Sadettin Kaynak'a Saygı Gecesi - Son Dakika

Sadettin Kaynak'a Saygı Gecesi

05.02.2017 22:55
Sadettin Kaynak'a Saygı Gecesi

Türk sanat müziğinin önemli bestecilerinden Sadettin Kaynak için vefatının 56. yılında saygı gecesi düzenlendi.

Türk sanat müziğinin önemli bestecilerinden Sadettin Kaynak için vefatının 56. yılında saygı gecesi düzenlendi.

Esenler Belediyesince Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlik, Kaynak'ın hayatından kesitlerin yer aldığı tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

Gecede sahne alan Türk sanat müziği sanatçısı Mustafa Sağyaşar, çoğunluğu Sadettin Kaynak bestelerinden oluşan eserler seslendirdi.

Sağyaşar, sahnede yaptığı konuşmada, Kaynak'ın, son yüzyılın en büyük bestecilerinden olduğunu aktardı.

Çeşitli camilerde imam ve hatiplik de yapan ve 3 Şubat 1961'de vefat eden Kaynak'ın, Türk sanat müziği için çok önemli eserler ürettiğini belirten Sağyaşar, "Sadettin Kaynak'la tanışma fırsatım olmadı ama çok değerli bir insandı, kuvvetli bir hafızdı. Onun yıllar önce yaptığı film şarkıları, o zamandan beri gönül şarkıları olarak hafızalardaki yerini koruyor. Nur içinde yatsın." diye konuştu.

Sağyaşar, "Enginde Yavaş Yavaş", "Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece", "Leyla Bir Özgecandır", "İncecikten Bir Kar Yağar" ve "Çile Bülbülüm Çile" gibi Sadettin Kaynak'ın bilinen şarkılarını söyledi.

Mustafa Sağyaşar, kendisine 6 kişilik orkestranın eşlik ettiği konserde, 20 Türk sanat müziği eserini dinleyenlerin beğenisine sundu.

YORUMLAR
500
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: 'Bugüne kadar, 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: 'Bugüne kadar, 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık' BAKAN KURUM : EYLÜL'DE YENİ BİR KONUT KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ - 2 BAKAN KURUM : EYLÜL'DE YENİ BİR KONUT KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ - 2 Bakan Kurum'dan kentsel dönüşüm desteklerinde artışa ilişkin açıklama Açıklaması Bakan Kurum'dan kentsel dönüşüm desteklerinde artışa ilişkin açıklama Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Sadettin Kaynak'a Saygı Gecesi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement