''Savaş Atı'' 3 Şubatta Sinamalarda - Son Dakika
Kültür Sanat

''Savaş Atı'' 3 Şubatta Sinamalarda

Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere'nin kırlıklarında panoramik bir manzarada çekilmiş bir sadakat, umut ve azim öyküsüdür.

04.01.2012 08:22  Güncelleme: 08:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

(War Horse)

Dreamworks Pıctures

DreamWorks Pictures'tan 'Savaş Atı'… Yönetmen Steven Spielberg'ün destansı macerası, Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere'nin kırlıklarında panoramik bir manzarada çekilmiş bir sadakat, umut ve azim öyküsüdür. 'Savaş Atı' Joey adlı bir atla, ona bakan ve eğiten Albert adındaki genç adam arasındaki olağanüstü dostlukla başlar. Atın savaş boyunca yaptığı sıra dışı yolculuğu anlatan film Tarafsız Topraklar'da duygusal sona yaklaşırken atın karşılaştığı herkesin- İngiliz süvarilerin, Alman askerlerinin, bir Fransız çiftçi ve onun torunun - hayatlarını nasıl değiştirip onlara ilham verdiğini konu ediyor.

Arkadaşlık ve savaş hakkındaki en güzel hikayelerden birini anlatan "Savaş Atı" kitabı, halen Broadway'de sahnede olan uluslararası başarılı bir tiyatro hitine dönüştürülmüştür. Şimdi de film tarihinin en büyük yönetmenlerinden birinin destansı uyarlamasıyla ekrana taşınmaktadır.

DreamWorks Pictures'dan "War Horse," yönetmen Steven Spielberg'in destansı macerası Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere'nin kırlıklarında panoramik bir manzarada çekilmiş bir sadakat, umut ve azim öyküsüdür.

Tür: Dram

Sınıflandırma: Henüz Belirlenmemiş

Türkiye Gösterim Tarihi: 03 Şubat 2012

Oyuncular: Emily Watson, David Thewlis, Peter Mullan, Niels Arestrup, Tom Hiddleston, Jeremy Irvine, Benedict Cumberbatch, Toby Kebbell

Yönetmen: Steven Spielberg

Yapımcılar: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy

Sorumlu Yapımcılar: Frank Marshall, Revel Guest

Senaryo: Lee Hall ve Richard Curtis

Uyarlama: Michael Morpugo'nun romanından ve İngiltere Ulusal Tiyatro'nun yapımcılığını üstlendiği, Tom Morris ve Marianne Elliot'ın yönetmenliğini yaptığı Nick Stafford'ın tiyatro oyunundan uyarlanmıştır.

\'\'Savaş Atı\'\' 3 Şubatta Sinamalarda
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat ''Savaş Atı'' 3 Şubatta Sinamalarda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ Görev Süresinin Son Meclis Toplantısında Mesajlar Verdi
  10:54 Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ Görev Süresinin Son Meclis Toplantısında Mesajlar Verdi

  Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, görev süresinin son meclis toplantısında dikkat çekici mesajlar verdi. Bornova Belediye Meclisi'nde 5 yıl boyunca tüm partilerin gruplarıyla uyum içinde bir çalışma sergilediklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı İduğ, 'Bornova'ya 5 yıl boyunca hizmet etmiş olmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum' dedi. Meclis toplantısının ardından Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi'nde tüm meclis üyelerinin ve bürokratların katılımıyla yemek düzenlendi.

 • Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Bomba Gibi Girdi
  10:28 Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Bomba Gibi Girdi

  Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu'nun yönetmenliğini Hasan Elmas'ın yaptığı 'Eyvah Yine Karıştı' isimli oyun, gönülleri fethetti. Yaklaşık üç ay süren prova çalışmalarının ardından tiyatroseverlerin karşısına çıkan oyuncular, performanslarıyla izleyiciden tam not aldı.

 • Yalova'da düzenlenen etkinlikte 'My Yalova Vizyon Ödülleri' sahiplerini buldu
  10:27 Yalova'da düzenlenen etkinlikte 'My Yalova Vizyon Ödülleri' sahiplerini buldu

  Yalova'da düzenlenen etkinlikte, My Yalova dergisi tarafından jüri ve halk oylarıyla belirlenen 22 kişi ve kuruma ödüller verildi. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Kentsel Planlama kategorisinde ikinci kez ödül aldı ve kentsel dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini açıkladı. Ayrıca, kültür sanata katkı ödülü de alan Tutuk, Yalova'nın kültür sanat şehri olma hedefini vurguladı. Diğer kategorilerde ise Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay ve Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel ödüllerini aldı. Tören, diğer önemli isimlerin katılımıyla sona erdi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Gençlerle Buluştu
  10:06 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Gençlerle Buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca'da bulunan kitap kafe ve kütüphaneyi ziyaret ederek gençlerle sohbet etti. Başkan Soyer, gençlerin sorularını yanıtlarken, demokrasi mücadelesinin önemine vurgu yaptı ve süse, püse yatırım yapmadığını belirtti.

 • Tenedos Antik Kenti kazılarında çocuk mezarlığı keşfedildi
  10:03 Tenedos Antik Kenti kazılarında çocuk mezarlığı keşfedildi

  Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde yapılan Tenedos Antik Kenti kazıları sırasında, nekropolis alanında çok sayıda çocuk mezarı bulundu. Kazılar sonucunda, erken yaşta ölen çocukların farklı türde mezarlarla birlikte gömüldüğü ve ölü hediyeleriyle birlikte gömüldüğü belirlendi. Kazılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Arkeoloji Bölümü tarafından desteklenmektedir.

 • Çin İslam Minyatür Okulu Kurucusu Bursa'da Sanat Etkinliğinde
  09:29 Çin İslam Minyatür Okulu Kurucusu Bursa'da Sanat Etkinliğinde

  Çin İslam Minyatür Okulu kurucusu Ali Lei Gong ve oğlu Said Chuanyi Lei, Bursa'da düzenlenen 'Çin Kaligrafisi ve Minyatür Performansı' etkinliğinde güzel sanatlar öğrencileriyle bir araya geldi. Gong, Çin minyatürü sanatına İslam unsurlarını ekleyen ilk sanatçı olarak tanımlandı. Etkinlikte sanatçının hayatı ve sanatı hakkında bilgiler verildi ve öğrencilere minyatür çizim teknikleri aktarıldı.

 • Türk-İslam Sanatının Geometrik Desen Ustası Dr. Serap Ekizler Sönmez, Viyana Yunus Emre Enstitüsünde Konferans Verdi
  03:13 Türk-İslam Sanatının Geometrik Desen Ustası Dr. Serap Ekizler Sönmez, Viyana Yunus Emre Enstitüsünde Konferans Verdi

  Dr. Serap Ekizler Sönmez, Viyana Yunus Emre Enstitüsü'nde düzenlenen konferansta, geometrik desenlerin İslam medeniyetindeki önemini anlattı. Konuşmasında, geometrik desenlerin birbirleriyle etkileşime girerek çeşitli tasarımlar oluşturduğunu ve bu tasarımların sadece yüzeyde değil, aynı zamanda düşünsel derinlikte de anlamlar taşıdığını vurguladı. Ayrıca, geometrik desenlerin tasarım ve bilimin uyum içinde olduğunu belirtti ve bu sanatın matematiksel işleyişin anlaşılmasıyla sonsuz sayıda farklı tasarım oluşturulabileceğini ifade etti.

 • Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı gerçekleştireceklerini söyledi
  02:11 Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı gerçekleştireceklerini söyledi

  Beyoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın adayı Haydar Ali Yıldız, yerel seçimlerin ardından gerçekleştirmeyi planladığı projeleri açıkladı. Yıldız, Eyüpsultan Beyoğlu Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı Murat Kurum başkanlarıyla birlikte gerçekleştireceklerini belirtti. Ayrıca, çocuklara ve gençlere yönelik projeler, metro hattı ve otopark gibi çalışmaların da yapılacağını söyledi.

 • Genç Kart Başvuruları Başladı
  00:13 Genç Kart Başvuruları Başladı

  Uzun bir süredir merakla beklenen Genç Kart uygulaması, Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile birlikte nihayet başladı. Genç Kart, 18 yaşına giren gençlerin kültür ve sanat etkinliklerine ücretsiz veya indirimli şekilde katılım sağlamalarını sağlayan bir karttır. Başvurular e-Devlet platformu üzerinden yapılabilecektir.


Advertisement