Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Mehmet Turgut, Çağla Cabaoğlu Gallery'nin "Mahremiyet"inde - Son Dakika

Mehmet Turgut, Çağla Cabaoğlu Gallery'nin "Mahremiyet"inde

Çağla Cabaoğlu Gallery'de devam eden "Mahremiyet" başlıklı karma sergi, 13 sanatçının eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Mehmet Turgut, Çağla Cabaoğlu Gallery\'nin "Mahremiyet"inde
10.10.2013 - 11:48,

Çağla Cabaoğlu Gallery'de devam eden "Mahremiyet" başlıklı karma sergi, 13 sanatçının eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor! Fotoğrafçı Mehmet Turgut'un da, "Tek Dostum-One and Only Friend" adlı çarpıcı fotoğrafıyla katıldığı sergi, 30 Ekim 2013 tarihine kadar devam edecek.

Küratörlüğünü Fırat Arapoğlu ve Dr. Seda Yavuz'un yaptığı "Mahremiyet" başlıklı karma sergide; 13 sanatçının eserleri, Çağla Cabaaoğlu Gallery'de "mahremiyet" konusunu görünür kılmayı hedefleyen bir sunumla sergileniyor.

Geçtiğimiz yıl, son on yıldaki çalışmalarından özel bir derleme sunan "30" adlı kitabını piyasa çıkartan Mehmet Turgut bu karma sergide; kitabındaki "Tek Dostum-One and Only Friend" adlı fotoğrafıyla yer alıyor.

30 Ekim 2013 tarihine kadar Çağla Cabaoğlu Gallery'de sanatseverleri bekleyen sergide ayrıca; Ardan Özmenoğlu, Deniz Aktaş, Esin Turan, Fulya Asyalı, Gökhan Deniz, Levent Morgök, Mehmet Sinan Kuran, Seçil Büyükkan, Özgül Arslan, Şenay Ulusoy, Beyza Boynudelik ve Seydi Murat Koç'un çalışmaları bulunuyor. Sanatçıların çalışmaları, "Sahi nedir bizim saklımız/sakladığımız? Neyi anlatıyoruz ya da saklıyoruz? Gerçekten neyi biliyoruz?" sorularının ekseninde; hem bireysel, hem de toplumsal bir fenomen olarak "mahremiyet"i ve bu fenomenin niteliğini, biçimini, sınırını tartışmaya açıyor.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Kültür Sanat Mehmet Turgut, Çağla Cabaoğlu Gallery'nin 'Mahremiyet'inde - Son Dakika


Advertisement