Robert Kolej'in 150 Yılı" Sergisinin Kataloğu Yayımlandı - Son Dakika
Kültür Sanat

Robert Kolej'in 150 Yılı" Sergisinin Kataloğu Yayımlandı

Robert Kolej\'in 150 Yılı" Sergisinin Kataloğu Yayımlandı

Robert Kolej'in 150. kuruluş yıl dönümü kapsamında 15 Mayıs 31 Ağustos arasında gerçekleşen "Bir Geleneğin Anatomisi: Robert Kolej'in 150 Yılı 1863 2013" sergisinin kataloğu yayımlandı.

26.12.2013 14:30

Robert Kolej'in 150. kuruluş yıl dönümü kapsamında 15 Mayıs-31 Ağustos arasında gerçekleşen "Bir Geleneğin Anatomisi: Robert Kolej'in 150 Yılı 1863-2013" sergisinin kataloğu yayımlandı.

Robert Kolej'den yapılan açıklamaya göre, kurumun 150 yıllık tarihinin yanı sıra "eğitimin insanları bir araya getirme gücünü" ve "gençlerin kapasitelerini" gözler önüne seren 670 sayfalık sergi kataloğu, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ve Robert Kolej işbirliğiyle hazırlandı.

Katalogda yer alan eserler, Robert Kolej Arşivi, Robert Kolej Arkeoloji Koleksiyonu, Columbia Üniversitesi Nadir Kitap ve Elyazmaları Kütüphanesi, Saint Joseph Lisesi ve özel koleksiyonlardan derlendi.

Cem Akaş'ın küratörlüğünü üstlendiği serginin kataloğunda,Ted Widmer, Funda Soysal, Zafer Toprak, Üstün Ergüder, Nükhet Sirman, Kanat Emiroğlu, Herkül Millas, Mahmut Önder Hortaçsu, Zeynep Çelik, Dağhan Irak, Özdemir Nutku, Semih Gümüş, Nuri M. Çolakoğlu, Ayşe Kulin, Erkut Yücaoğlu ve Cem Kozlu'nun makaleleri yer alıyor.

Türkçe ve İngilizce basılan katalog, tüm kitabevlerinden ve online satış noktalarından (Pera Müzesi online art shop ve Robert Kolej Mezunlar Derneği online store) satın alınabiliyor. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Robert Kolej'in 150 Yılı' Sergisinin Kataloğu Yayımlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement