Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali Devam Ediyor - Son Dakika

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali Devam Ediyor

Nevşehir'de gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamındaki Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali, konser etkinlikleriyle devam ediyor. Festivalde, Madrigal, Hey Douglas, Zerrin Naycı ve Suat Kılıç gibi sanatçılar sahne alırken, pilotlar ise sıcak hava balonlarında ateşleme yaparak ışık gösterisi sundu. Festival, çeşitli etkinliklerle birlikte Nevşehir kent merkezi, Avanos ve Ürgüp ilçelerinde de devam edecek.

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali Devam Ediyor
06.08.2023 - 23:33,

Nevşehir'de, Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında gerçekleştirilen "Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali" konser etkinlikleriyle devam etti.

Festival kapsamında, Göreme beldesinde Madrigal ve Hey Douglas sahne alırken, Paşabağı Ören Yeri'nde ise solistler Zerrin Naycı ile Suat Kılıç, Zeki Müren'in sevilen şarklarını seslendirdi.

Göreme'de alanın çevresine yerleştirilen sıcak hava balon sepetlerinde ateşleme yapan pilotlar etkinlik boyunca ışık gösterisi sundu.

Müzikseverler şarkılara eşlik ederken ışıklandırılan peribacaları geceye renk kattı.

Festival, yarın Nevşehir kent merkezi, Avanos ve Ürgüp ilçeleri ile bölgedeki çeşitli noktalarda oluşturulan sergi, söyleşi, çocuk atölyeleri, tiyatro ve konser etkinlikleriyle sürecek.

13 Ağustos'a kadar devam edecek festival kapsamında, 11 Ağustos'tan itibaren de gün doğumu vaktinde figürlü balonlar Kapadokya semalarında uçuş gerçekleştirecek.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Kültür Sanat Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali Devam Ediyor - Son Dakika


Advertisement