgiyle izlenen ödüllü oyunları, genç tiyatro ekiplerinin yazdığı, yönettiği ve oynadığı eserleri, Çankaya'daki Tatbikat Sahnesi'nde izleyebilecek.

Festival kapsamında "Hipomani" oyunuyla Faydasız Sanatlar, "Seni Seviyorum Türkiye" ve "Gülünç Karanlık" oyunlarıyla Bakırköy Belediye Tiyatroları, "Yuva" oyunuyla B-Planı, "Benimle Gelir Misin?" oyunuyla B-Planı & Toy, "Eylül" oyunuyla Sıfır Pozitif, "Julie" ile Ba-Tiyatro, "Nihayet Makamı" oyunuyla Altıdan Sonra Tiyatro & Kumbaracı 50, "Tesir" isimli oyunla da Siyah Beyaz ve Renkli, Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

"Ankara seyircisi özeldir"

Tatbikat Sahnesinin Genel Sanat Yönetmeni Erdal Beşikçioğlu, Ankara seyircisinin özel olduğunu belirterek, "Ankara köklü bir tiyatro kültürüne sahiptir. O nedenle İstanbul'dan veya başka illerden gelen tiyatro ekipleri bu seyirciyle buluşmayı önemser ve arzu eder. Ne var ki Ankara, özel tiyatrolar için salon fakiri bir kenttir." değerlendirmesini yaptı.

Beşikçioğlu, " Devlet Tiyatroları, repertuvarlarının yoğunluğu nedeniyle sahnelerini paylaşamıyor. MEB Şura Salonu da bir alternatif olsa dahi, organizatörlerin kar amacı sağlayacak oyunları tercih etmeleri sebebiyle, genç tiyatro ekipleri Ankara'daki bu değerli seyirciyle buluşamıyor. İşte bu amaçla, sahnemiz, 'I. İstanbul Oyunları Festivali' İstanbul'un merak edilen genç tiyatrolarını Ankara seyircisiyle buluşturmayı hedeflemiştir."

YORUMLAR
500
Güldür Güldür Show'un başında bulunan Ali Sunal'ın sünnet düğününden çok özel görüntüleri! Babası ve Cüneyt Arkın da yanında Güldür Güldür Show'un başında bulunan Ali Sunal'ın sünnet düğününden çok özel görüntüleri! Babası ve Cüneyt Arkın da yanında Yürek yakan ölüm! Ailesine 'ölüme gidiyorum' diyen gencin cansız bedeni bulundu Yürek yakan ölüm! Ailesine 'ölüme gidiyorum' diyen gencin cansız bedeni bulundu Taliban yönetimi, Türkiye'de bulunan Afgan mülteciler için heyet gönderiyor Taliban yönetimi, Türkiye'de bulunan Afgan mülteciler için heyet gönderiyor
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul Oyunları Festivali Ankara'da - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement