Son dakika Dereli haberleri, Dereli son dakika, son dakika Dereli

Son Dakika Dereli Haberleri

 • İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  27 Şub İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: "Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık" "Bizim referansımız, milletimizdir" Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı...

 • Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  27 Şub Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti. Kurum, "Hep üreten tarafta olacağız. Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık. Biz hep, milletimiz istediklerini gerçekleştiren tarafta olduk. Kişinin lafına bakılmaz, bizim aynamız; işimiz. Bizim referansımız, milletimizdir. Biz bugüne kadar sırtımızı milletimize yasladık" dedi.

 • Saadet Partisi Zonguldak'ta Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  18 Şub Saadet Partisi Zonguldak'ta Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Saadet Partisi, Zonguldak il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım toplantısında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını konu alan bir slayt gösterisi izlendi. Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, konuşmasında İslam coğrafyasının lider arayışına girdiğini belirtti ve merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın siyaset sahnesine çıkarak görevini yerine getirdiğini vurguladı. Toplantının ardından adaylara rozetleri takıldı.

 • Giresun'un Kümbet Yaylası'nda Kar Festivali
  18 Şub Giresun'un Kümbet Yaylası'nda Kar Festivali

  Giresun'un Kümbet Yaylası'nda düzenlenen Kar Festivali'nde katılımcılar müzik eşliğinde eğlendi. Festivalde kızaklarla kayan çocuklar hoş vakit geçirirken, katılımcılara yöresel lezzet karalahana çorbası ikram edildi. Festival, Giresun'un turizm sezonunu 12 aya yayma amacıyla düzenlendi.

 • Erdoğan: Ramazan'da Gazze'ye Daha Fazla Yardım Etmemiz Kardeşlik Görevimizdir
  16 Şub Erdoğan: Ramazan'da Gazze'ye Daha Fazla Yardım Etmemiz Kardeşlik Görevimizdir

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun mitinginde yaptığı konuşmada, Ramazan ayında Gazze'ye daha fazla yardım etmenin kardeşlik görevi olduğunu belirtti. Ayrıca, Gazze halkının kendi topraklarından sürgün edilmesine karşı Mısır ile işbirliği yapacaklarını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  16 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Erdoğan, Giresun'un yine rekor bir oy alacağını ve sandıkları patlatacağını belirtti. Ayrıca, ilçe ve belde belediye başkan adayları da açıklandı.

 • Cumhur İttifakı Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı
  16 Şub Cumhur İttifakı Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

  Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Giresun'da ilçe ve beldelerden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu.

 • Anavatan Partisi, yerel seçimlerde adaylarını açıkladı
  13 Şub Anavatan Partisi, yerel seçimlerde adaylarını açıkladı

  Anavatan Partisi, 4 büyükşehir, 2 il ve 27 ilçede yerel seçimler için adaylarını açıkladı. Ankara, İstanbul ve diğer illerden oluşan geniş bir kapsamda belediye başkan adayları tanıtıldı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye artık uzayda da imza atabilen bir ülke
  10 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye artık uzayda da imza atabilen bir ülke

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin artık kendi uydularını yapabilen ve insanlı uzay misyonlarını gerçekleştirebilen bir ülke olduğunu belirtti. Bakan Kacır, Türkiye'nin savunma sanayisinde elde ettiği başarıları sivil alanlara taşıdıklarını ve teknolojide liderlik ettiklerini vurguladı. Ayrıca, Giresun'da gerçekleştirilen yatırımlar ve bölgedeki kalkınma projeleri hakkında bilgi verdi.

 • Giresun'un nüfusu 10 bin 850 kişi artarak 461 bin 712'ye ulaştı
  07 Şub Giresun'un nüfusu 10 bin 850 kişi artarak 461 bin 712'ye ulaştı

  Giresun'da ikamet eden nüfus bir önceki yıla göre 10 bin 850 kişi artarak 461 bin 712'ye ulaştı. Kadın nüfusun erkeklerden daha fazla olduğu belirlendi. En fazla Trabzon iline kayıtlı, en az ise Bilecik iline kayıtlı kişiler yer aldı. Giresun'un en fazla nüfus artışı yaşanan ilçesi Çamoluk olurken, en fazla göç veren ilçe ise Doğankent oldu.

 • Giresun'da depremzedeler için program düzenlendi
  06 Şub Giresun'da depremzedeler için program düzenlendi

  Giresun'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentte misafir edilen afetzedelerin katılımıyla bir program düzenlendi. Vali, kaymakam, belediye başkanı ve yardım ekipleri, depremzede aileler ve çocuklarıyla buluştu. Vali, devletin afetzedelere yardım etme konusunda büyük bir gayret sarf ettiğini belirtti. Giresun'da sıkıntıların giderildiği ve iyileşmenin devam ettiği vurgulandı. Ayrıca, deprem bölgesinden fotoğrafların yer aldığı bir sergi açıldı.

 • Giresun Jandarma, 4 Kişiyi Kesinleşmiş Hapis Cezalarıyla Yakaladı
  30 Oca Giresun Jandarma, 4 Kişiyi Kesinleşmiş Hapis Cezalarıyla Yakaladı

  Giresun İl Jandarma Komutanlığı JASAT timi, Dereli, Görele, Tirebolu ve Piraziz ilçelerinde aranan 4 kişiyi kıskıvrak yakaladı. Yakalanan şahısların dolandırıcılık, uyuşturucu ticareti, hırsızlık ve fuhuş suçlarından kesinleşmiş hapis cezaları bulunuyor. Tutuklanan şahıslar, Espiye L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 • Giresun'da Kar Yağışı: 13 Köy Ulaşıma Kapandı
  30 Oca Giresun'da Kar Yağışı: 13 Köy Ulaşıma Kapandı

  Giresun'da hafta sonundan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Espiye ilçesinde 12 ve Dereli ilçesinde 1 olmak üzere toplamda 13 köyün yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Giresun ve Rize'de kar nedeniyle 93 köyle ulaşım sağlanamıyor
  27 Oca Giresun ve Rize'de kar nedeniyle 93 köyle ulaşım sağlanamıyor

  Giresun ve Rize illerinde yoğun kar yağışı nedeniyle toplamda 93 köy yolu ulaşıma kapandı. Giresun'da 61 köy yolu, Rize'de ise 32 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapalı durumda. İl özel idaresi ve karayolları ekipleri, yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • CİMER ile Vatandaşların Talepleri Çözüme Kavuşturuluyor
  27 Oca CİMER ile Vatandaşların Talepleri Çözüme Kavuşturuluyor

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), İletişim Başkanlığının koordinasyonunda ilgili kamu kurumlarıyla vatandaşların talep ve şikayetlerini çözüme kavuşturdu.

 • Dereli kara yolu, ulaşım süresini kısaltarak konforu artırdı
  24 Oca Dereli kara yolu, ulaşım süresini kısaltarak konforu artırdı

  Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi ve Sivas ile ulaşımını sağlayan Dereli kara yolu projesi tamamlandı. Yolun ulaşım süresi kısaltılarak konforu artırıldı. Yolun bölünmüş olarak inşa edilen kısmı, Dereli ile Giresun arasındaki mesafeyi 25 kilometreye düşürdü. Yolun virajları tünel ve köprülerle bertaraf edilerek, ulaşım daha konforlu hale getirildi. Yolun üst kısmında asfalt serme çalışmaları yapılacak. Yolun standardının yükselmesiyle daha güvenli hale geldiği belirtilirken, sürücülerin aşırı hız konusunda dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. Dereli kara yolu, İç Anadolu'ya ulaşımda önemli bir güzergah olarak değerlendiriliyor ve bölgedeki turizm yatırımlarının artmasına katkı sağlayacak.

 • Gümüşhane, Giresun, Artvin ve Rize'de 74 köyün yolu ulaşıma kapalı
  23 Oca Gümüşhane, Giresun, Artvin ve Rize'de 74 köyün yolu ulaşıma kapalı

  Gümüşhane'de 99 köy yolundan 78'i açıldı. İl Özel İdaresi ekipleri halen 21 köy yolunda çalışmalarına devam ediyor. Giresun'da ise 62 köy yolundan 54'ü ulaşıma açıldı. Rize'de 19 köy yolunun ulaşımı kapalı. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Artvin'de ise 26 köy yolunun açılması için çalışmalar yürütülüyor.

 • Saadet Partisi, Elazığ, Uşak, Isparta, Trabzon ve Zonguldak belediye başkan adaylarını açıkladı
  22 Oca Saadet Partisi, Elazığ, Uşak, Isparta, Trabzon ve Zonguldak belediye başkan adaylarını açıkladı

  Saadet Partisi, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için Elazığ, Uşak, Zonguldak, Trabzon ve Isparta belediye başkan adaylarını açıkladı. Abdullah Akın, Ramazan Yavuz Acar, Cem Dereli, Recep Yakuphan ve Aydın Apaydın belediye başkan adayları olarak belirlendi.

 • Kar Yağışı Nedeniyle 220 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  22 Oca Kar Yağışı Nedeniyle 220 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Giresun, Gümüşhane, Rize ve Bayburt'un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 220 köy yolu ulaşıma kapandı. Giresun'da 62 köy yolunun kardan dolayı ulaşıma kapalı olduğu belirtilirken, Gümüşhane'de 99 köyle ulaşım sağlanamıyor. Rize'de 29 köy yolunun ulaşıma kapandığı ve Bayburt'ta ise 30 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Ekipler, yolların yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Giresun'da Otomobil Kazası: 5 Kişi Yaralandı
  21 Oca Giresun'da Otomobil Kazası: 5 Kişi Yaralandı

  Giresun'un Dereli ilçesinden Giresun'a seyir halinde olan bir otomobil, karşı yönden gelen başka bir araçla kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle otomobil ikiye bölünerek hurdaya döndü ve 5 kişi yaralandı. Yaralılar, sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalenin ardından çeşitli hastanelere sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Giresun Dereli'de Otomobil ile Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 5 Yaralı
  21 Oca Giresun Dereli'de Otomobil ile Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 5 Yaralı

  Giresun'un Dereli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Ali Akgün'ün kullandığı otomobil ile Adem Erzurum'un yönetimindeki hafif ticari araç çarpıştı. Kazada, Ali Akgün ve araçtaki diğer 4 kişi yaralandı ve Giresun'daki hastanelere kaldırıldı.

 • MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu
  21 Oca MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu

  MHP, biri il ve 54'ü ilçe olmak üzere toplam 55 belediye başkan adayını daha duyurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Düzce adayının Yılmaz Eser olduğunu açıkladı. Parti daha önce 220 belediye başkan adayını duyurmuştu.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı
  21 Oca MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, MHP'nin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda seçimlerde 7. etap olarak adaylıkları kesinleşen 1 il ve 54 ilçe belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 aday yayımlandı.

 • Giresun'da aç kalan tilki yerleşim yerine indi
  21 Oca Giresun'da aç kalan tilki yerleşim yerine indi

  Giresun'un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken tilki, yerleşim yerine indi. Dereli ilçesine bağlı 2 bin 100 metre rakımlı Bektaş Yaylası'nda canlı yayın yapan kameraya yansıyan görüntülerde aç kalan tilkinin evlerin çevresinde yiyecek aradığı görüldü.

 • Saadet Partisi, 48 seçim bölgesinde belediye başkan adaylarını açıkladı
  17 Oca Saadet Partisi, 48 seçim bölgesinde belediye başkan adaylarını açıkladı

  Saadet Partisi, 31 Mart 2024 seçimlerinde 3'ü il olmak üzere 48 seçim bölgesinde belediye başkan adaylarını bugün açıkladı. Elazığ Belediye Başkan adayı Abdullah Akın, Uşak Belediye Başkan adayı Ramazan Yavuz Acar ve Zonguldak Belediye Başkan adayı Cem Dereli olarak belirlendi.

 • 2023'ün en yüksek ve en düşük sıcaklıkları açıklandı
  17 Oca 2023'ün en yüksek ve en düşük sıcaklıkları açıklandı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 2023 yılında Türkiye genelinde ölçülen en yüksek sıcaklık 49,5 derece, en düşük sıcaklık ise -36,8 derece olarak belirlendi. Ayrıca, en yüksek yağış miktarı, en kalın kar tabakası ve en hızlı rüzgar da açıklandı.

 • 2023'te Türkiye'de En Yüksek ve En Düşük Sıcaklık Değerleri Açıklandı
  17 Oca 2023'te Türkiye'de En Yüksek ve En Düşük Sıcaklık Değerleri Açıklandı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 2023 yılında Türkiye genelindeki gözlem istasyonlarında yapılan ölçümlere göre en yüksek sıcaklığın 49,5 derece ile Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde, en düşük sıcaklığın ise -36,8 derece ile Gümüşhane'nin Olucak köyü Karayayla mevkisinde kaydedildiğini açıkladı. Ayrıca, Bakan Özhaseki, diğer illerdeki sıcaklık, kar kalınlığı, yağış ve rüzgar gibi verileri de paylaştı.

 • 2023 Yılında Türkiye'de En Yüksek ve En Düşük Sıcaklıklar Açıklandı
  17 Oca 2023 Yılında Türkiye'de En Yüksek ve En Düşük Sıcaklıklar Açıklandı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, 2023 yılında en yüksek sıcaklık 49,5 derece ile Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde, en düşük sıcaklık ise eksi 36,8 derece ile Gümüşhane'nin Olucak köyü Karayayla mevkisinde ölçüldüğünü açıkladı. Ayrıca, en fazla yağış alan ilin Giresun, en yüksek kar kalınlığının ise Rize'nin Güneysu ilçesinde olduğu belirtildi. Bakan Özhaseki ayrıca, en yüksek ve en düşük sıcaklığın tespit edildiği illeri de paylaştı.

 • Giresun ve Artvin'de Kar Nedeniyle 29 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı
  15 Oca Giresun ve Artvin'de Kar Nedeniyle 29 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

  Giresun ve Artvin illerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle toplamda 29 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Giresun'da 21 köy yolunun kapalı olduğu belirtilirken, Artvin'de ise 56 köy yolunun ulaşıma açıldığı bildirildi. Ekipler, karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

 • Kar Yağışı Nedeniyle Rize, Artvin, Giresun ve Trabzon'da 307 Yerleşim Yerinde Ulaşım Sağlanamıyor
  14 Oca Kar Yağışı Nedeniyle Rize, Artvin, Giresun ve Trabzon'da 307 Yerleşim Yerinde Ulaşım Sağlanamıyor

  Rize, Artvin, Giresun ve Trabzon'da etkili olan kar yağışı nedeniyle toplamda 307 yerleşim yerinde ulaşım sağlanamıyor. Rize'de 75 köy yolu, Artvin'de 63 köy yolu, Giresun'da 121 köy yolu ve Trabzon'da 48 mahalle yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Giresun'un Kümbet Yaylası'nda Kar Yağışı
  12 Oca Giresun'un Kümbet Yaylası'nda Kar Yağışı

  Giresun'un 1700 rakımlı Kümbet Yaylası'nda dün geceden itibaren etkili olan yağış sonucunda yayla beyaz örtüyle kaplandı. Ladin ve köknar ağaçlarından oluşan ormanlar, karla kaplanınca güzel bir manzara oluşturdu. Aynı zamanda Dereli-Şebinkarahisar kara yolunun Tamdere mevkisinde de yağış etkisini sürdürüyor.

 • CHP Çorum İl Başkanı, 31 Mart Seçimleri için adaylarını belirledi
  11 Oca CHP Çorum İl Başkanı, 31 Mart Seçimleri için adaylarını belirledi

  CHP Çorum İl Başkanı Dinçer Solmaz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için 5 ilçe ve 1 belde belediye başkanı adayını belirlediklerini açıkladı. Solmaz, Alaca, Boğazkale, Kargı, Ortaköy, Osmancık ve Aşdağul beldesinde aday gösterilecek isimleri duyurdu. Çorum Belediyesi ile 13 ilçe ve 2 belde belediyesinde iddialı olduklarını belirten Solmaz, adaylara başarı diledi.

 • Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılında anma yürüyüşleri düzenlendi
  07 Oca Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılında anma yürüyüşleri düzenlendi

  Gümüşhane ve Giresun'da Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı dolayısıyla anma yürüyüşleri düzenlendi. Gümüşhane'de yapılan yürüyüşte öğrenciler Türk bayrağını taşıdı ve İstiklal Marşı okundu. Giresun'da ise Kulakkaya Yaylası'nda düzenlenen yürüyüşe Vali, milletvekili, kamu yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 • Giresun'da Manda Yoğurdu Üretim Tesisi Kuruldu
  01 Oca Giresun'da Manda Yoğurdu Üretim Tesisi Kuruldu

  Giresun Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Geldi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından sağlanan destekle manda yoğurdu üretim tesisi kurdu. Geldi, tesisin yaklaşık 8 milyon liraya mal olduğunu belirterek, Giresun ve çevresi olan pazarlarını ilerleyen süreçte tüm Türkiye'ye açacaklarını söyledi.

 • Yerköy'de YHT İstasyonu İnşaatı İncelendi
  28 Ara Yerköy'de YHT İstasyonu İnşaatı İncelendi

  Yerköy Kaymakamı Muharrem Coşgun ve AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli, Yüksek Hızlı Tren (YHT) istasyonu inşaat çalışmalarını inceledi. İstasyonda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan yetkililer, YHT Yerköy İstasyonu'nun mart ayında açılmasının planlandığını belirtti. Dereli, bu yatırımın il ve ilçeye hayırlı olmasını temenni etti ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun dedi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Kar Yağışı Nedeniyle 367 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  25 Ara Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Kar Yağışı Nedeniyle 367 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki Artvin, Giresun, Gümüşhane ve Rize'de etkili olan kar yağışı sebebiyle birçok köy yoluna ulaşım sağlanamıyor. Toplamda 367 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Ekiplerin yolları açma çalışmaları devam ediyor.

 • Eski eşyaların açık arttırma ile satıldığı mezat ilgi görüyor
  19 Ara Eski eşyaların açık arttırma ile satıldığı mezat ilgi görüyor

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde düzenlenen mezatta, eski eşyalar açık artırma usulüyle satılıyor. Mezata çevre illerden gelenler yoğun ilgi gösteriyor.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Eğribel Tüneli Çift Tüple Hizmete Açıldı
  12 Ara Eğribel Tüneli Çift Tüple Hizmete Açıldı

  Karadeniz Bölgesi'ni İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Eğribel Tüneli, diğer bölümdeki çalışmaların tamamlanmasıyla çift tüple hizmete açıldı. Tünelin açılmasıyla seyahat süresi kısalırken, kış aylarında da güvenli ulaşım sağlanacak.

 • Bakan Kacır, 16. Giresun Tanıtım Günleri'nde konuştu Açıklaması
  09 Ara Bakan Kacır, 16. Giresun Tanıtım Günleri'nde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Giresun'u uçtan uca, baştan başa kalkındırmaya devam ettiklerini belirterek, "Yatırım teşvikleriyle, sanayi alanlarıyla, KOBİ'lerimize sağladığımız imkanlarla, bölgesel kalkınma projelerimizle, belediyelerimizle işbirliği halinde, Giresun'umuzu...

 • Dereli'de sel sonrası nüfus arttı
  08 Ara Dereli'de sel sonrası nüfus arttı

  Giresun'un Dereli ilçesinde 22 Ağustos 2020'de yaşanan sel afeti sonrası yapılan yatırımlarla ilçenin nüfusu 3 binden 10 bine yükseldi. Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, afet sonrası yapılan çalışmaların ilçenin görünümünü değiştirdiğini belirtti. Ayrıca hayvancılığa katkı sağlayacak yatırımların da yapıldığı ve yeni projelerin hayata geçirileceği ifade edildi.

 • Giresun Dereli'de Tekstil Firmaları Yatırım Yapmaya Başladı
  30 Kas Giresun Dereli'de Tekstil Firmaları Yatırım Yapmaya Başladı

  Giresun'un Dereli ilçesi Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, yeni iş olanakları yaratmak amacıyla tekstil firmalarının ilçeye yatırım yapmaya başladığını açıkladı. Belediye, 200 kişinin istihdam edileceği tesis için arazi tahsis etti ve 2 firma da tesis kurmak için altyapı hazırlıklarını sürdürüyor. Dereli'de üretilecek ürünlerin yurtdışına ihraç edileceği belirtilirken, ilçenin turizm ve tekstil sektöründe önemli bir merkez haline geldiği vurgulandı.

 • Akfen Yenilenebilir Enerji, ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Standardı belgesini yeniledi
  29 Kas Akfen Yenilenebilir Enerji, ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Standardı belgesini yeniledi

  Akfen Yenilenebilir Enerji, sosyal sorumluluk konusunda rehberlik sağlaması amacıyla geliştirilmiş bir norm olan ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Standardı belgesini yenilemeye hak kazandı. Şirket, enerji üretim tesislerinin bulunduğu bölgelerde ulusal projeler geliştirerek 6 bin 800 kadına eğitim verdi.

 • Giresun'da Fırtına Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başlatıldı
  27 Kas Giresun'da Fırtına Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başlatıldı

  Giresun'da dün etkili olan fırtınanın yol açtığı hasarın tespiti için çalışma başlatıldı. İl genelinde 157 yapının çatısı uçtu, ormanlık alanlarda çıkan örtü yangınları söndürüldü. Giresun Belediyesi de hasarların giderilmesi için çalışma yürütüyor.

 • Şırnak'ta Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinlikleri düzenlenecek
  27 Kas Şırnak'ta Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinlikleri düzenlenecek

  Çotanak Off-Road Kulübü ve TÜGVA işbirliğinde uygulanan Gönül Köprüsü Projesi ile Şırnak'ta Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinlikleri düzenlenecek. Off-Road Kulübünün başkanı Akın Aras, off-roadun yanında sosyal projeler ve yardım faaliyetlerinde de bulunduklarını söyledi. Geçen yıl Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Diyarbakır'da köy okullarındaki çocukları off-road araçlarıyla gezdirdiklerini ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini anımsatan Aras, bu yıl da Şırnak'ta söz konusu projeyi uygulayacaklarını aktardı.

 • İnegölspor ile Amed Sportif Faaliyetler Berabere Kaldı
  25 Kas İnegölspor ile Amed Sportif Faaliyetler Berabere Kaldı

  TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup 15'inci hafta maçında İnegölspor, Amed Sportif Faaliyetler ile 0-0 berabere kaldı.

 • Beypazarı'nın yüksek kesimlerine kar yağdı
  19 Kas Beypazarı'nın yüksek kesimlerine kar yağdı

  Ankara'nın Beypazarı ilçesinde kar yağışı etkili oldu.

 • Giresun'da Kümbet Yaylası beyaza büründü
  17 Kas Giresun'da Kümbet Yaylası beyaza büründü

  Giresun'un 1700 rakımlı Kümbet Yaylası, kar yağışı sonrası beyaz örtüyle kaplandı.

 • Giresun'da doğaseverler yaylalar ve tabiat parkında yürüyüş yaptı
  14 Kas Giresun'da doğaseverler yaylalar ve tabiat parkında yürüyüş yaptı

  Giresun Doğa Sporları Kulübü ve Ordu Dağcılık İhtisas Kulübü tarafından organize edilen etkinlikte, Dereli ilçesinin Kümbet Yaylası, Aymaç-Koyunalan Yaylası ile Kuzalan Tabiat Parkı ve Kuzalan Şelalesi güzergahında yürüyüş yapıldı. Katılımcılar, 13 kilometrelik güzergahta sonbaharın güzelliklerini fotoğrafladı. Etkinlikler, doğa sporlarında ortak kültür ve çevre bilinci oluşturmayı ve turizme katkı sağlamayı amaçlamaktadır ve ilerleyen zamanlarda da devam edecektir.

 • Hani ilçesinde şehit edilen 12 kişi törenle anıldı
  10 Kas Hani ilçesinde şehit edilen 12 kişi törenle anıldı

  Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 9 Kasım 1992 tarihinde eli kanlı terör örgütü PKK tarafından kaymakamlık binası, PTT, askerlik şubesi ve lojmanları, karayolları şube şefliği, adliye binası, emniyet amirliği lojmanlarına yapılan eş zamanlı hain saldırı sonucunda şehit olan 12 kişi ilçede...

 • Giresun Dereli Aksu Vadisi Taşkın ve Rusubat Kontrolü Kümbet Göleti Projesi Başladı
  01 Kas Giresun Dereli Aksu Vadisi Taşkın ve Rusubat Kontrolü Kümbet Göleti Projesi Başladı

  AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Dereli ilçesinde yapılacak olan Kümbet Göleti projesinin yapım sürecinin başladığını duyurdu. Proje, bölgeye turizm katkısı sağlayacak ve çeşitli faaliyetlere olanak tanıyacak.

 • Giresun'da devrilen traktörün sürücüsü hayatını kaybetti
  29 Eki Giresun'da devrilen traktörün sürücüsü hayatını kaybetti

  Giresun'un Dereli ilçesinde yol kenarına devrilen traktörün sürücüsü yaşamını yitirdi.

 • Giresun'da 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu düzenlendi
  23 Eki Giresun'da 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu düzenlendi

  Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu, Giresun'dan başlayarak Şebinkarahisar ilçesine kadar devam etti. 15 sporcu, Kuzalan Tabiat Parkı, Mavi Göl ve Göksu Travertenleri gibi güzergahları takip ederek Eğribel Tüneli'ni geçti. Jandarma birlikleri de etkinlik boyunca bölgede güvenlik önlemlerini aldı.

 • Emet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, çiftçilere dut ve meyve ağaçlarının bakımı hakkında eğitim verdi
  21 Eki Emet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, çiftçilere dut ve meyve ağaçlarının bakımı hakkında eğitim verdi

  Emet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Dereli köyünde düzenlenen çiftçi eğitimleri kapsamında, 5 bin 750 adet dut ve muhtelif meyve ağacında bitki sağlığı, mücadele yöntemleri, gübreleme ve bakım işlemleri hakkında bilgilendirme yaptı.

 • Giresun Valisi Dereli ilçesini ziyaret etti
  20 Eki Giresun Valisi Dereli ilçesini ziyaret etti

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Dereli ilçesini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Serdengeçti, kaya düşmesi sonucu zarar gören binada incelemelerde bulunurken, Dereli ilçe merkezinde yapımı devam eden kamu binalarını da inceledi.

 • Edremit'te Zeytin Hırsızlarına Polis Mücadelesi
  17 Eki Edremit'te Zeytin Hırsızlarına Polis Mücadelesi

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde, zeytincilerin korkulu rüyası olan hırsızlık olaylarına karşı polis amansız bir mücadele veriyor. Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tuzcumurat Mahallesi'nde motosiklet üzerinde 3 şahıs ile bir çuval zeytin görerek takibe başladı. Kovalamaca sonucunda ele geçirilen 50 kilo zeytin, Çiftçi Malları'na teslim edilmek üzere muhafaza altına alındı. Ayrıca Atatürk Mahallesi'nde 4 zeytin çuvalını çalmaya çalışan 3 kişi de gözaltına alındı.

 • Fındık Üreticileri Zor Durumda
  06 Eki Fındık Üreticileri Zor Durumda

  Dereli Ziraat Odası Başkanı Burhan Okusal, fındık üreticilerinin zor bir dönem geçirdiğini belirterek, fındık fiyatlarının maliyetleri karşılamadığını ve TMO'nun fındık taban fiyatının güncellenmesi talebinde bulundu.

 • Kümbet Yaylası'nda 2 Ton Çöp Toplandı
  03 Eki Kümbet Yaylası'nda 2 Ton Çöp Toplandı

  Giresun'un önemli turizm merkezlerinden 1700 rakımlı Kümbet Yaylası'nda, İl Özel İdaresi, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği ve Dereli Belediyesi işbirliğinde yapılan çalışmada yaklaşık 2 ton çöp toplandı. 3 gün boyunca yayladaki mesire alanlarında gerçekleştirilen çöp toplama çalışması sonucunda 250 torba çöp kamyonlara yüklendi. Ayrıca turistlere ve bölge halkına çöplerin çöp kutularına atılması konusunda uyarılar yapıldı ve yayladaki sahipsiz hayvanlar da beslendi.

 • Giresun'da ormanda mahsur kalan kadın kurtarıldı
  15 Eyl Giresun'da ormanda mahsur kalan kadın kurtarıldı

  Giresun'un Dereli ilçesinde ormanlık alanda mahsur kalan kadın, AFAD ekiplerince kurtarıldı. Akrabaları ile gezmeye giden kadın, ormanda yürüyüşe çıktı ve kayboldu. Yakınları tarafından yardım istenmesi üzerine jandarma ve AFAD ekipleri kadını ormanda buldu. Kadın, sağlık kontrolünden geçirildi.

 • Giresun Serbest Piyasasında Fındık Fiyatı Yükseldi
  04 Eyl Giresun Serbest Piyasasında Fındık Fiyatı Yükseldi

  Giresun serbest piyasasında fındık fiyatı yeni haftaya 83 liradan başladı. Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, fiyatın yükselmesinin nedeninin az miktarda ürün inişi olduğunu belirtti. Serbest piyasada bir kilogram fındık 83 liradan işlem görüyor.

 • Karamürsel'de Yeni Balık Sezonu Başladı
  01 Eyl Karamürsel'de Yeni Balık Sezonu Başladı

  Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde bulunan Ereğli Balık Hali'nde, yeni balık sezonunun ilk mezadı yapıldı. Balıkçılar, av yasağının sona ermesiyle denize açıldı ve limanda karşılandı. İlk mezatta hamsi, mezgit, sardalya ve istavrit satıldı. Balıkçılar ve işletmeciler, sezonun bereketli geçmesini umut ediyor.

 • Giresun'da Dev Soymuk Kabuk Böceği Zararlısına Karşı Yararlı Böcek Üretimi Artırıldı
  31 Ağu Giresun'da Dev Soymuk Kabuk Böceği Zararlısına Karşı Yararlı Böcek Üretimi Artırıldı

  Giresun'da, doğu ladini ormanlarında dev soymuk kabuk böceği zararlısına karşı daha etkin mücadele için yararlı böcek üretim süresinin kısaltıldığı bildirildi. Giresun Orman Bölge Müdürlüğü, biyolojik mücadele yöntemiyle yıllık ortalama 110 binin üzerinde yararlı böcek üretimi yaparak ladin ormanlarında doğal dengeyi sağlamayı hedefliyor.

 • TMO Giresun'da fındık alımlarına başladı
  28 Ağu TMO Giresun'da fındık alımlarına başladı

  Giresun'da Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 2023 ürünü fındık alımına başladı.

 • Giresun'daki Mavigöl'ü Bu Sezon 150 Bini Aşkın Kişi Gezdi
  26 Ağu Giresun'daki Mavigöl'ü Bu Sezon 150 Bini Aşkın Kişi Gezdi

  Giresun'daki Göksu Deresi'nde bulunan Mavigöl, turkuaz rengi ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini etkiliyor. Bu sezon 150 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edilen göl, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Yıl sonuna kadar 250 bin turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

 • Giresun'daki Kuzalan Tabiat Parkı, serinlemek isteyenlerin uğrak noktası
  24 Ağu Giresun'daki Kuzalan Tabiat Parkı, serinlemek isteyenlerin uğrak noktası

  Giresun'da bulunan Kuzalan Tabiat Parkı, şelaleleri, gölleri ve subasar ormanlarıyla dikkat çekiyor. Parkın en önemli değerlerinden biri olan Kuzalan Şelalesi, yaz aylarında serinlemek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Ziyaretçiler, şelalenin altında fotoğraf çektirme imkanı bulurken, doğal travertenler bölgesi de turistlerin ilgisini çekiyor. Bölgeyi ziyaret edenler, yeşillikler ve güzel manzaralar karşısında memnuniyetlerini dile getiriyor.

 • Giresun'da Atlı Jandarma Timi Göreve Başladı
  03 Ağu Giresun'da Atlı Jandarma Timi Göreve Başladı

  Giresun'un Kulakkaya Yaylası'nda atlı jandarma timi, güvenlik ve orman yangınlarına karşı görevlendirildi. Tim, hırsızlık olaylarına karşı devriye gezerken, yaylada konaklayanlar ve ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Atlı jandarma timi, doğa ile uyumlu bir faaliyet olarak değerlendiriliyor.

 • Giresun'da Onaylı Mezbaha Sayısı 9'a Yükseldi
  29 Tem Giresun'da Onaylı Mezbaha Sayısı 9'a Yükseldi

  Giresun'da onaylı mezbaha sayısı 9'a yükseldi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Giresun, Bulancak, Keşap, Espiye, Şebinkarahisar belediyelerine ait 5 mezbahanın faaliyet gösterdiği belirtildi. Ayrıca, Tirebolu, Görele ve Yağlıdere belediyelerinin mezbahalarının da ruhsatlandırıldığı ve Dereli Belediyesi'nin mezbahasının bu yıl tamamlanmasıyla faaliyete başlamasına izin verildiği ifade edildi. Mezbahası bulunmayan ilçelerdeki kasap, lokanta ve marketlerin, en yakın konumdaki ruhsatlı mezbahalardan istifade edebilmeleri için belediyeler arasında işbirliği protokolleri imzalandığı ve canlı hayvan nakliyesi, kesim ücreti ve karkas etin işletmeye nakli konularında kolaylaştırıcı tedbirler alındığı da belirtildi.

 • Giresun'un Dereli ilçesindeki buzul göllerinde kano ve trekking keyfi
  25 Tem Giresun'un Dereli ilçesindeki buzul göllerinde kano ve trekking keyfi

  Giresun'un Dereli ilçesinde bulunan Gölobası ve Avşar yaylalarındaki buzul göller, kano ve trekking tutkunları için ideal bir destinasyon. Aygır Gölü, Camlı Göl, Sağrak Gölü gibi göller, rengarenk çiçekler ve kar manzarasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Giresun Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlenen yürüyüş ve kano etkinlikleri, doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Kano yapmanın keyifli olduğu bu göllerde, buzul gölünde kürek çekmek farklı bir deneyim sunuyor. Ziyaretçiler, bu eşsiz manzarayı herkese öneriyor.

 • Giresun Eğitim Araştırma Hastanesi ve Çotanak Stadyumu'na bağlantı köprüsü tamamlandı
  19 Tem Giresun Eğitim Araştırma Hastanesi ve Çotanak Stadyumu'na bağlantı köprüsü tamamlandı

  Giresun Eğitim Araştırma Hastanesi ile Çotanak Stadyumu'nun olduğu bölgenin Dereli yolu ile bağlantısını sağlayacak köprünün yapımı tamamlandı. Köprü, hastane ve stadyuma ulaşımı kolaylaştırırken, bölgede yaşanan trafik sorununu da çözecek.

 • Beypazarı'ndaki Peribacaları Turizme Kazandırılacak
  06 Tem Beypazarı'ndaki Peribacaları Turizme Kazandırılacak

  Beypazarı ilçesindeki Süvari Çayı yakınlarında bulunan peribacalarının turizme kazandırılması için girişimlerde bulunulacak. Dereli Mahallesi muhtarı Yaşar Öztürk, peribacalarının ilçe turizmine önemli bir katkı sağlayacağını belirtti. Muhtarlık olarak gerekli başvuruların yapılacağını ifade eden Öztürk, bölgeye asfalt yoldan kolaylıkla ulaşılabildiğini de aktardı.

 • Giresun'un Dereli ilçesindeki Göksu travertenleri turistlerin ilgi odağı
  02 Tem Giresun'un Dereli ilçesindeki Göksu travertenleri turistlerin ilgi odağı

  Giresun'un Dereli ilçesinde bulunan turkuaz renkli göletler ve beyaz taşlardan oluşan Göksu travertenleri, haziran-ekim döneminde 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalarla travertenlerin çevresinde otopark, yol çalışması, yöresel ürün pazarı ve aydınlatma düzenlemeleri yapıldı. Ziyaretçiler, travertenlerin güzelliği karşısında şaşkınlıklarını dile getirerek, burayı görmeyi tavsiye ettiler.

 • Trabzon ve Giresun'da Kurban Bayramı'nda hareketlilik
  28 Haz Trabzon ve Giresun'da Kurban Bayramı'nda hareketlilik

  Trabzon ve Giresun'da Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban satış ve kesim yerlerinde hareketlilik yaşanıyor. Trabzon'da kurban almak için bekleyenler, Akyazı Mahallesi'nde kurulan kurban satış ve kesim yerine akın etti. Bayburt'tan gelen bir satıcı, yaklaşık 90 hayvanını sattığını ve memleketine döneceğini belirtti. Giresun'da da Aksu mevkisindeki hayvan pazarında satışlar devam ediyor. Bir satıcı, satışların iyi geçtiğini ve vatandaşların ilgi gösterdiğini söyledi.

 • Giresun'da doğa sporcuları otçu göçü geleneğini canlandırdı
  27 Haz Giresun'da doğa sporcuları otçu göçü geleneğini canlandırdı

  Giresun Doğa Sporları Kulübü tarafından yürütülen 'Otçu Göçü Yürüyüşü Yolu' projesi kapsamında otçu göçü kampı organize edildi. Doğa sporcuları, Dereli ilçesindeki Eğriambar Özel Bakım Merkezi'ni ziyaret ederek burada kalan yaşlılardan geçmişte yapılan otçu göçü anılarını dinledi. Daha sonra 1700 rakımlı Kabakkaya Yaylası'na giden sporcular, kamp kurarak çadırlarda konakladı ve temsili otçu göçü yürüyüşü yaptı. Proje kapsamında yayla yolları güncellenerek doğa yürüyüşü yapılabilir hale getirildi.

 • Giresunlu doğaseverler 'Otçu Göçü' ile geçmişe yolculuk yaptı
  26 Haz Giresunlu doğaseverler 'Otçu Göçü' ile geçmişe yolculuk yaptı

  Giresun Doğa Sporları Kulübü üyeleri, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından desteklenen 'Otçu Göçü' kampı düzenledi. Geçmişte Karadeniz'de kullanılan otçu göçünü anımsatmak ve geçmişe yolculuk yapmak adına yollara düşen doğaseverler, patika yolları takip ederek Dereli ilçesine bağlı Eğriambar köyünden Kabakkaya Yaylasına ulaştılar. Burada kamp yapan grup, yöresel kıyafetlerle, kemençe eşliğinde otçu göçü yürüyüşünü gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Ahmet Kılıç, amaçlarının eskiyi yad etmek ve yeni yürüyüş yolları keşfetmek olduğunu belirtti ve gençlere doğayı sevdirmek için bu projede yer aldıklarını söyledi.

 • Giresun'da sel ve heyelanların yol açtığı tahribatın giderilmesi devam ediyor
  26 Haz Giresun'da sel ve heyelanların yol açtığı tahribatın giderilmesi devam ediyor

  Giresun'da yaşanan sel ve heyelanların yol açtığı tahribatın giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne toplam 170 ihbar yapıldığı belirtilirken, arama kurtarma çalışmaları 85 personel ve 18 araçla sürdürülüyor. 30 köy ve 8 grup yolunun ulaşıma açıldığı, 36 mahalle yolundan ise 32'sinin tamamen, 4'ünün kısmen açıldığı kaydedildi. İçme suyu kesilen 36 köyün tamamına 3'üncü günde geçici olarak içme suyu verildiği, hasar tespit çalışmalarının 3-4 Temmuz tarihleri arasında tamamlanması planlanıyor.

 • Giresun'da sağanak su baskınlarına neden oldu
  23 Haz Giresun'da sağanak su baskınlarına neden oldu

  Giresun Valisi Enver Ünlü, sağanağın ardından su baskını ve heyelan meydana gelen Duroğlu beldesinde 23 mahsur kalma olayına anında müdahale edildiğini söyledi.

 • Edremit'te motosiklet kazası: 1 ölü
  19 Haz Edremit'te motosiklet kazası: 1 ölü

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde plakasız motosiklet sürücüsü Celal Karagöz'ün kullandığı motosiklet kontrolden çıkarak devrildi. Kazada Karagöz hayatını kaybetti. Olay yerine sevk edilen sağlık ve jandarma ekipleri, sürücünün öldüğünü belirledi. Ceset, savcılık incelemesinin ardından Edremit Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

 • Güdül'de okuma bayramı yapıldı, Beypazarı'nda asfalt çalışması devam ediyor
  12 Haz Güdül'de okuma bayramı yapıldı, Beypazarı'nda asfalt çalışması devam ediyor

  Ankara'nın Güdül ilçesinde Atatürk İlkokulu 1-A sınıfı öğrencilerinin okuma bayramına Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adil Yıldız katıldı. Beypazarı ilçe merkezi başta olmak üzere mahallelerde asfaltlama çalışması yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Uruş, Dereli, Saray ve Karaşar'a bağlantı yolunun bir kısmını sıcak asfaltla kapladı.

 • AK Parti Giresun Milletvekilleri basın mensuplarıyla bir araya geldi
  12 Haz AK Parti Giresun Milletvekilleri basın mensuplarıyla bir araya geldi

  AK Parti Giresun Milletvekilleri Ali Temür ve Nazım Elmas, Giresun'da gerçekleştirilen toplantıda seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Temür, Giresun ile ilgili projelerin takipçisi olduklarını ve yeni hizmetler için çalıştıklarını belirtirken, Elmas ise mevcut projelerin takibinin devam edeceğini ve yeni yatırımların Giresun'a kazandırılacağını söyledi. Toplantıya AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz da katıldı.

Advertisement