Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 17 Oyun Sahnelenecek - Son Dakika

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 17 Oyun Sahnelenecek

05.12.2017 22:37
Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 17 Oyun Sahnelenecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu hafta 17 oyun sahneleyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu hafta 17 oyun sahneleyecek.

Aralık ayının ilk haftasında "Çingeneler Gökyüzünde Yaşar", "Komik-i Şehir Naşit Bey", "Bizim Aile", "Ben Çağırmadım", "Reis Bey", "Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar" ve "Şahane Züğürtler" adlı oyunlar tiyatroseverlerle buluşacak.

Çocuk oyunlarında ise "Dedektif Köpek Cash", "Bir Kümes Hikayesi", "Pollyanna", "Bisküvi Adam", "Palyaço Prens", "Harikalar Mutfağı", "Yaşasın Barış", "Bir Gün Ayakkabımın Teki", "Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt" ile "Elma Kurdu Kırtık" minik seyircilerin izlenimine sunulacak.

"Çingeneler Gökyüzünde Yaşar"

Dünya edebiyatının önemli isimlerinden Maksim Gorki'nin ilk öyküsü "Makar Çudra"dan uyarlanan oyun, bir çingene obasındaki deli dolu, gururlu, genç sevdalıların asla vazgeçemeyecekleri aşk ve özgürlük ile nasıl sınandıklarını anlatıyor.

Ivana Dımıc'ın yazdığı, Gökçe Yurtsal'ın yönettiği oyunda Ali Murat Altunmeşe, Aslı Şahin, Ayhan Anıl, Ayşe Günyüz, Berfu Aydoğan, Burhan Yeşilyurt, Cafer Alpsolay, Can Alibeyoğlu, Didem Poyraz, Dolunay Pircioğlu Kaya, Ebru Üstüntaş, Efe Ünal, Emrah Derviş Soylu, Emre Çağrı Akbaba, Emre Şen, Erhan Özçelik, Esen Koçer, Gökşen Ateş, Hüseyin Tuncel, Müslüm Tamer, Nazife Oğlakçıoğlu, Oğuzhan Oğuz, Orhan Erhan Yıkılmaz, Ömer Naci Boz, Özgür Atkın, Özgür Kaymak, Samet Silme, Seda Çavdar, Selim Can Yalçın, Sevilay Şimşek, Şirin Asutay, Volkan Öztürk, Yasemin Tunca ve Yılmaz Aydın rol alıyor.

Oyun, 6-9 Aralık tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gösterilecek.

"Komik-i Şehir Naşit Bey"

Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Naşit Özcan'ın hayatından kesitler sunan "Komik-i Şehir Naşit Bey" adlı oyun, 6-9 Aralık tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde izlenime sunulacak.

Gökhan Erarslan'ın yazdığı ve Ali Yaylı'nın yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Bora Seçkin, Can Tarakçı, Emrah Can Yaylı, Erkan Akkoyunlu, Fahri Kıncır, Göksel Arslan, Kutay Kırşehirlioğlu, Mehmet Avdan, Metin Çoban, Musa Arslanali, Naşit Özcan, Özgür Dağ, Rahmi Elhan, Semah Tuğsel, Sinan Bengier ve Tuğçe Açıkgöz rol alıyor.

"Bizim Aile"

Sadık Şendil'in kaleme aldığı aynı adlı eserden, Sinem Bayraktar tarafından tiyatro sahnesine uyarlanan müzikli oyun "Bizim Aile", sevgi, saygı, birlik ve beraberlik duygularıyla sıcak bir aileyi anlatmaya çalışıyor.

Aziz Sarvan'ın yönettiği oyunda, Funda Postacı, Nevzat Çankara, Tev?k Şahin, Müge Çiçek, Ercan Demirhan, Yalçın Avşar, M. Soner Dinç, Onur Demircan, Yiğit Ali Uslu, Tarık Köksal, Pınar Demiral, Zeki Yıldırım, Züleyha Karyağdı, Esra Ülger, Emrah Derviş Soylu, Tankut Yıldız, Serkan Bacak, Aziz Sarvan, Ertan Kılıç, Alp Tuğhan Taş, Cihat Faruk Sevindik, Gülsün Odabaş rol alıyor.

Oyun, 7-9 Aralık 2017 tarihleri arasında Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde sahnelenecek.

"Ben Çağırmadım"

Noel Coward'ın yazdığı Reşiha Vafi ve Vasfi Rıza Zobu'nun çevirdiği, Engin Gürmen'in ise yönetmen koltuğuna oturduğu oyun, 6-9 Aralık tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde görülebilecek.

Oyunda, Neşe Ceren Aktay, İrem Arslan, Tolga Yeter, Engin Gürmen, Betül Kızılok Bavli, Pelin Budak ve Aslı Seçkin rol alıyor.

Eserin konusu ise şöyle:

"Yazacağı yeni romana konu arayan Mithat, o akşam yakın dostlarını ve doğaüstü yetenekleriyle etrafta ün salmış Madam'ı akşam yemeğine davet eder. Mithat'ın amacı hem mesleğine dair biraz gözlem yapmak hem de misafirleri ile keyifli bir akşam geçirmektir. Ancak işler hiç beklenmedik bir şekilde ilerler. Mithat ve karısı Leyla için, o akşamdan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır."

"Reis Bey"

Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 34'üncü yılında sahneye konulan oyun, 6-9 Aralık tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Necip Fazıl Kısakürek'in yazıp Şükrü Türen'in yönettiği oyunda, Berrin Koper, Caner Bilginer, Ceysu Aygen, Çağatay Palabıyık, Doğan Altınel, Fatma İnan, Gökhan Eğilmezbaş, Hakan Yavaş, Hasip Tuz, İbrahim Can, İbrahim Ulutaş, İskender Bağcılar, Lale Kabul, Mazlum Kiper, Mehmet Bulduk, Melisa Demirhan, Murat Derya Kılıç, Okan Karaca, Özgür Dereli, Rıdvan Çelebi, Selçuk Soğukçay, Abdullah Topal, Yeliz Şatıroğlu, Sefa Turan, Ozan Akif Serman ve Aydın Yıldız rol alıyor.

-"Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar"

Neil Simon'un yazıp Ersin Umulu'nun yönettiği Broadway müzikali oyun, 7-9 Aralık tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi'nde seyredilebilecek.

Eserde, şöhretli ancak takıntılı bir besteci olan Vernon ile ona hayran, çılgın ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia'nın iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlatılıyor. Eserin oyuncu kadrosunda ise Ali Mert Yavuzcan, Özge Özder, Köksal Ünal, Evrim Artut, Müge Gülgün ve Çağrı Büyüksayar yer alıyor.

"Şahane Züğürtler"

Fransız bulvar tiyatrosunun öncülerinden aktör, yazar ve yönetmen Jacques Deval'in 1933'te yazdığı komedi türündeki oyun, Rusya'daki devrimden sonra ülkelerinden kaçan Rus asilzadesi "Ouratieff" çiftinin hikayesini konu ediniyor.

Yönetmenliğini Haldun Dormen'in üstlendiği oyunda Can Başak, Müge Akyamaç, Hakan Güner, Süeda Çil, Dilay Taşkaya, Özgün Akaçça, Çağrı Hün, Ceylan Çete, Engin Akpınar, B. Çağatay Çakıroğlu, Can Doğan, Onur Şirin ve Buğra Can Ildırışık rol alıyor.

Oyun, 7-9 Aralık tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde meraklılarıyla buluşacak.

Haftanın çocuk eserlerinde ise 10 Aralık'ta "Dedektif Köpek Cash" Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde, "Bir Kümes Hikayesi" Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde, "Bisküvi Adam" Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde, "Palyaço Prens" Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde, "Harikalar Mutfağı" Ümraniye Sahnesi'nde, "Yaşasın Barış" Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde sahnelenecek.

7-8 Aralık tarihleri arasında da "Bir Gün Ayakkabımın Teki" Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde, "Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt" Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Sahnesi'nde ve "Elma Kurdu Kırtık" Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Sahnesi'nde çocuklarla buluşacak.

YORUMLAR
500
Mersin Büyükşehir İtfaiyesi, İstanbul Büyükşehir'den K9 Eğitmenlerini Ağırladı Mersin Büyükşehir İtfaiyesi, İstanbul Büyükşehir'den K9 Eğitmenlerini Ağırladı ŞİŞLİ'DE TARİHİ YAPI OLARAK TESCİLLENMESİ İSTENEN BİNAYI YIKTILAR ŞİŞLİ'DE TARİHİ YAPI OLARAK TESCİLLENMESİ İSTENEN BİNAYI YIKTILAR Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara sağanak uyarısı: Altyapı yetersiz Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara sağanak uyarısı: Altyapı yetersiz
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 17 Oyun Sahnelenecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement