Kadıköy'de "Mahallemde Çocuk Tiyatrosu" başladı - Son Dakika

Kadıköy'de "Mahallemde Çocuk Tiyatrosu" başladı

13.08.2022 09:29

Kadıköy'de "Mahallemde Çocuk Tiyatrosu" başladı Kadıköy'de tiyatro izlemeyen çocuk kalmasın diye hazırlanan "Mahallemde Çocuk Tiyatrosu" programı başladı.

Kadıköy'de "Mahallemde Çocuk Tiyatrosu" başladı

İSTANBUL - Kadıköy'de tiyatro izlemeyen çocuk kalmasın diye hazırlanan "Mahallemde Çocuk Tiyatrosu" programı başladı. Çocuk tiyatroları Kadıköy'ün 4 mahallesinde gezici sahnelerde çocuklar için sergilenecek. Çocuklar 23 Ağustos'a kadar tiyatro izlemenin tadını doyasıya yaşayacak.

Kadıköy Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği "Mahallemde Çocuk Tiyatrosu" programı Alan Kadıköy Açık Hava Sahnesi'nde, Balon Kukla Tiyatrosu oyuncularının sahneye taşıdığı Korkusuz Salyangoz adlı oyunla başladı. Tiyatro gösterimleri 12-23 Ağustos tarihleri arasında 12 gün boyunca sürecek oyunlar Kadıköy'ün 4 mahallesinde gezici sahnelerde çocuklarla buluşturulacak. Tiyatro oyunlarının çocuklara götürülmesiyle birlikte, her çocuğun tiyatro ile tanışması sağlanacak. Oynanan tiyatro oyunları ile çocuklar tiyatro izlemenin tadını doyasıya yaşayacak.

"Çok eğleniyoruz"

Tiyatroyu izlemeye gelen Azra Büyükünal, "Bence çok güzel oluyor. Burada bir kere daha tiyatroya gelmiştim, çok eğleniyoruz. Tiyatroları da çok sevdiğim için çok güzel oluyor. Ailemle beraber geliyoruz eğlenceli oluyor" dedi. Çocuğunu tiyatroya getiren Cevahir Şerifoğlu, "Çok güzel bir etkinlik. Açık havada olması daha güzel çocuklar için. Kadıköy Belediyesi'nin etkinliklerine düzenli olarak katılıyoruz ve çocuklar çok eğleniyorlar. Şahane bir program zaten enerjilerini atmaları saat 21.00'i buluyor bizim için çok güzel" dedi.

YORUMLAR
500
Darbedilerek öldürülen 3 yaşındaki Lina'nın cenazesi defnedildi! Acılı babanın yaptığı hareket yürek parçaladı Darbedilerek öldürülen 3 yaşındaki Lina'nın cenazesi defnedildi! Acılı babanın yaptığı hareket yürek parçaladı 3 yaşındaki Lina Nazlı'yı derin dondurucuda saklayan caniler ifade verdi! Önce yakmak istemişler 3 yaşındaki Lina Nazlı'yı derin dondurucuda saklayan caniler ifade verdi! Önce yakmak istemişler İzmir'de 1. Ulusal Çocuk Çalıştayı Başladı İzmir'de 1. Ulusal Çocuk Çalıştayı Başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Kadıköy'de 'Mahallemde Çocuk Tiyatrosu' başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement